Китай перекрив фінансування спільного з РФ вугільного проекту через санкції
Російсько-китайський проєкт із освоєння найбільшого в Забайкаллі Зашуланського вугільного родовища залишився без фінансування через обмеження Китаєм транскордонних платежів із Росією.
Про це заявив гендиректор холдингу "Эн+ Груп" Владімір Колмогоров на Східному економічному форумі, передає Бізнес.Цензор з посиланням на The Moscow Times.
Розвитком проєкту займається компанія "Разрезуголь" – спільне підприємство "Эн+" та китайської China Energy Investment Corporation (CHN Energy), створене на паритетній основі.
"Досвід є і в них, і в нас. Тому завдання, яке стоїть на цьому форумі, продовжити обговорення цього проєкту та спробувати прискорити таки [і вирішити] усі сьогоднішні проблеми. Вони є, безумовно, і пов'язані з фінансуванням та обмеженнями щодо використання фінансових ресурсів", – сказав Колмогоров.
За його словами, обмеження пов'язані із санкціями проти Росії і китайські партнери побоюються, що питання не буде вирішено швидко. Однак Колмогоров вважає "переборною" ситуацію, що склалася, і сподівається на продовження розвитку проєкту разом із китайськими партнерами.
"Разрезуголь" отримало ліцензію на Зашуланське родовище у 2014 році. Китайські партнери в особі Shenhua Group (тепер – China Energy) називали проєкт, промислові запаси якого оцінювалися в 742 млн тонн, "важливим кроком у реалізації "дорожньої карти" китайсько-російської співпраці у вугільній сфері".
Однак падіння цін на енергетичне вугілля знизило інтерес китайських компаній до подібної співпраці. В результаті освоєння Зашуланського родовища було поставлене на паузу, поки 2021 року власники не відновили процес затвердження проєктної документації.
Як повідомлялося, раніше російські сировинні компанії зіткнулися з касовими розривами й неможливістю погасити взяті в банках кредити через проблему платежів із Китаєм.
Ще на цю тему
- 21.12.2024 США в ООН звинуватили Китай у сприянні агресії Росії проти України
- 19.12.2024 Китай невдоволений санкціями ЄС проти його компаній за допомогу РФ
- 11.12.2024 Китайський експорт до Росії обвалився вперше за чотири місяці
- 09.12.2024 Поставки російського газу до Китаю досягли нового добового рекорду
- 03.12.2024 Пекін відповів США на посилення експортного контролю проти китайських технологічних компаній
- 03.12.2024 Китай стал отказываться работать с попавшими под санкции США российскими банками – росСМИ
- 03.12.2024 США вводять нові санкції проти китайського сектора виробництва мікросхем
- 03.12.2024 Китайская компания с заводом США снабжает армию РФ электронными компонентами
- 29.11.2024 В Европарламенте призывают рассмотреть санкции против всех форм поддержки Китая РФ
- 29.11.2024 Китай ввел новые санкции на поставки техники и химии в Россию
- 21.11.2024 Китайські компанії продають Росії комплектуючих для фальш-дронів
- 21.11.2024 Китайські банки почали закривати для російських компаній платежі через Індію, ОАЕ та Гонконг