Після введення санкцій картки російського Газпромбанку не обслуговуються вже у двадцяти країнах
Санкції, які ввели США проти російського Газпромбанку, серйозно обрушили сектор банківських послуг за межами Росії.
Слідом за першими трьома країнами - Угорщиною, Туреччиною та ОАЕ потягнулися й інші. На сьогоднішній день картами Газпромбанку не можна розплатитися у двадцяти країнах, пише ZN.ua.
Зокрема, не обслуговуються картки UnionPay Газпромбанку через санкції США в Аргентині, Угорщині, В'єтнамі, Греції, Єгипті, Індії, Індонезії, Казахстані, Камбоджі, Катарі, Марокко, Мексиці, Об'єднаних арабських еміратах (ОАЕ), Таїланді, Тунісі, Туреччині, Узбекистані, Південноафриканській республіці (ПАР), Південній Кореї та Японії. При цьому в Уругваї банкомати затримують такі картки і пропонують звернутися в банк-емітент.
Крім того, карти UnionPay Газпромбанку більше не приймають найбільші кредитні організації Китаю - країни, яка стала ключовим постачальником товарів до Росії після початку війни в Україні. Проблеми виникли в Bank of China, China Construction Bank, Industrial and Commercial Bank of China і Agricultural Bank of China. При спробі зняти готівку на екрані банкоматів з'являється повідомлення про неможливість провести транзакцію.
У деяких країнах готівку не можна зняти навіть із банкоматів інших банків. Додаток Газпромбанку зник і з App Store. Щоправда, у самій організації кажуть, що це тимчасово. Сам банк вважає, що обмеження не вплинуть на його банківські операції.
Нагадаємо, 21 листопада США ввели санкції проти Газпромбанку і шести його іноземних дочірніх структур. Газпромбанк зберігав доступ до системи SWIFT, незважаючи на війну в Україні, і служив головним банком для газових розрахунків з Європою. Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) вказало в обґрунтуванні, що Газпромбанк є активним учасником фінансування війни проти України, зокрема, за його допомогою здійснюють операції з купівлі військового обладнання, а також виплати солдатам.
Разом із ГПБ під санкції, що включають блокування всіх активів, санкцій також зазнали дочірні компанії Газпромбанку в Люксембурзі, Гонконзі, Кіпрі, Швейцарії та ПАР і понад 50 російських банків. Іноземні банки, що підтримують кореспондентські відносини з цими установами, теж можуть потрапити під санкції.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 22.05.2025 Официальные поставки американских процессоров в Россию сократились на 95% – росСМИ
- 22.05.2025 Вже 81 сенатор став співавтором законопроєкту США щодо жорстких санкцій проти РФ – Маркарова
- 22.05.2025 Чистая прибыль Мосбиржи в первом квартале 2025 года упала на треть
- 22.05.2025 Бюджет РФ лишится сотен миллиардов рублей из–за обвала авторынка
- 22.05.2025 Японські LNG–танкери потрапили під санкції ЄС через співпрацю з Росією – Bloomberg
- 22.05.2025 ЄС вніс правки до законодавства: тепер олігархи РФ повинні довести, що вони не підпадають під санкції
- 21.05.2025 Російський газ помножать на нуль: ЄС знайшов спосіб обійти вето Орбана і Фіцо
- 21.05.2025 До санкцій Британії проти РФ додали відомого судноплавного фінансиста
- 21.05.2025 У ЄС пояснили, чому Медведчук вдруге опинився під санкціями
- 20.05.2025 У ЄС розкрили деталі персональних санкцій за дестабілізаційні дії Росії
- 20.05.2025 Європа буде готова до посилення санкцій – глава МЗС Німеччини
- 20.05.2025 Санкции действуют: Пилотный круиз по Белому морю на новом российском лайнере «Николай Жарков» отложили на год