UA EN

Новий український корвет «Гетьман Іван Мазепа» вийшов на ходові випробування / Відео

08:00 06.07.2024

Корвет «Гетьман Іван Мазепа» (F-211), що зараз будується для ВМС України в Туреччині, проходить ходові (державні) випробування в морі.

Відео опублікували Військово-Морські Сили ЗС України у п’ятницю, 5 липня, повідомляє Мілітарний.

На кадрах можна побачити, як багатоцільовий корабель класу корвет відходить від берега і прямує у відкрите море.

Під час цих випробувань команда корабля і суднобудівної компанії разом із підрядниками перевіряють роботу всіх систем корвета. Зокрема, як обладнання працює в різних режимах і навантаженнях.

Відомо, що на державних випробуваннях проводиться остаточне приймання корабля після перевірок і відпрацювання всіх складових частин, бойових і технічних засобів, обладнання та корабля в цілому на заводських випробуваннях. Для цього може знадобитися тривалий час.

Раніше командувач ВМС ЗСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа заявляв, що корвет увійде до складу українського військового флоту у 2024 році.

На початок червня, зі слів капітана корабля Володимира Углінського, корвет був готовий на 70%.

За його словами, майбутній флагман українського військового флоту будується з випередженням графіка.

Корвет «Гетьман Іван Мазепа» 29 травня вийшов із корабельні RMK Marine на свої перші ходові випробування. На оприлюднених фотографіях видно, що він уже озброєний 76-міліметровою корабельною артилерійською установкою Super Rapid виробництва італійської компанії OTO Melara.

Над ангаром для гелікоптера встановлена морська версія турецької 35-мм зенітної установки Korkut від компанії Aselsan. Іншою продукцією компанії на борту «Мазепи» є 12,7-міліметрові дистанційно керовані установки STAMP, які встановлені по лівому та правому борту корабля.

Для захисту з повітря, корвет має бути озброєний ЗРК MICA VL. А як основну торпеду розглядали Murene 90 Impact.

Корвет «Гетьман Іван Мазепа» спустили на воду у жовтні 2022 року. Церемонію закладки провели у вересні 2021 року, а наприкінці грудня того ж року почали складати корпус.

Ще на цю тему