Cуд затвердив конфіскацію заводів з виробництва пластикових труб російського мільярдера Горіловського
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) залишила в силі рішення першої інстанції про стягнення в дохід держави активів групи компаній "Поліпластик".
Відповідну постанову Апеляційна палата ВАКС ухвалила 22 листопада, повідомляє пресслужба Міністерства юстиції, пише Бізнес.Цензор.
Таким чином, суд відмовив у задоволені апеляційних скарг низки осіб у справі за позовом Міністерства юстиції України до співвласників російської групи "Поліпластик" Мирона Горіловського, Валентина Буяновського та Андрія Меньшова.
Як повідомлялося, у вересні Вищий антикорупційний суд (ВАКС) задовольнив позов Міністерства юстиції до російського бізнесмена Горіловського та двох його бізнес-партнерів, та застосував до них санкцію у вигляді стягнення майна в дохід держави.
Зокрема, суд вирішив стягнути частки російських бізнесменів, які опосередковано належали їм в українських компаніях:
- 92,57% частки статутного капіталу ТОВ "Торгівельний дім "Євротрубпласт", яка належить APG Polyplactic Group Limited (теперішня назва Eurotrubplast Holding Ltd);
- 0,43% частки статутного капіталу ТОВ "Торгівельний дім "Євротрубпласт", яка належить Ойштерле Херта;
- 93% частки в статутному капіталі ТОВ "Калушський трубний завод", яка належить APG Polyplactic Group Limited (теперішня назва Eurotrubplast Holding Ltd);
- 62% частки в статутному капіталі ТОВ "Рубіжанський трубний завод", яка належить APG Polyplactic Group Limited (теперішня назва Eurotrubplast Holding Ltd);
- 15,5% частки в статутному капіталі ТОВ "Рубіжанський трубний завод", яка належить Ойштерле Херта;
- 15,5% частки в статутному капіталі ТОВ "Рубіжанський трубний завод", яка належить Radius Systems Holdings Limited;
- 100% частки в статутному капіталі ТОВ "Полімертепло - Україна", яка належить Radius Systems Limited;
- 10% частки в статутному капіталі ТОВ "Українська полімерна група", яка належить ТОВ "Група Поліпластик";
- 51% частки в статутному капіталі ТОВ "Кордфлекс".
Повідомляється, що російська "Група "Поліпластик" в Україні представлена компаніями ТД "Євротрубпласт", "УПГ", "Рубіжанський Трубний завод" (РТЗ), "Калуський трубний завод" (КаТЗ), "Полімертепло-Україна" та "Сучасні трубопровідні системи". Нині їх формальними власниками вказані кіпрська "Ейпіджі поліпластик груп" та Radius Systems, хоча до липня 2022 року серед співвласників напряму фігурувала російська "Група Поліпластик".
Співвласники та керівники "Поліпластика" – російські бізнесмени Мирон Горіловський та Валентин Буяновський, які також є резидентами Великої Британії. У травні 2023 року Україна запровадила щодо них санкції.
Перед цим бізнес росіян в Україні переоформили на довірену особу – Ігоря Стрільця, який впродовж років керує українськими активами російської групи і є одним із співзасновників підприємств.
Відомо, що російська групи "Поліпластик" відразу після окупації Криму у 2014 році почала працювати на території захопленого півострова. Попри це, компанія продовжує свою діяльність в Україні і заробляти на тендерах комунальних підприємств.
Російський мільярдер Мирон Горіловський та його син Лев причетні до постачання обладнання в окупований Крим в обхід європейських санкцій.
Лев Горіловский є керівником компаній, які виконують держзамовлення по забезпеченню водопостачання на півострів і беруть участь в інженерних роботах з будівництва Керченського мосту, писали Наші гроші. Він також входить до керівних органів підконтрольної уряду РФ громадської організації "Деловая Россия" і бере участь у нарадах із Путіним.
Батько Мирон Горіловський є учасником федерального "Агентства стратегічних ініціатив", наглядову раду якого очолює Путін.
Щодо власників корпорації "Поліпластик" СБУ відкрило кримінальне провадження за фактом фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу (ст. 110-2 КК України). Крім того, вони підтримують загарбницьку політику РФ, забезпечують функціонування окупаційних адміністрацій півострова Крим, а також постачають матеріали для вдосконалення російської зброї.
Ще на цю тему
- 17.12.2024 Україна запровадила санкції проти виробників російських дронів «Упирь» і «Русак»
- 19.11.2024 АРМА виставить на продаж арештований російський танкер Nika Spirit
- 14.11.2024 Зеленський ввів санкції проти російських нафтових компаній та судноремонтного заводу
- 12.11.2024 Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції проти низки осіб та підприємств
- 09.11.2024 Зупинка транзиту російського газу через Україну майже не вплине на ціни в Європі – Bloomberg
- 05.11.2024 Україна продасть на аукціоні російський танкер Nika Spirit
- 16.10.2024 Кабмін відправив на приватизацію конфісковані у російського олігарха заводи будматеріалів «Аерок»
- 10.10.2024 Україна запровадила санкції проти 90 фізосіб та 57 компаній РФ
- 10.10.2024 Білоруський завод постачав в Україну добрива з РФ і Білорусі через компанію в ОАЕ — розслідування
- 02.10.2024 Україна націоналізувала шість компаній, підконтрольних російському олігарху Горіловському
- 26.09.2024 Суд конфіскував майно російського мільярдера Усманова вартістю понад 2 мільярди
- 26.09.2024 Нацкомісія застосувала санкції проти інтернет-оператора Wnet