Естонія переорієнтує військову допомогу Україні: що це означає
Естонія планує переглянути свою військову допомогу Україні, зосередившись на продукції місцевих виробників. У 2023 році країна вже надала Україні близько 100 мільйонів євро, що становить 0,25% її ВВП.
Як інформує видання «Флот 2017» міністр оборони Естонії Ханно Певкур повідомив, що країна активно співпрацює з Україною, адаптуючи свою продукцію до її потреб.
За словами міністра оборони Ханно Певкура, Естонія має намір реструктурувати військову допомогу, що надається Україні, з таким розрахунком, щоб у ній домінувала продукція естонських підприємств.
Естонія цього року надала Україні військову допомогу у розмірі близько 100 млн. євро, що відповідає 0,25% валового внутрішнього продукту Естонії. У наступні роки буде продовжено ту саму політику, але в структурі допомоги будуть зміни.
“Ми лягаємо на абсолютно новий курс. Ми сказали Україні, що ми даватимемо те, що ми [самі] виробляємо і явно направлятимемо ці гроші в естонську економіку, в естонську оборонну промисловість. Тому в нас йдуть переговори з українцями про те, чим є наші можливості”, – сказав міністр оборони.
За оцінкою Певкура, естонська оборонна промисловість здатна виробляти продукції більше, ніж на 100 млн. євро на рік. Її асортимент є широким і, безумовно, затребуваним. Наразі йде уточнення потреб України, аби адаптувати продукцію під ці потреби.
“Чи хочуть вони насамперед розмінування, суднобудування, безпілотники, пристрої спостереження. Ми передали Україні [інформацію] про наші можливості і тепер намагаємося знайти розумний компроміс, в якому враховуються їхні пріоритети та наші виробничі можливості. Виробництво теж має швидко підтягуватися, якщо [потрібні] ] якісь специфічні вироби”, – сказав міністр оборони.
Після одержання переліку українських пріоритетів можна буде організувати державні тендери. За словами Певкура, у них могли б брати участь усі естонські підприємства, які виробляють потрібну продукцію.
Міністр оборони зазначив, що вся естонська продукція військового призначення, яка досі поставлялася в Україну, отримувала лише позитивні відгуки і є затребуваною. Серед такої продукції він згадав засоби аналізу бойової обстановки, безпілотники виробництва Threod, військові катери та протидронові рушниці виробництва Rantelon.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Прем'єр Британії і генсек НАТО обговорили зміцнення України перед зимою
- 21.11.2024 У Британії уряд і опозиція підкреслили згоду щодо підтримки України
- 21.11.2024 Туск анонсував саміт у «надзвичайному форматі», де обговорять підтримку України
- 20.11.2024 Дрони, машини та боєприпаси. Німеччина передає Україні новий пакет допомоги
- 20.11.2024 Світовий банк виділить Україні $662 мільйони на соціальний захист
- 20.11.2024 Данія виділить 1 млрд данських крон на оборонну промисловість України
- 19.11.2024 Сікорський: ЄС готовий взяти на себе тягар допомоги Україні, якщо США скоротять підтримку
- 19.11.2024 Для изменения поведения режима Путина нужно увеличить помощь Украине и усилить санкции — депутат Бундестага
- 19.11.2024 Німеччина відправить в Україну 4 000 безпілотників зі штучним інтелектом – Пісторіус
- 18.11.2024 Австрія виділяє ще €8 мільйонів на гуманітарну допомогу українцям
- 16.11.2024 Естонія відправляє новий пакет військової допомоги Україні
- 15.11.2024 Пентагон обіцяє виділяти Україні допомогу в міру поповнення власних запасів