КНДР розширює завод із виробництва ракет, якими Росія атакує Україну - Reuters
Північна Корея розширює ключовий комплекс з виробництва зброї, який збирає тип ракети малої дальності, що використовується для атак Росії по Україні.
Такого висновку дійшли дослідники з американського Центру досліджень з питань нерозповсюдження Джеймса Мартіна (CNS) на основі супутникових знімків, повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Об'єкт, відомий як «завод 11 лютого» (the February 11 plant), є частиною машинобудівного комплексу Ryongsong в Хамхуні, другому за величиною місті Північної Кореї.
Науковий співробітник CNS Сем Лейр сказав, що цей завод був єдиним відомим виробником твердопаливних балістичних ракет «Хвасон-11» (Hwasong-11). Ці боєприпаси, відомі на Заході як КН-23, використовувалися російськими військами під час атак на Україну.
Про розширення комплексу раніше не повідомлялося.
Читайте також: У запущеній Росією по Україні ракеті КНДР є компоненти із п’яти країн, виготовлені у 2023 році - ГУР
Згідно з аналізом, проведеним дослідниками CNS, на супутникових знімках, зроблених на початку жовтня супутниковою компанією Planet Labs, видно, що будується додатковий виробничий корпус, а також новий житловий об'єкт, ймовірно, призначений для робітників. Схоже також, що покращуються входи до деяких підземних об'єктів комплексу.
Фото: Planet Labs PBC/Handout
Новий виробничий корпус приблизно на 60-70% більший за попередню будівлю, яка використовувалася для складання ракет.
У 2023 році державні ЗМІ опублікували знімки, які вивчило агентство Reuters. На них видно, як північнокорейський лідер Кім Чен Ин прогулюється новими будівлями комплексу в Хамхуні, де робітники збирають хвостові частини і носові конуси для ракети, яка, за оцінками аналітиків, - це KN-23.
За словами Лейра, раніше оприлюднені відеозаписи північнокорейських державних ЗМІ показували, що на цьому комплексі вироблялося все - від танкових коліс до корпусів ракетних двигунів.
Вперше ракети КН-23 були випробувані в травні 2019 року і призначені для обходу ППО шляхом польоту по нижчій, «поглибленій» траєкторії, що робить їх потенційно зручними для Росії, розповіли експерти Reuters.
Дослідники південнокорейської компанії SI Analytics, яка займається супутниковими знімками і використовує ШІ-технологію для аналізу зображень, також підтвердили нове будівництво на заводі. У своєму звіті вони заявили, що частина будівельних робіт поблизу зони завантаження, ймовірно, буде використана для того, щоб приховати майбутню роботу заводу від супутників.
«Враховуючи наявність численних будівельних матеріалів, транспортних засобів і вантажних вагонів з відкритим верхом, завантажених матеріалами навколо об'єкта, будівництво, схоже, просувається швидкими темпами», - йдеться в повідомленні. У звіті йдеться про те, що об'єкт використовувався для виробництва балістичних ракет, але не називається КН-23.
Науковий співробітник CNS Майкл Дуйтсман сказав, що цілком можливо, що нова споруда, виявлена на супутникових знімках, може бути сховищем, але він вважає, що це, швидше за все, новий складальний цех.
Як повідомляв Укрінформ, і Москва, і Пхеньян заперечують, що КНДР передала зброю Росією для використання у війні проти України. Росія і Північна Корея підписали договір про взаємну оборону на саміті в червні і пообіцяли посилити свої військові зв'язки.
Раніше ГУР України заявило, що у північнокорейській балістичній ракеті KN-23/KN-24 виявлені компоненти 2023 року випуску виробництва компаній з КНР, Сполучених Штатів Америки, Японії, Великої Британії та Швейцарії.
Ще на цю тему
- 27.12.2024 Виробники ракети «Орєшнік» використовують обладнання німецьких і японських компаній – FT
- 23.12.2024 В России разработали новую версию ударного дрона «Куб» / Фото
- 10.12.2024 Окупанти почали ставити світлофори–детектори FPV / Фото
- 03.12.2024 У 2023 році дохід двох російських компаній, які виробляють зброю, збільшився на 40% – SIPRI
- 22.11.2024 Скільки всього МБР у наземних та морських варіантах має Росія
- 21.11.2024 Россия расширяет производство ракетных двигателей
- 19.11.2024 Ізраїль знайшов великі запаси сучасної російської зброї у бойовиків «Хезболли» – ЗМІ
- 18.11.2024 Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера" (фото)
- 14.11.2024 КНДР передала Росії надважку САУ М-1989 Koksan - фото
- 12.11.2024 Росіяни на Курщині "засвітили" ЗРК "Тор" на КАМАЗі, який мав йти на експорт для Вірменії
- 05.11.2024 Уралвагонзавод отправил в войска очередную партию «Солнцепеков»
- 28.10.2024 Росія передала КНДР близько 5,5 млрд доларів за постачання зброї, - дослідження