Санкції: Російський «Сбєрбанк» вже не виключає зупинки біржових торгів юанем
Російський "Сбєрбанк" підготував план на випадок припинення біржових торгів юанем, хоча місяць тому заявляв, що таких ризиків немає.
Про це заявив старший віцепрезидент, керівник блоку "Фінанси" "Сбєрбанку" Тарас Скворцов, пише БізнесЦензор.
"Щодо сценарію зупинки торгів юанем на біржі, ми справді його не виключаємо, тому що санкції постійно розширюються, виникають нові, нові реакції на них. При цьому ми маємо певний сценарій, як діяти у цьому випадку", – сказав російський банкір.
Доля біржових торгів юанем опинилася під сумнівом після того, як у середині червня "Московська біржа" потрапила під санкції. Торги доларом і євро відразу були зупинені, з юанем все залежатиме від того, як поведуться китайські банки.
Наразі діє перехідний період, але після 12 жовтня за будь-які операції з "Мосбіржею" можна потрапити під вторинні санкції США. А для торгівлі юанем потрібен китайський кліринговий банк, який проводитиме розрахунки у цій валюті.
Раніше ним була "дочка" Bank of China, але після запровадження санкцій її змінила "дочка" іншого китайського держбанку, ICBC, проте ризики залишилися незмінними.
Так, ризики роботи з "Мосбіржею" для китайських банків зросли в рази: великі китайські банки обережні навіть у проведенні переказів, а невеликі – навряд чи підійдуть для клірингу біржових торгів юанем, денний оборот яких до того, як біржа перестала розкривати цю інформацію, перевищував 100 млрд руб.
Центробанк РФ спочатку також обіцяв, що юань продовжить торгуватися на "Московській біржі", але банкіри готують запасний план.
Не менше ніж доля біржових торгів учасників ринку хвилює питання, де взяти юані. Ситуація з юаневою ліквідністю в Росії останнім часом різко погіршилася, зазначив Скворцов, причому перспектив для її покращення поки що не спостерігається.
"Ситуація за останні місяць-півтора-два (санкції проти біржі було запроваджено 12 червня, – БЦ) погіршилася з юаневою ліквідністю. Ставки на ринку дуже зросли. Ми бачимо, як гравці досить активно обирають свопи, які надає ЦБ Росії, які необхідні в цілому для крайнього випадку й не повинні бути постійним інструментом ліквідності", – зазначив Скворцов.
Центробанк Росії цього тижня двічі збільшував ліміт надання юанів за свопами (купівля з подальшим зворотним продажем): спочатку до 25 млрд юанів, а потім і до 30 млрд. На початку року ліміт був 10 млрд юанів щодня.
Зазначається, що так Центробанк Росії надає юаневу ліквідність, але цього замало. Банки та бізнес давно нарікають на брак юанів у Росії, а санкції та проблеми з розрахунками ще сильніше обмежили надходження юанів на внутрішній ринок.
"З юанем ситуація досить важка. Це відбивається на ставках, і поки що перспектив того, що вона якимось чином сильно покращиться без якихось значущих зовнішніх чинників, чесно кажучи, ми не бачимо", – визнав Скворцов.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 25.11.2024 Россия сворачивает крупнейшие железнодорожные стройки из-за «дыры» в бюджете РЖД
- 25.11.2024 Финляндия вдвое нарастила экспорт алюминия в Россию
- 25.11.2024 Після введення санкцій картки російського Газпромбанку не обслуговуються вже у двадцяти країнах
- 25.11.2024 Найбільші банки Китаю припинили видавати готівку з карт російського Газпромбанку
- 23.11.2024 Крупнейший банк Британии прекратил прием всех платежей из России
- 23.11.2024 Нові санкції США можуть перекрити платежі ЄС за російський газ через «Газпромбанк» – ЗМІ
- 22.11.2024 Курс рубля обвалився до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення на тлі нових санкцій США
- 22.11.2024 На великому газовому заводі в Росії погасло світло через санкції
- 22.11.2024 Росія виділила на мікроелектроніку $7 мільярдів, але через санкції не змогла її закупити - ОПУ
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії
- 21.11.2024 Велика Британія запровадила санкції проти Фірташа, його дружини та банкіра
- 21.11.2024 Австрійська девелоперська компанія продала свій останній об’єкт зі збитками і остаточно пішла з Росії