Ліквідовано дві ботоферми, які проводили інформдиверсії проти України
Спецслужби РФ застосовували фейкові акаунти для поширення дискредитаційних повідомлень про діяльність Сил оборони та ситуацію на фронті
Як повідомляе видання «Главком» Служба безпеки та Національна поліція нейтралізували у Полтавській та Закарпатській областях дві ботоферми, які працювали на спецслужби Росії Про це повідомляє пресцентр СБУ.
Зазначається, що у результаті спецоперацій правоохоронці викрили організаторів ворожих осередків. Ними виявилося двоє місцевих фахівців у сфері ІТ, які продавали країні-агресору фейкові акаунти. Потім спецслужби Росії проводили через них інформаційні диверсії на користь Кремля.
Зокрема, росіяни використовували «зареєстровані» в Україні облікові записи для поширення дезінформації про суспільно-політичну ситуацію в нашій державі нібито від імені українських громадян.
Росіяни використовували «зареєстровані» в Україні облікові записи для поширення дезінформації про суспільно-політичну ситуацію в нашій державі нібито від імені українських громадян
фото: пресцентр СБУ
Також спецслужби РФ застосовували фейкові акаунти для поширення дискредитаційних повідомлень про діяльність Сил оборони та ситуацію на фронті.
Так, у Полтавській області викрито місцевого жителя, який створив на «замовлення» Росії майже 15 тис. анонімних акаунтів у різних соцмережах та месенджерах.
Щоб приховати злочин, фігурант намагався продати облікові записи через даркнет з розрахунку 1,5 долара за одного віртуального «користувача».
За даними слідства, ботоферма з відповідним обладнанням та сім-картами українських операторів знаходилась безпосередньо у квартирі зловмисника.
На Закарпатті правоохоронці ліквідували канал підпільного продажу до РФ унікальних ІР-адрес, зареєстрованих на території регіону. Це дозволяло російським користувачам видавати в Інтернеті себе за українців.
Для конспірації фігурант отримував кошти від «замовників» через російські платіжні системи у вигляді криптовалюти.
Наразі обом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Тривають розслідування. Зловмисникам загрожує до 5 років тюрми.
Ще на цю тему
- 04.11.2024 АРМА виставила на продаж арештовані активи на 800 мільйонів, більшість з них належать росіянам
- 31.10.2024 В Украине будут судить экс-сотрудника милиции Севастополя – СБУ
- 28.10.2024 В Украине заочно приговорили двух бывших судей из Крыма к 12 и 13 года за госизмену
- 25.10.2024 В Беларуси не менее 12 граждан Украины задержали или осудили по политическим уголовным делам – «Вясна»
- 25.10.2024 Суд остаточно конфіскував майно російського мільярдера Усманова вартістю понад 2 мільярди
- 25.10.2024 Уроженку Керчи Татьяну Монтян лишили права на адвокатскую деятельность – Офис генпрокурора Украины
- 21.10.2024 Правозащитники назвали имена чиновников РФ, причастных к преследованиям в Крыму
- 21.10.2024 СБУ повідомила про підозру ще двом зрадникам, які сприяли окупації Криму.
- 11.10.2024 СБУ затримала проросійського тіктокера, який заперечував окупацію Криму та пропонував «заохочувати» ухилянтів нагородами.
- 09.10.2024 Экс-депутат Верховной Рады Крыма получил 14 лет тюрьмы за госизмену
- 27.09.2024 В Украине т.н. «заместитель министра труда и соцзащиты» окупованого Крыма приговорен к 8 годам – ЦЖР
- 27.09.2024 За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримала «суддя», яка допомагала окупантам залякувати та відбирати майно кримчан.