Після введення санкцій картки російського Газпромбанку не обслуговуються вже у двадцяти країнах
Санкції, які ввели США проти російського Газпромбанку, серйозно обрушили сектор банківських послуг за межами Росії.
Слідом за першими трьома країнами - Угорщиною, Туреччиною та ОАЕ потягнулися й інші. На сьогоднішній день картами Газпромбанку не можна розплатитися у двадцяти країнах, пише ZN.ua.
Зокрема, не обслуговуються картки UnionPay Газпромбанку через санкції США в Аргентині, Угорщині, В'єтнамі, Греції, Єгипті, Індії, Індонезії, Казахстані, Камбоджі, Катарі, Марокко, Мексиці, Об'єднаних арабських еміратах (ОАЕ), Таїланді, Тунісі, Туреччині, Узбекистані, Південноафриканській республіці (ПАР), Південній Кореї та Японії. При цьому в Уругваї банкомати затримують такі картки і пропонують звернутися в банк-емітент.
Крім того, карти UnionPay Газпромбанку більше не приймають найбільші кредитні організації Китаю - країни, яка стала ключовим постачальником товарів до Росії після початку війни в Україні. Проблеми виникли в Bank of China, China Construction Bank, Industrial and Commercial Bank of China і Agricultural Bank of China. При спробі зняти готівку на екрані банкоматів з'являється повідомлення про неможливість провести транзакцію.
У деяких країнах готівку не можна зняти навіть із банкоматів інших банків. Додаток Газпромбанку зник і з App Store. Щоправда, у самій організації кажуть, що це тимчасово. Сам банк вважає, що обмеження не вплинуть на його банківські операції.
Нагадаємо, 21 листопада США ввели санкції проти Газпромбанку і шести його іноземних дочірніх структур. Газпромбанк зберігав доступ до системи SWIFT, незважаючи на війну в Україні, і служив головним банком для газових розрахунків з Європою. Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) вказало в обґрунтуванні, що Газпромбанк є активним учасником фінансування війни проти України, зокрема, за його допомогою здійснюють операції з купівлі військового обладнання, а також виплати солдатам.
Разом із ГПБ під санкції, що включають блокування всіх активів, санкцій також зазнали дочірні компанії Газпромбанку в Люксембурзі, Гонконзі, Кіпрі, Швейцарії та ПАР і понад 50 російських банків. Іноземні банки, що підтримують кореспондентські відносини з цими установами, теж можуть потрапити під санкції.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 05.05.2025 Європейські санкції не працюють: імпорт російського чавуну зріс на 90%
- 02.05.2025 Глава МЗС Франції: ЄС хоче узгодити зі США наступний пакет санкцій проти Росії
- 01.05.2025 В США предлагают ввести 500% пошлин на импорт из стран, покупающих у РФ энергоносители и уран
- 01.05.2025 Соратник Трампа заявив, що має підтримку Сенату для «розгромних» санкцій проти РФ
- 01.05.2025 Євросоюз готує план щодо збереження санкцій проти РФ, якщо США вийдуть з мирних переговорів – Каллас
- 01.05.2025 КамАЗ стал убыточным после наплыва китайских грузовиков
- 30.04.2025 Латвія заборонила в’їзд Орбакайте і Бреговичу
- 30.04.2025 США запровадили санкції за постачання компонентів палива для балістичних ракет Ірану
- 30.04.2025 Мальта має згорнути програму «золотих паспортів» – рішення суду ЄС
- 29.04.2025 ЄС може ухвалити 17-й пакет санкцій проти Росії не раніше кінця травня
- 29.04.2025 ЄС ще на рік продовжив санкції за дестабілізацію Молдови
- 29.04.2025 МЗС відреагувало на визнання прямої участі КНДР у війні проти України