Зеленський вперше прибув до Ісландії та назвав мету візиту
Президент України Володимир Зеленський 28 жовтня вперше прибув з робочим візитом до Ісландії. Ціль його візиту - підтримка плану перемоги України.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал президента.
"Вперше прибув до Ісландії з робочим візитом. Візьму участь у четвертому саміті Україна - Північна Європа та проведу двосторонні переговори з його учасниками: прем’єрами Ісландії, Данії, Норвегії, Фінляндії та Швеції", - написав Зеленський.
За його словами, він також планує зустрітись з пані президентом і представниками парламенту Ісландії. Під час їх зустрічі вони будуть обговорювати підтримку плану перемоги України та питання, у яких співпраця країн може бути найбільш результативною.
Зокрема, мова про фінансування українського виробництва зброї та далекобійних засобів, підготовка до зими, морська безпека, обмеження російського тіньового флоту, оборонна підтримка, підготовка та оснащення українських воїнів.
"Країни Північної Європи - наші принципові й рішучі союзники, а майданчик Україна - Північна Європа - один із найефективніших наших багатосторонніх форматів. Продовжуємо працювати разом, щоб реалізувати його повний потенціал", - підкреслив Зеленський.
Дипломатичні відносини України та Ісландії
Дипломатичні відносини між Україною та Ісландією встановлені 1992 року, після здобуття Україною незалежності. Ісландія визнала незалежність України 15 січня 1991 року і стала однією з перших країн, які це зробили.
Відносини між країнами мають дружній характер, але через віддаленість і розмір Ісландії обсяги співпраці залишаються порівняно невеликими. Основні сфери співробітництва охоплюють економіку, освіту, енергетику та культурні обміни. Ісландія підтримує Україну на міжнародних форумах і виступає за її територіальну цілісність та суверенітет, особливо після початку російської агресії у 2014 році.
Ісландія також підтримує санкції Європейського Союзу проти Росії і надає гуманітарну допомогу Україні. Відносини між державами зміцнилися на тлі підтримки України з боку Ісландії під час повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році. Хоча Ісландія не є членом ЄС, координує свою позицію з Євросоюзом і НАТО та постійно підтримує Україну в міжнародних організаціях, таких як ООН і Рада Європи.
Раніше ми писали про те, що Україна та Ісландія підписали угоду про гарантії безпеки. Ісландія зобов’язалася надавати довгострокову економічну, гуманітарну та оборонну підтримку Україні.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 До Києва прибув глава МЗС Чехії
- 18.11.2024 Для нового очільника МЗС Японії було важливо якомога раніше відвідати Україну
- 18.11.2024 Посол України розкритикував антивоєнний мітинг російської опозиції у Берліні
- 16.11.2024 Зеленський обговорив із главою МЗС Японії загрози від співпраці Росії з Північною Кореєю та санкції
- 16.11.2024 Україна і Японія домовилися про посилення санкційного тиску на Росію
- 16.11.2024 Міністр закордонних справ Японії прибув до України з неоголошеним візитом
- 12.11.2024 Командувачі ВМС України та Данії зустрілися в Одесі й обговорили низку питань
- 09.11.2024 ЗМІ: Боррель прибув до Києва, щоб заспокоїти Україну після перемоги Трампа
- 08.11.2024 Європа має передати нам 300 млрд заморожених російських активів, це українські гроші, - Зеленський
- 08.11.2024 Зеленський запросив в Україну Санду, яка переобралась у Молдові
- 06.11.2024 Бербок відвідала підрозділ, що охороняє кордон з Росією на Чернігівщині
- 04.11.2024 Бундесвер через спецштаб «Україна» підтримує постійний контакт із ЗСУ для оптимізації допомоги