Пекін хоче уникнути торгової війни з США та «укласти угоду» з Трампом — радник МЗС Китаю
Пекін хоче “укласти угоду” з новообраним президентом США республіканцем Дональдом Трампом, але не очікує, що це буде легко.
Про це заявив радник Міністерства закордонних справ Китаю Ву Сіньбо, повідомляє ZN.ua з постиланням на Bloomberg.
“Для китайської сторони угода є бажаною. Ми не хочемо торгової війни”, - зазначив Ву, який також є директором Центру американських досліджень Фуданського університету в Шанхаї та очолював групу експертів МЗС Китаю, що зустрічалися з політиками й керівниками бізнесу в США на початку цього року.
“Ми всі розуміємо стиль Трампа - він намагатиметься використовувати свої важелі, щоб продовжувати тиснути на Китай”, - додав Ву, пояснивши, що для досягнення угоди знадобиться час та зусилля з обох сторін.
Під час своєї передвиборчої кампанії Трамп погрожував запровадити тарифи на китайські товари на рівні 60% — такі тарифи, як прогнозують деякі експерти, ризикують знищити торгівлю між двома найбільшими економіками світу.
Ву сказав, що тарифи є проблемою номер один для Китаю, включаючи ті, які все ще діють з часів першої адміністрації Трампа. На його думку, особиста зустріч між Трампом та китайським лідером Сі Цзіньпіном повинна бути організована якомога швидше, бажано ще до інавгурації Трампа 20 січня 2025 року.
“Нам потрібно зрозуміти, що у нього на думці”, - пояснив Ву, додавши, що обидві сторони повинні почати вирішувати проблеми, які їх турбують у відносинах.
Одним із потенційних позитивних моментів для Пекіна є дедалі більша прихильність Трампа до мільярдера Ілона Маска, який має широкі ділові інтереси в Китаї. Маск підтримав Трампа та пожертвував 130 мільйонів доларів на передвиборчу кампанію республіканця.
Але Ву сказав, що Маск та інші відомі бізнесмени “мають свої обмеження”, коли йдеться про новообраного американського президента.
“Трамп є Трамп. Він повинен збалансувати різні голоси у своїй команді”, - додав Ву.
Повернення колишнього президента США до Білого дому є радше викликом, ніж можливістю, вважає радник китайського МЗС. Це пов'язано не лише зі стилем Трампа, але й з тим, що деяких діячів, які, ймовірно, увійдуть до його адміністрації, не можна вважати “раціональними яструбами”, що робить переговори цього разу складнішими.
Якщо торгова війна все ж спалахне, Пекін не матиме іншого вибору, окрім як відповісти, попередив Ву.
Оскільки китайські чиновники рідко відхиляються від "офіційного сценарію", коментарі Ву — впливового голосу у відносинах між двома найбільшими економіками світу, дають уявлення про те, як Пекін сприймає повернення Трампа.
Речниця Міністерства закордонних справ Мао Нін заявила журналістам у середу, 6 листопада, що політика Китаю щодо США “послідовна” і буде продовжувати базуватися “на принципах взаємної поваги”. Аналітики тим часом очікують більшого суперництва між Вашингтоном та Пекіном під час другого терміну Трампа.
Ще на цю тему
- 21.11.2024 Китайські компанії продають Росії комплектуючих для фальш-дронів
- 21.11.2024 Китайські банки почали закривати для російських компаній платежі через Індію, ОАЕ та Гонконг
- 19.11.2024 Китайські банки створюють чорний список, пов’язаний із санкціями проти РФ – ЗМІ
- 18.11.2024 МЗС Китаю заперечує передачу будь-якої зброї Росії
- 16.11.2024 Президент Кореї закликав Сі Цзіньпіна посприяти припиненню військової співпраці КНДР із Росією
- 16.11.2024 ЗМІ: ЄС обговорює санкції проти Китаю через пряму підтримку Росії у війні
- 16.11.2024 Китай вперше поставив Росії зброю для війни проти України – ЗМІ
- 15.11.2024 Великий банк Китаю почав блокувати юаневі перекази до РФ з її «дружніх» країн
- 15.11.2024 Китай и Россия консультировались по вопросам стратегической безопасности
- 11.11.2024 США ужесточают ограничения на поставки чипов в Китай
- 09.11.2024 Американские компании думают о сокращении производства в Китае после победы Трампа - Bloomberg
- 08.11.2024 Імпорт нафти у Китай в жовтні скоротився на 2%