США звинуватили пропутінського журналіста Дмітрія Саймса у порушенні санкцій та відмиванні грошей
Міністерство юстиції Сполучених Штатів звинуватило 76-річного політолога і ведучого російського Першого каналу Дмітрія Саймса та його 55-річну дружину Анастасію в порушенні санкцій і відмиванні грошей.
Відповідне повідомлення опубліковане на сайті відомства, пише ZN.ua.
У першому обвинувальному висновку стверджується, що подружжя надавало послуги Першому каналу, який з травня 2022 року перебуває під санкціями США. При цьому від російського мовника вони отримали автомобіль, водія, кошти для квартири в Москві та понад 1 млн доларів.
Другий обвинувальний висновок стосується Анастасії Саймс, яку підозрюють у тому, що вона спільно з кількома особами купувала в США та Європі предмети мистецтва, а також антикваріат для олігарха Алєксандра Удодова – колишнього зятя прем'єр-міністра РФ Михайла Мішустіна, який перебуває під санкціями США. Ці речі, як зазначається, зберігалися в будинку Саймсів у штаті Вірджинія для подальшого відправлення до Росії". Натомість Анастасія Саймс отримала відшкодування та комісію за послуги.
За даними слідства, подружжя Саймсів зараз перебуває у Росії. За кожним із трьох пунктів звинувачення їм загрожує до 20 років позбавлення волі.
Минулого місяця в їхньому маєтку у штаті Вірджинія відбувся обшук. Дмітрій Саймс тоді сказав журналістам, що перебуває за межами США і про обшук його не інформували.
"Я не бачив ордера. Ані правоохоронні органи, ні хтось ще зі мною не зв'язувалися. Я спантеличений і стурбований", – заявив він. Він повідомив, що знаходиться в Москві і не був у США з жовтня 2022 року.
Саймс народився у Радянському Союзі, у 1970-ті роки емігрував до США. Він відомий як видавець журналу The National Interest, з 1994 по 2022 роки очолював Центр національних інтересів США. Політолог був тісно пов'язаний із президентською кампанією Дональда Трампа 2016 року. У доповіді про втручання Росії у вибори його ім'я згадується понад сто разів.
У 2023 році Саймс був модератором пленарної сесії Петербурзького міжнародного економічного форуму за участю Владіміра Путіна. У грудні 2023 року він отримав від уряду Росії премію за "аналіз подій у зоні спеціальної військової операції та гарячих точках планети".
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії
- 21.11.2024 Велика Британія запровадила санкції проти Фірташа, його дружини та банкіра
- 21.11.2024 Австрійська девелоперська компанія продала свій останній об’єкт зі збитками і остаточно пішла з Росії
- 21.11.2024 В Офісі президента відбулася зустріч із дипломатами ЄС щодо санкційної політики проти РФ
- 21.11.2024 Ліхтенштейн узгодив режими санкцій проти Білорусі та Росії
- 20.11.2024 Порти Ірану потрапили під санкції ЄС через військову допомогу Росії
- 19.11.2024 Чистый убыток Дальневосточного морского пароходства за январь‒сентябрь 2024 года превысил 2 млрд рублей
- 19.11.2024 Британія оголосила нові санкції проти причетних до вивезення у Росію українських дітей
- 19.11.2024 Санкции почти полностью остановили экспорт российских алмазов в Индию
- 19.11.2024 Санкції працюють: Росія цьогоріч скоротила експорт сталевої продукції на 22%
- 19.11.2024 OCCRP: Владельцы завода по производству микропроцессоров в ЕС поставляли чипы в РФ
- 19.11.2024 Компании из Казахстана помогают России получать западные приборы для РЭБ