Швеція від прямої передачі хоче перейти до виробництва зброї в Україні
Шведська влада прийняла важливе політичне рішення, яке допоможе наповнити арсенали ЗСУ
Під час своєї прес-конференції міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що уряд його країни хоче змінити політику в плані прямої військової допомоги Україні, а саме – замість прямих поставок техніки та озброєння перейти до організації виробництва на нашій території.
Чому має сприяти зокрема рішення уряду Швеції про те, що з осені 2024 року на території України свою роботу має розгорнути Агенція з питань оборонних закупівель (FMV) шведського Міноборони, пише в своїй публікації польський портал Defence24.
У відповідь на питання журналістів очільник Міноборони Швеції наголосив, що у випадку із запуском роботи FMV в Україні мова про присутність саме цивільного персоналу, робота якого цілком відповідатиме міжнародному праву.
Це має виступити своєрідним "запобіжником" для можливих спроб Кремля залякувати офіційний Стокгольм, які цілком логічно очікувати на тлі намірів Швеції виробляти зброю в Україні.
В свою чергу, як також наголосив Пол Йонсон, організація оборонного виробництва на потужностях в Україні допоможе підсилити підтримку українського війська без зменшення оперативних можливостей самої Швеції, яка до цього уже передала 16 пакетів військової допомоги і так спустошила власні арсенали.
Pansarbandvagn (Pbv) 302, фото ілюстративне
При цьому, що цікаво, очільник шведського Міноборони Йонсон оголосив про рішення запустити виробництво зброї в Україні на тлі й іншої важливої зовнішньополітичної події – вступу в дію угоди про співпрацю в сфері оборони (DCA) між США та Швецією.
Ця угода передбачає зокрема право на доступ американських військових до 17 баз, аеродромів та морських портів у Швеції, та дозволяє зберігати техніку та озброєння Армії США на шведській території.
Від Defense Express тут додамо, що саме політичне рішення Швеції запустити в нас своє оборонне виробництво уже є важливим. Бо тут можемо пригадати зокрема історію про те, як Держдеп натякнув про умови для роботи оборонних компаній США в Україні, і там мова про ряд вимог.
Ну а щоб нагадати про масштаб передачі техніки та озброєння від Стокгольма, то можемо навести зокрема публікацію про БТР Pbv 302, які абсолютно всі віддала Швеція на посилення ЗСУ.
Ще на цю тему
- 14.01.2025 Німеччина передала Україні першу з 54 замовлених найсучасніших гаубиць RCH 155
- 08.01.2025 Сили оборони України отримали малі річкові безпілотники
- 07.01.2025 Ісландія профінансувала "данську модель" із виробництва української зброї
- 06.01.2025 Німецькій концерн Rheinmetall поставить Україні 180 тисяч боєприпасів до зенітних установок Gepard
- 28.12.2024 Греція передасть Україні ракети «Sea Sparrow» - ЗМІ
- 20.12.2024 "Коаліція дронів" з січня почне масово постачати Україні безпілотники різного типу
- 18.12.2024 Міноборони України на пряму замовило у Rheinmetall заряди для боєприпасів за 9 млн євро та дуже коротким строком виконання
- 18.12.2024 Rheinmetall отримала замовлення на ще 20 БМП Marder для України до середини 2025 року
- 16.12.2024 Україна та Чехія завершили розробку реактивного двигуна AI-PBS-350 для дронів. ФОТО
- 16.12.2024 Партія Шольца прописала у передвиборчій програмі заборону ракет Taurus для України
- 10.12.2024 Лідер опозиції Німеччини назвав умову передачі Україні ракет Taurus
- 07.12.2024 Країни НАТО знайшли системи ППО, які можна швидко передати Україні – МЗС