Окупанти за перше півріччя порушили 18 справ про «держзраду» проти громадян України
За перше півріччя 2024 року окупанти порушили 18 справ про так звану “держзраду” проти громадян України.
Про це повідомляє у Фейсбуці представництво Президента в АР Крим, передає Укрінформ.
"Протягом 2022 року окупанти повідомляли про щонайменше 3 справи, у 2023 році їх було 6 та у 2024 році лише за перше півріччя 18 справ про так звану “держзраду”, де громадян України звинувачують у нібито передачі інформації українським спецслужбам про переміщення російської техніки, про стан фортифікаційних оборонних споруд або ж нібито підготовку диверсійних дій на стратегічних військових об’єктах окупантів в Криму", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що з початку повномасштабного вторгнення російські окупанти посилюють тиск та переслідування громадян України в окупації. Більше людей піддаються переслідуванню, більші терміни покарання отримують за спротив окупантам. Змінились обвинувачення щодо партизанських дій в тимчасово окупованому Криму, якщо раніше людей звинувачували в “екстремізмі” чи “тероризмі”, то зараз їм фальсифікують справи про “держзраду” з ув’язненням на десятки років або й довічно.
Крім того, у зв’язку з широкомасштабною агресією Російської Федерації проти України, громадяни України активно долучилися та продовжують долучатися до Збройних сил України. Зараз же спостерігається тенденція, коли окупаційна адміністрація заочно судить українських військовослужбовців з Криму за участь у бойових діях проти російських загарбників.
За даними представництва Президента в Криму, відомо про щонайменше 5 відкритих заочних “кримінальних справ” проти українських військовослужбовців родом з Криму станом на серпень 2024 року. Окупаційний “суд” заочно присудив всім військовослужбовцям позбавлення волі від 16 до 21 року та оголосив їх у міжнародний розшук. Деталей справ та імена незаконно обвинувачених громадян України не розголошуються.
Подібну практику переслідувань громадян України за “держзраду” можна спостерігати і на інших окупованих територіях України. Зокрема, частину незаконно затриманих у Запорізькій та Херсонській областях перевозять на територію Криму для протиправних “судових” процесів.
Наголошується, що незаконні судові справи щодо громадян України – це послідовне порушення міжнародного гуманітарного права. Державі-окупантці заборонено встановлювати власне законодавство на окупованих територіях та заборонено “судити” військовослужбовців іншої держави, додали в представництві.
Ще на цю тему
- 16.11.2024 Константинов призвал Илона Маска инвестировать в аннексированный Крым
- 15.11.2024 В Крыму силовики РФ преследуют 117 человек по «делам Хизб ут-Тахрир» – КРЦ
- 14.11.2024 В Джанкойском районе Крыма восстановили движение поездов на железной дороге под обрушившимся мостом
- 14.11.2024 В Меджлисе крымскотатарского народа отреагировали на предложения достичь мира за счет отказа Украины от Крыма и других территорий
- 14.11.2024 Аксенов рассказал, когда и за сколько отремонтируют упавший мост в Крыму
- 12.11.2024 Российский суд отказался отменить арест крымского юриста Кямилева – адвокат
- 11.11.2024 В Україні заочно засудили підприємницю з Криму за участь у вивезенні дітей з окупованих територій України
- 09.11.2024 В Крыму Алуштинский санаторий, переданный властями РФ Союзу кинематографистов России, подал в российский суд иск против Украины
- 09.11.2024 Окупанти розмістили радіолокаційну станцію у бухті Севастополя (фото)
- 08.11.2024 Российские власти Севастополя сообщили, что в течение дня в городе будут слышны звуки взрывов
- 08.11.2024 В Крыму ФСБ задержала жителя Ленинского района за якобы передачу в ГУР МО Украины данных о военных объектах РФ
- 08.11.2024 Окупаційна влада Криму взяла участь у Всесвітньому форумі міст. Реакція МЗС України