Данія замовила виробництво 18 самохідних гаубиць "Богдана" для ЗСУ
Данія замовила виробництво 18 самохідних гаубиць "Богдана" для українських військових. Очікується, що артустановки, які фінансує Копенгаген, будуть доставлені в найближчі місяці.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міноборони Данії.
"Данія робить безпосередній внесок в українську оборонну промисловість, надаючи як фінансове пожертвування артилерійські знаряддя "Богдана", зроблені в Україні. Це важливий крок у майбутніх зусиллях щодо пожертвувань та у будівництві української оборонної промисловості", - йдеться в повідомленні.
У відомстві уточнюють, що йдеться про першу партію в 18 одиниць. Зазначається, що артилерійські гармати, профінансовані Данією, будуть доставлені найближчими місяцями.
"Коли я був в Україні цієї весни, щоб відвідати низку підприємств оборонної промисловості у Києві, я переконався у можливостях підтримки України через придбання безпосередньо через українську оборонну промисловість", - розповів міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен.
Таким чином, за його словами Копенгаген гарантує, що обладнання, необхідне на фронті, може бути виготовлене та доставлене поблизу.
"Це дає деякі очевидні логістичні переваги і допомагає будувати оборонну промисловість України. Тут артилерійські знаряддя українського виробництва відіграють центральну роль в якості пілотного проекту", - додав він.
Міністр висловив сподівання, що більше країн наслідуватимуть данську модель закупівель в Україні.
"Можливості українців виробляти обладнання більше, ніж фінансування, яке вони мають зараз. Тому існує великий потенціал для подібних угод щодо виробництва більшої кількості обладнання в Україні і водночас допоможе збудувати оборонну промисловість в Україні", - констатував глава данського Міноборони.
Що цьому передувало
Нещодавно повідомлялося, що Міністерство оборони України створює "Оборонний фонд". Він займатиметься роботою щодо спільних оборонних підприємств із союзниками. Як зазначав голова відомства Рустем Умєров, Данія - перша країна НАТО, яка безпосередньо фінансуватиме українське виробництво зброї та боєприпасів. Найближчим часом буде підписано перший контракт.
Нагадаємо, під час візиту до України на початку цього року міністр оборони Троельс Лунд Поульсен підписав листа про наміри, згідно з яким Данія може фінансувати контракти безпосередньо від української оборонної промисловості.
У червні було укладено офіційну угоду про співпрацю між Данією та Україною, а угода про закупівлю артилерійських знарядь українського виробництва є першим результатом проекту.
Виробництво САУ "Богдана"
Україна займається виробництвом САУ "Богдана". Колісна самохідна гаубиця українського виробництва має стовбур калібру 155 мм. "Богдана" стала першою українською САУ, розробленою під "натовський" калібр.
Згідно з інформацією з відкритих джерел, вперше публічна згадка про САУ "Богдана" з'явилася в липні 2018 року.У квітні повідомлялося, що виробництво українських САУ "Богдана" зросло до 8 одиниць на місяць. Раніше ця кількість сягала 6 одиниць.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Прем'єр Британії і генсек НАТО обговорили зміцнення України перед зимою
- 21.11.2024 У Британії уряд і опозиція підкреслили згоду щодо підтримки України
- 21.11.2024 Туск анонсував саміт у «надзвичайному форматі», де обговорять підтримку України
- 20.11.2024 Дрони, машини та боєприпаси. Німеччина передає Україні новий пакет допомоги
- 20.11.2024 Світовий банк виділить Україні $662 мільйони на соціальний захист
- 20.11.2024 Данія виділить 1 млрд данських крон на оборонну промисловість України
- 19.11.2024 Сікорський: ЄС готовий взяти на себе тягар допомоги Україні, якщо США скоротять підтримку
- 19.11.2024 Для изменения поведения режима Путина нужно увеличить помощь Украине и усилить санкции — депутат Бундестага
- 19.11.2024 Німеччина відправить в Україну 4 000 безпілотників зі штучним інтелектом – Пісторіус
- 18.11.2024 Австрія виділяє ще €8 мільйонів на гуманітарну допомогу українцям
- 16.11.2024 Естонія відправляє новий пакет військової допомоги Україні
- 15.11.2024 Пентагон обіцяє виділяти Україні допомогу в міру поповнення власних запасів