Бразилія цікавиться російськими ракетами "Оникс", але купуватиме через Індію
Індія виробляє копію протикорабельних ракет "Оникс" під назвою BrahMos на спільному з РФ підприємстві
Як повідомляе Війсковий портал «DEFENSE EXPRESS»
Бразилія та Індія планують наростити свою оборонну співпрацю, яка зараз знаходиться на початковій стадії, але містить значний потенціал для розвитку. Зокрема до кінця вересня до Індії має прибути потужна бразильська делегація для перемовин щодо цілого ряду спільних проєктів та взаємних продажів озброєння.
Зокрема, як пише Infodefensa, зацікавлені у спільній роботі з модернізації та обслуговуванні підводних човнів французького виробництва класу Scorpène, які стоять на озброєнні обох країн. Продажу та спільному виробництві в Індії транспортних літаків KC-390 та пасажирських E-Jet E2 від Embraer, а також закупівлі індійських ЗРК Akash NG.
Водночас ще одна позиція у зоні інтересів бразильців викликає питання. Бо мова йде про ракету BrahMos, яка є експортною версією російської протикорабельної ракети "Оникс" та вироблялась спільно "НПО Машиностроения" та DRDO. Більше того, Бразилія наче зацікавлена у повноцінному береговому ракетному комплексі, тобто варіації російського "Бастион".
БРК BrahMos
Водночас в Індії активно заявляють, що повністю, на всі 100%, опанували технології та виробництво, а тому нібито вже не залежать від РФ. Хоча жодних підтверджень цьому з боку самої РФ не надходило.
З боку Defense Express додамо: у РФ наразі відкрито декларують, що виробництво цих ракет веде саме спільне російсько-індійське BrahMos Aerospace зі 49,5% часткою РФ. А директор з експорту цього підприємства Правін Патхак у лютому під час виставки "Флот-2024", що проходила наприкінці червня, повідомив про намір підписати два експортні контракти з іноземними країнами на BrahMos.
Також станом на травень 2023 року рівень локалізації BrahMos, за заявами очільника спільного підприємства, не перевищувала 75%. Тобто вочевидь РФ бере активну участь у виробництві ракет BrahMos, а Індія цілком може бути джерелом отримання комплектуючих для виробництва ракет "Оникс".
Пуск "Оникс" з БРК "Бастион"
Тобто, як ще у серпні 2022 року писав Defense Express, проект BrahMos для РФ є лише одним із засобів обходу санкцій, як на імпорт, так і на експорт свого озброєння. А тому можливий контракт з Бразилією на експорт BrahMos - це про доходи Кремля на збройовому ринку.
Варто додати, що першим та поки єдиним імпортером ракет BrahMos стали Філіппіни, але попередня угода була досягнута у березні 2021 року, а твердий контракт підписано 28 січня 2022 року на три батареї берегового ракетного комплексу (мінімум по три пускових у батареї) із фінальною вартістю у 374,96 млн доларів.
Ще на цю тему
- 09.01.2025 Сербія розірвала низку контрактів на закупівлю російської зброї
- 05.01.2025 Росія планує створити хаб з виробництва морських безпілотників
- 01.01.2025 Велика Британія замовила далекобійні реактивні дрони Modini Dart 250 для ударів по РФ
- 30.12.2024 Лавров заявив, що РФ скасує мораторій на ракети середньої та малої дальності
- 27.12.2024 Виробники ракети «Орєшнік» використовують обладнання німецьких і японських компаній – FT
- 23.12.2024 В России разработали новую версию ударного дрона «Куб» / Фото
- 10.12.2024 Окупанти почали ставити світлофори–детектори FPV / Фото
- 03.12.2024 У 2023 році дохід двох російських компаній, які виробляють зброю, збільшився на 40% – SIPRI
- 26.11.2024 КНДР розширює завод із виробництва ракет, якими Росія атакує Україну - Reuters
- 22.11.2024 Скільки всього МБР у наземних та морських варіантах має Росія
- 21.11.2024 Россия расширяет производство ракетных двигателей
- 19.11.2024 Ізраїль знайшов великі запаси сучасної російської зброї у бойовиків «Хезболли» – ЗМІ