У Румунії вшанували пам’ять українського поета Степана Руданського
Клузька філія Союзу українців Румунії у партнерстві зі спеціалізацією української мови та літератури Філологічного факультету Університету ім. Бабеша-Бойої відзначили 190 років від дня народження поета та фольклориста Степана Руданського.
Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СУР.
Голова Клужської філії доктор доцент Іван Хербіл на відкритті заходу кількох словах згадав особистість поета, після чого запросив студентку ІІ курсу Українського відділу Філологічного факультету Лавінію Сакали представити свою доповідь румунською мовою про Степана Руданського.
Так присутні змогли дізнатися, що український поет, перекладач античної літератури, лікар за фахом і автор сатир і гумористичних віршів позначив українську літературу та етнографію через три томи віршів, через переклади з Гомера і Вергілія, Гейне, Лермонтова тощо, та через збірки українських народних пісень.
У другій доповіді, яку прочитала українською мовою студентка ІІ курсу Українського відділу Таня Фіріщак йшлося про внесок С. Руданського у розвиток української літератури та культури в часи, коли вияви будь-яких форм українського слова були суворо покарані, а також його намагання зберегти українські народні традиції.
У третій доповіді, представленій доцентом Іваном Хербілем, йшлося про те, що хоча тематика лірики С. Руданського різноманітна: балади, ліричні пісні, романси, байки, історичні та алегоричні вірші, він найбільше відомий «співомовками» – унікальним поетичним жанром, який грунтується на фольклорі й який поєднує гумор, сатиру та соціальні спостереження. Ці вірші часто описують комічні ситуації в повсякденному житті та відображають дух українського народу.
Щоб проілюструвати чарівність творчості С. Руданського, журналістка та редакторка журналу «Дзвоник» Ольга Сенишин прочитала кілька гумористичних віршів. Також прозвучали дві пісні на слова С. Руданського та вірш «Наука».
«Хоча Степан Руданський не отримав широкого визнання за життя, його творчість продовжує надихати покоління читачів і письменників. Тонкий гумор, любов до фольклору та поетичний талант роблять його знаковою постаттю української літератури», – додали в СУР.
Степан Васильович Руда́нський народився 25 грудня 1833 (6 січня 1834) у Хомутинцях Подільської губернії. Помер 21 квітня 1873 (3 травня 1873) у Ялті. Український поет, перекладач античної літератури. Автор класичних сатир на міжнаціональну та антиімперську тематику. Професійний лікар.
Нагадаємо, українці з села Вишівська Красна Марамуреського повіту в Румунії у святковій атмосфері відзначили 30-ту річницю заснування українського ансамблю пісні і танцю «Красняночка».
Ще на цю тему
- 18.03.2013 Румыния стала почетным гостем на Выставке книг в Париже
- 08.02.2013 Румыния будет почётным гостем на международной книжной выставке в Париже
- 04.01.2013 Рассказ румынского писателя попал в коллекцию «Лучших художественных произведений 2013 года»
- 12.12.2012 Современных румынских авторов переведут на иностранные языки
- 01.06.2012 В Румынии стал бестселлером новый военно-политический роман писателя Кристиана Негря «Кровь на Днестре»
- 23.05.2012 Издательство "Букрек" представило румыноязычное издание "Кобзаря"
- 30.03.2012 Румынские полицейские издали поэтический сборник
- 23.12.2011 В 2011 более 50 румынских книг были изданы в 18 странах мира
- 19.08.2011 Румынский писатель стал членом Королевского литературного общества
- 15.06.2011 Гран-при международного фестиваля «Дни и ночи литературы» получил Милан Кундера
- 12.01.2011 Книги о здоровом образе жизни и Дэн Браун – бестселлеры 2010 в Румынии
- 14.12.2010 В Бухаресте состоялась презентация книг украинских писателей Румынии