Україна отримала 830 мільйонів і 67 підприємств від конфіскації активів підсанкційних осіб
Станом на сьогодні 42 судових рішення про застосування санкції у виді стягнення в дохід держави активів підсанкційних осіб набрали законної сили, лише коштами держава отримала майже мільярд гривень.
Про це заступниця міністра юстиції Інна Богатих розповіла в ефірі телемарафону, пише БізнесЦензор з посиланням на інформацію пресслужби Мін'юсту.
"На сьогодні стягнено: у вигляді грошових коштів майже 830 млн грн, у вигляді права вимоги – приблизно 41 млн грн, корпоративні права в 67 підприємствах та 200 об’єктів нерухомості, сотні об’єктів рухомого майна, історико-культурні цінності, зброю", –розповіла заступниця міністра.
Вона нагадала, що санкція у вигляді стягнення з’явилася в українському законодавстві з 24 травня 2022 року. Після цієї дати санкції застосовані до близько 13 500 осіб, з них санкція у вигляді блокування активів – до близько 11 000 осіб.
"Саме ці 11 тисяч осіб перебувають в полі зору Мін’юсту та підлягають перевірці на предмет можливості застосування щодо них санкції у виді стягнення. Це можливо в тих випадках, коли наявні відповідні підстави, визначені законом України "Про санкції", а також за умови наявності активу, який знаходиться на території України", – розповіла Богатих.
Посадовиця уточнила, що у приблизно 300 таких осіб віднайшли активи в Україні, щодо яких існують підстави для стягнення, однак лише близько 35 санкційних осіб чи груп осіб мають значні активи в Україні. Однак робота у цьому напрямку триває.
Богатих додала, що Мін’юст вже подав 53 позови до Вищого антикорупційного суду – з них 22 щодо застосування санкції стягнення до осіб, які мають значні активи. Наразі вже 42 рішення про стягнення в дохід держави активів підсанкційних осіб набрали законної сили.
За її словами, серед стягнених на користь держави активів:
- Миколаївський глиноземний завод та Глухівський кар’єр кварцитів (які належали раніше російському олігарху Дерипасці та корпорації "Русал");
- Демуріїнський гірничо-збагачувальний комбінат (належав російському монополісту в галузі видобутку титану Шелкову та "ВСМПО-Авісма");
- 66% в одному з найбільших в Україні торговому центрі Ocean Plaza (цю частку контролювали наближені особи до Путіна – Ротенберг, Скоробогатько, Пономаренко);
- компанія "АЕРОК" (роcійський будівельний магнат Молчанов, LCR);
- завод "Мотор-Деталь Конотоп" (сенатор РФ Калашнік);
- 49% мережі АЗС Shell (російський нафтовик Худайнатов, якого називають близьким другом Путіна) та інші.
Водночас Мудра визнала, що власники конфіскованих активів можуть позиватися до Європейського суду з прав людини чи інших міжнародних судів.
"Право на доступ до правосуддя є в кожної людини. В межах українських процедур санкція стягнення застосовується саме через рішення суду. Всі сторони – представники підсанкційних осіб, власне підсанкційні особи мають право брати участь в судовому процесі. Тобто Україна забезпечує доступ до правосуддя та належне інформування сторін у справі. Ми не маємо повідомлень з приводу звернення підсанкційних осіб до ЄСПЛ", – додала заступниця міністра.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 19.11.2024 АРМА виставить на продаж арештований російський танкер Nika Spirit
- 14.11.2024 Зеленський ввів санкції проти російських нафтових компаній та судноремонтного заводу
- 12.11.2024 Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції проти низки осіб та підприємств
- 09.11.2024 Зупинка транзиту російського газу через Україну майже не вплине на ціни в Європі – Bloomberg
- 05.11.2024 Україна продасть на аукціоні російський танкер Nika Spirit
- 16.10.2024 Кабмін відправив на приватизацію конфісковані у російського олігарха заводи будматеріалів «Аерок»
- 10.10.2024 Україна запровадила санкції проти 90 фізосіб та 57 компаній РФ
- 10.10.2024 Білоруський завод постачав в Україну добрива з РФ і Білорусі через компанію в ОАЕ — розслідування
- 02.10.2024 Україна націоналізувала шість компаній, підконтрольних російському олігарху Горіловському
- 26.09.2024 Суд конфіскував майно російського мільярдера Усманова вартістю понад 2 мільярди
- 26.09.2024 Нацкомісія застосувала санкції проти інтернет-оператора Wnet
- 20.09.2024 Україна запровадила санкції щодо низки осіб і компаній з Росії, Китаю та Ірану