НАТО планує створення флоту дронів для захисту підводної інфраструктури у морях
НАТО планує створення власного флоту безпілотних катерів, які мають допомогти захистити критичну підводну інфраструктуру в Балтійському та Середземному морях.
Про це заявив командувач концепціями та трансформацією НАТО П’єр Вандьє в інтерв’ю Defense News, пише Інформаційний спротив.
Після серії пошкоджень підводних кабелів у європейських водах за останній рік вищі посадовці НАТО почали розробляти концепцію, яка б дозволила альянсу мати постійне спостереження над і під водою.
Адмірал Вандьє порівняв цю ідею із камерами відеоспостереження поліції, встановленими на вуличних ліхтарях у міських осередках напруженості для фіксації доказів злочинів. “Існує технологія, що дозволяє організувати вуличне освітлення за допомогою безпілотних надводних суден”, – сказав він.
Вандьє повідомив, що його команда знаходиться на ранніх стадіях розробки флоту дронів, щоб “НАТО могло щодня бачити та контролювати довкілля”. Першим кроком буде досягнення цієї мети на поверхні, а потім під водою.
Вандьє додав, що новий проект вже отримав “велику підтримку” з боку центрального командування всіх військово-морських сил НАТО, відомого як MARCOM, та оперативного штабу альянсу SACEUR.
Хоча багато деталей ще потрібно опрацювати, офіційні особи вважають, що вони можуть оснастити формування безпілотників бойовими платформами, ефективність яких доведена, спираючись на експерименти, проведені оперативною групою 59 ВМС США.
“[Поки що] немає назви, тільки USV Fleet, – сказав Вандьє. – Насправді, він уже існує, так що це не дуже ризиковано. США вже багато років забезпечують присутність Task Force 59 у Перській затоці, так що все відомо і це скоріше питання адаптації, ніж технології”.
Запущений у 2021 році TF 59 – це підрозділ, який займається інтеграцією безпілотних систем та штучного інтелекту в зоні операцій 5-го флоту ВМС США. Він діє з Бахрейну і включає безпілотники, а також інші безпілотні апарати, що працюють разом з пілотованими кораблями.
У січні було створено новий підрозділ під назвою Цільова група 59.1, діяльність якого зосереджена на тестуванні та модернізації галузевих систем для зміцнення морської безпеки у регіоні Близького Сходу. Станом на минулий місяць підрозділ випробував, модернізував та провів експерименти з більш ніж 23 різними безпілотними системами.
На початку листопада цільова група взяла участь у навчаннях Digital Talon, в ході яких їй вдалося здійснити дистанційний запуск борозни, що барражує, в морі, а також протестувати вертикальний зліт і посадку дронів з БПЛА.
За словами Вандьє, мета – запустити флот безпілотних розвідувальних засобів до наступного саміту НАТО, який відбудеться у Нідерландах у червні наступного року. “Ми повинні провести експеримент із першими переговорами з цього питання, а потім працювати з союзниками, щоб знайти правильний спосіб зробити це”, – додав він.
Ще на цю тему
- 07.12.2024 США розгорнули 80 тисяч військових у Європі для стримування Росії
- 05.12.2024 Міністри НАТО погодили активні заходи проти російського тіньового флоту – Рютте
- 29.11.2024 Росія може випробовувати відданість НАТО принципу про взаємну оборону — німецька розвідка
- 27.11.2024 Туск пропонує створити програму для захисту Балтійського моря від загроз РФ
- 27.11.2024 Греція виступила за посилення оборонної ролі ЄС та співпрацю з НАТО — Reuters
- 27.11.2024 Країни НАТО мають змінити траєкторію війни РФ проти України – Рютте
- 25.11.2024 НАТО впроваджує нові технології для захисту підводної інфраструктури
- 25.11.2024 Кипр решил вступить в НАТО
- 23.11.2024 Рютте та Трамп у Флориді обговорили питання глобальної безпеки
- 21.11.2024 Фінляндія закликає НАТО та ЄС захистити критичну інфраструктуру після пошкодження підводних кабелів
- 21.11.2024 Найбільші країни ЄС випустять спільні оборонні облігації, щоб зупинити «імперські амбіції» Росії
- 14.11.2024 У Польщі офіційно відкрили базу протиракетної оборони США