Єврокомісія закликає країни ЄС швидко погодити зміни до режиму санкцій проти Росії
Єврокомісія закликає країни ЄС швидко ухвалити зміни до санкційного режиму проти Росії, щоб уникнути преміальних виплат за кредитами «високого ризику», які можуть бути запроваджені з боку США.
Про це у Брюсселі під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС з економіки й фінансів заявив виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Після швидкого ухвалення пропозицій Європейської комісії (щодо надання Україні макрофінансового кредиту в рамках ініціативи G7 – ред.) в Європарламенті та Раді ЄС, Європейський Союз був спроможним взяти на себе лідерство у зобов’язаннях за ініціативою ERA (Extraordinary Revenue Acceleration - прискорення надзвичайних надходжень – ред.) для України. Наразі ми працюємо над Меморандумом про порозуміння з Україною щодо цієї допомоги, який має бути ухвалений країнами-членами та Європейським парламентом. Ми маємо на меті прийняти всі рішення, які є необхідними для відповідних фінансових трансакцій до кінця поточного року», - розповів Домбровскіс.
Він зазначив, що такі спільні зусилля ще раз підтверджують непохитні зобов’язання ЄС та партнерів по G7 з підтримки України у боротьбі за свободу.
«Щодо України, яка вступає у третю важку зиму. Вона зараз бореться за власну свободу не лише проти російських військ, але також із солдатами з Північної Кореї. Для українців ця зима буде складною через російські атаки проти енергетичної інфраструктури, що також завдає великого удару по українській економіці та державних фінансах», - сказав представник Єврокомісії.
Домбровскіс нагадав: за даними МВФ, нестача бюджетного фінансування в Україні наступного року може сягнути 41,5 мільярда доларів. Виходячи з цього, Україна потребує негайного фінансової підтримки для власного виживання, і така допомога має надійти так швидко, як це можливо.
Доброю новиною у цьому контексті, за словами посадовця Єврокомісії, є те, що два тижні тому Рада ЄС ухвалила пакет фінансової допомоги для України. Вперше це було зроблено з використанням надзвичайних надходжень від заблокованих державних активів Росії, яку примусили сплачувати за спричинені нею шкоду та руйнування.
На цьому етапі така допомога включає макрофінансову допомогу у вигляді кредиту від ЄС в обсязі 18,5 мільярда євро, а також механізм кредитного співробітництва (Loan Cooperation Mechanism), запроваджений ЄС та партнерами по G7. Цей механізм допоможе Україні сплачувати кредити на суму до 45 мільярдів євро, або 50 мільярдів доларів, за рахунок надзвичайних надходжень від заморожених російських активів, на основі спеціальних внесків, які були погоджені між партнерами по «Групі семи» у жовтні.
Читайте також: Україна отримає $50 мільярдів від G7 та Євросоюзу вже цьогоріч - Шмигаль
«Для того, щоб уникнути запровадження Сполученими Штатами преміальних виплат високого ризику за їх кредит для України за ініціативою прискорення надзвичайних надходжень (ERA), всі країни-члени ЄС мають швидко просуватися вперед задля ухвалення останньої версії законодавчого пакету щодо змін до режиму санкцій ЄС», - наголосив Домбровскіс.
Як повідомляв Укрінформ, зміни до режиму санкцій ЄС, за пропозицією Єврокомісії, мають продовжити термін блокування російських активів до завершення війни РФ проти України та до моменту сплати нашій країні повної компенсації за шкоду, що була спричинена за наслідками російської агресії.
Наприкінці жовтня лідери країн «Групи семи» досягли консенсусу навколо рішення колективно надати Україні фінансову допомогу у вигляді макрофінансового кредиту на 45 мільярдів євро (50 мільярдів доларів), який обслуговуватиметься за рахунок заморожених російських активів. ЄС проявив лідерство у реалізації такої ініціативи «Групи семи», та погодив виділення Україні в рамках цієї кредитної програми виключної макрофінансової кредитної допомоги в обсязі до 35 мільярдів євро.
Ще на цю тему
- 26.12.2024 Посол Нідерландів пояснив, за яких умов у санкціях проти РФ залишатимуться великі лазівки
- 26.12.2024 Росія для обходу санкцій почала використовувати Bitcoin у міжнародній торгівлі – Reuters
- 26.12.2024 Думка: ЄС потрібно посилити санкції проти російських риболовецьких суден
- 26.12.2024 Прем'єр Японії на переговорах із Зеленським: Токіо готове посилити санкції проти Росії
- 25.12.2024 Росія використовує криптовалюту в міжнародних розрахунках, щоб обійти санції – Reuters
- 25.12.2024 Ціни на зріджений газ в Росії обвалились вдвічі після введення ембарго ЄС
- 25.12.2024 Венгрия блокирует введение санкций против двух олигархов, связанных с Кремлем — СМИ
- 25.12.2024 В Европарламенте раскритиковали санкции против т.н. «теневого флота» РФ и призывают к их усилению
- 24.12.2024 У Литві хочуть продовжити обмежувальні заходи для громадян РФ та Білорусі ще на рік
- 24.12.2024 Байден може запровадити нові серйозні санкції проти енергетичного сектору Росії - WP
- 24.12.2024 Почесний консул України в Нідерландах: Росія заробляє на рибі €7 мільярдів, потрібні санкції
- 23.12.2024 Япония начала отключать станки, которые находятся в РФ