Україна вже виготовляє ракети спільно з Італією і Бельгією - Умєров
Використання ракет часто потребує узгодження із партнерами, тож розвиток вітчизняного ракетобудування не лише посилює оборону, а й стримує ворога.
Наразі Україна інтегрується в європейську оборонну промисловість та має спільні проєкти з Італією та Бельгією. Як передає Укрінформ, про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров у колонці для «LB».
Фото: Генштаб ЗСУ
«Українські крилаті та балістичні ракети дозволять нашим Збройним Силам діяти незалежно, завдаючи точкових ударів по ключових об’єктах ворога. Це не лише посилює нашу оборону, але й створює ефективний механізм стримування агресора», - зазначив Умєров.
Він наголосив, що Україна не лише розвиває власний потенціал, а й інтегрується в європейську оборонну промисловість. Ця співпраця дозволяє локалізувати виробництво іноземних технологій в Україні.
«Серед ключових проєктів: спільна програма з Італією, яка передбачає участь українських виробників у збільшенні виробничих потужностей; проєкт із Бельгією, спрямований на локалізацію виробництва зенітних комплексів та ракет на українських підприємствах. Ці ініціативи забезпечують доступ до передових розробок і створюють можливість для модернізації української оборонної індустрії», - повідомив міністр.
Він нагадав, що цьогоріч Україна вже виготовила перші 100 ракет. Це стало можливим завдяки роботі Міністерства оборони, яке координує як державні, так і приватні ініціативи у ракетобудуванні. Зокрема, відновлене та масштабоване серійне виробництво крилатих ракет Р-360 комплексу «Нептун». Модифіковані ракети тепер здатні вражати цілі на більшій дальності, зауважив Умєров.
За його словами, приватні підприємства також демонструють неймовірні результати. Наприклад, новий стартап реалізував проєкт ракети «Паляниця», яка вже вийшла у серійне виробництво завдяки підтримці Міноборони.
Умєров запевнив, що Міноборони наразі прискорює структурні зміни та створює умови для більш ефективного управління ракетною програмою.
«Новий Департамент супроводження ракетних проєктів та засобів ПРО, а також Головне управління розвитку ракетних програм координуватимуть зусилля держави й приватного сектора. Ця програма дозволить не тільки забезпечити сучасне озброєння для сьогоднішніх боїв, але й закласти фундамент для оборони майбутнього. Українські ракети стануть гарантом безпеки нашої держави, здатним стримувати будь-яку агресію», - наголосив Умєров, додавши, що українська ракетна програма - це не лише про війну, це про незалежність, самодостатність і технологічний прорив.
Як повідомляв Укрінформ, напередодні Президент Володимир Зеленський на засіданні Ставки Верховного головнокомандувача заслухав доповіді щодо виробництва в Україні дронів, ракет та артилерії.
Ще на цю тему
- 07.01.2025 Ісландія профінансувала "данську модель" із виробництва української зброї
- 06.01.2025 Німецькій концерн Rheinmetall поставить Україні 180 тисяч боєприпасів до зенітних установок Gepard
- 28.12.2024 Греція передасть Україні ракети «Sea Sparrow» - ЗМІ
- 20.12.2024 "Коаліція дронів" з січня почне масово постачати Україні безпілотники різного типу
- 18.12.2024 Міноборони України на пряму замовило у Rheinmetall заряди для боєприпасів за 9 млн євро та дуже коротким строком виконання
- 18.12.2024 Rheinmetall отримала замовлення на ще 20 БМП Marder для України до середини 2025 року
- 16.12.2024 Україна та Чехія завершили розробку реактивного двигуна AI-PBS-350 для дронів. ФОТО
- 16.12.2024 Партія Шольца прописала у передвиборчій програмі заборону ракет Taurus для України
- 10.12.2024 Лідер опозиції Німеччини назвав умову передачі Україні ракет Taurus
- 07.12.2024 Країни НАТО знайшли системи ППО, які можна швидко передати Україні – МЗС
- 06.12.2024 Президент Зеленский передал Силам обороны Украины первую партию новейших ракет-дронов «Пекло»
- 06.12.2024 Швеція і Данія замовили понад 200 БМП, у тому числі для України