Rheinmetall побудує в Україні завод боєприпасів "під ключ": оголошено строки та вартість
Цей завод Rheinmetall в Україні має виробляти шестизначну кількість 155-мм боєприпасів у зборі на рік
Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Німецький оборонний гігант Rheinmetall продовжує все глибше інтегруватись в Україну з оборонними проєктами й офіційно оголосив про отримання твердого замовлення на будівництво заводу з виробництва боєприпасів в Україні.
Задачею Rheinmetall є повне технічне оснащення підприємства та супровід до введення його в експлуатацію. Також німецькі зброярі будуть відповідати за функціонування виробництва, яке буде спільним підприємством, де 51% буде належати саме Rheinmetall, а інша частка - українському уряду.
Також у компанії назвали строки реалізації проєкту - 24 місяці. Саме такий термін визначений до початку серійного виробництва боєприпасів на новому заводі. Була оголошена і орієнтовна ціна, яка "знаходиться у тризначному діапазоні у мільйонах євро". З боку Defense Express зазначимо, що для Rheinmetall така політика часткового оголошення ціни стандартна, при цьому часом використовуються уточнення, про "нижній", "середній" чи "високий діапазон", але на цей раз обійшлось без уточнення.
Додамо, що плани створення цього заводу були оголошені у лютому цього року на Мюнхенській конференції з безпеки. Тоді стало відомо, що завод має виробляти артилерійські великокаліберні боєприпаси, а об'єм виробництва має становити шестизначну кількість 155-мм боєприпасів на рік. При цьому він має виробляти й порохові вишибні заряди.
Варто нагадати, що Rheinmetall та АТ "Українська оборонна промисловість" відкрили першу ремонтно-виробничу ділянку, де проходить ремонт бойових машин піхоти Marder. І саме на основі цього підприємства планується розгорнути виробництво нової БМП Lynx, при цьому перший зразок мають випустити ще у цьому році. До цього варто додати плани щодо виробництва бронетранспортера Fuchs.
БМП Lynx
Також у планах Rheinmetall відкрити виробництво систем ППО в Україні, при цьому все що в активі німецької компанії з цієї сфери - новітніх Skynex та компоненти новітньої системи ППО NNbS. А загалом німецькі зброярі поставили дуже чітку ціль, яка закріплена у стратегії розвитку компанії із тезою: "місія - стати першим варіантом для збройних сил України".
Ще на цю тему
- 26.11.2024 У Німеччині анонсували передачу Україні ще двох IRIS-T до кінця року
- 26.11.2024 Bloomberg: Британія вперше за прем’єра Стармера поставила Україні Storm Shadow
- 23.11.2024 Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів – Умєров
- 22.11.2024 Швеція готує значну інвестицію у виробництво Україною власної далекобійної зброї
- 18.11.2024 МЗС Ізраїлю пропонує віддати Україні російську зброю, захоплену в ХАМАСу та «Хезболли»
- 16.11.2024 Україна розробила чотири види ракет, йдуть випробування, - Зеленський
- 16.11.2024 Зеленський: На виробництво дронів у бюджеті на наступний рік передбачені ₴775 мільярдів
- 15.11.2024 Норвегія фінансуватиме виробництво української зброї за прикладом Данії
- 15.11.2024 Вперше: У ЄС профінансують спільні закупівлі озброєнь
- 09.11.2024 США скасували заборону для підрядників ремонтувати в Україні американську зброю – Reuters
- 08.11.2024 Україна отримає від естонської компанії тестові ракети ППО, які можуть збивати дрони
- 07.11.2024 Литва хоче розширити права закупівлі зброї для України