UA EN

Росіян позбавлять останніх імпортних ліків за програмами безкоштовної медичної допомоги

10:00 01.08.2024

Російська влада готує нові обмеження на закупівлю імпортних ліків для державних клінік та лікарень. 

Так, відтепер препарати та ліки, виробництво яких локалізовано в Росії, пріоритетно включатимуться до переліку життєво необхідних та найважливіших лікарських препаратів.

Про це йдеться в затвердженій 28 липня постанові російського уряду, передає Бізнес.Цензор.

Препарати з цього списку, до яких включено понад 800 найменувань, застосовуються при лікуванні пацієнтів у рамках програми державних гарантій безоплатного надання громадянам медичної допомоги.

Аналогічні обмеження на імпорт, згідно з ухвалою, діятимуть для списку дорогих ліків за програмою 14 високовитратних нозологій. Вони застосовуються для лікування хворих на гемофілію, муковісцидоз, гіпофізарний нанізм, хворобу Гоше, розсіяний склероз, гемолітико-уремічний синдром, мукополісахаридоз I, II і VI типів та інші захворювання.

Нові правила "дозволять забезпечити стабільність лікарського забезпечення в умовах санкційного тиску", йдеться у постанові уряду Росії.

Хоча західні санкції не торкнулися безпосередньо поставок ліків до Росії, не менше 28 іноземних фармкомпаній повністю пішли з російського ринку, а асортимент імпортних препаратів у російських аптеках почав стрімко скорочуватися.

Так, за 2023 рік з полиць аптек зникло 1,3 тис. найменувань зарубіжних препаратів, а їх сукупний асортимент зменшився на 20% – до 6,4 тис. позицій.

Порівняно з рівнями, які були до початку розв'язаної Росією повномасштабної війни проти України, з ринку зник кожен третій імпортний препарат, випливає із підрахунків DSM Group. Сукупні поставки імпортних ліків до Росії скоротилися минулого року на 9%, до 1,7 млрд упаковок, а за окремими препаратами, включно з базовими антибіотиками ряду пеніцилінів, спад став дворазовим.
 

Ще на цю тему