Євросоюз готує безстрокові санкції проти російських активів – Reuters
Країни Європейського Союзу обговорюють варіанти продовження строку перегляду санкцій щодо активів російського центробанку, щоб забезпечити план "Великої сімки" щодо надання Україні кредиту на $50 мільярдів за рахунок прибутків від заморожених активів РФ.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на проєкт документа, який представники країн ЄС розглянуть сьогодні, 24 липня, пише БізнесЦензор.
Основна частина заморожених російських активів на суму близько $300 мільярдів зберігається у фінансових установах ЄС, переважно в Бельгії. За правилами ЄС, санкції щодо Росії продовжують кожні шість місяців, але це рішення щоразу потребує одностайного схвалення усіма країнам ЄС.
За словами джерел агентства у дипломатичних колах ЄС, деякі країни "Великої сімки", включно зі США, стурбовані ймовірністю того, що санкції проти російських активів у Євросоюзі можуть не продовжити, якщо 27 країн ЄС не зможуть досягти одностайного рішення.
Це може поставити під загрозу план про надання Україні кредиту на $50 мільярдів за рахунок прибутків від заморожених активів РФ, адже у такому випадку погашати його доведеться самим країнам "Великої сімки".
Посли ЄС у середу 24 липня мають обговорити два варіанти вирішення цієї проблеми. Одним із них було б "безстрокове" продовження режиму санкцій, яке знерухомило активи центрального банку Росії.
"Це рішення має переглядатися Радою ЄС через регулярні проміжки часу (наприклад, через дванадцять місяців) на основі чітко визначених критеріїв (тобто завершення агресивної війни та гарантії неповторення, виплата компенсації Росією тощо)", – йдеться у проєкті документа.
У якості іншого варіанту пропонується продовжити термін перегляду санкцій проти РФ до трьох років.
Одностайність між державами-членами ЄС буде необхідна в обох випадках, і розширення строків перегляду санкцій стосуватиметься лише активів російського центробанку.
Згідно із проєктом документа, обидва варіанти спрямовані на "підвищення правової визначеності та передбачуваності для партнерів G7 щодо надзвичайних доходів, які будуть доступні Україні для обслуговування та погашення додаткових двосторонніх позик ЄС та партнерів G7".
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан має тісніші зв’язки з Росією, ніж інші лідери країн ЄС, і неодноразово блокував запровадження нових обмежень проти РФ та фінансову підтримку для України, нагадує Reuters.
Як повідомлялося, лідери країн "Великої сімки" погодили механізм виділення допомоги Україні на $50 мільярдів за рахунок використання заморожених російських активів. Кошти планують виділити до кінця 2024 року, а погашати кредит будуть за рахунок доходів від заморожених російських активів.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії
- 21.11.2024 Велика Британія запровадила санкції проти Фірташа, його дружини та банкіра
- 21.11.2024 Австрійська девелоперська компанія продала свій останній об’єкт зі збитками і остаточно пішла з Росії
- 21.11.2024 В Офісі президента відбулася зустріч із дипломатами ЄС щодо санкційної політики проти РФ
- 21.11.2024 Ліхтенштейн узгодив режими санкцій проти Білорусі та Росії
- 20.11.2024 Порти Ірану потрапили під санкції ЄС через військову допомогу Росії
- 19.11.2024 Чистый убыток Дальневосточного морского пароходства за январь‒сентябрь 2024 года превысил 2 млрд рублей
- 19.11.2024 Британія оголосила нові санкції проти причетних до вивезення у Росію українських дітей
- 19.11.2024 Санкции почти полностью остановили экспорт российских алмазов в Индию
- 19.11.2024 Санкції працюють: Росія цьогоріч скоротила експорт сталевої продукції на 22%
- 19.11.2024 OCCRP: Владельцы завода по производству микропроцессоров в ЕС поставляли чипы в РФ
- 19.11.2024 Компании из Казахстана помогают России получать западные приборы для РЭБ