За тиждень винищувачам НАТО сім разів довелося супроводжувати літаки РФ над Балтією
Минулого тижня винищувачі НАТО сім разів підіймалися у повітря, щоб виявити та супроводити російські літаки, які порушують правила польотів.
Йдеться про винищувачів Альянсу, які виконують завдання повітряної поліції у країнах Балтії, пише ZN.ua з посиланням на LRT.
Так, 11 грудня винищувачі НАТО вилітали, щоб ідентифікувати два російські літаки-розвідники Іл-20 і ще один літак, ймовірно, такої ж моделі. Три літаки РФ перетинали міжнародний повітряний простір із Калінінградської області. При цьому плану польоту вони не мали, радіолокаційний транспондер було вимкнено, а радіозв'язку з Регіональним центром управління польотами не було.
Вже 12 грудня літаки НАТО знову підіймалися у повітря, щоб ідентифікувати ще один російський Іл-20, який має функції посту повітряного контролю Ту-214ПУ. Також того дня винищувачі Альянсу ідентифікували пасажирський літак Іл-18.
Обидва ці російські літаки летіли з Калінінградської області на материкову частину РФ або назад. При цьому плану польоту не було, а Іл-20 не активував радіолокаційний транспондер.
Наступного дня, 13 грудня, винищувачі НАТО вилетіли для ідентифікації військового літака Іл-76 та двох пасажирських літаків Ту-214. Усі вони летіли з Калінінграда на материкову частину РФ без плану польоту.
У неділю, 15 грудня, винищувачі Альянсу виявили вантажний літак Ан-72. Він летів до Калінінграда без плану польоту та з вимкненим радіолокаційним транспондером.
Місія повітряної поліції Альянсу в країнах Балтії здійснюється з Литви та тимчасово з Латвії, доки на естонській авіабазі проводяться ремонтні роботи.
Раніше віцеадмірал Кшиштоф Яворський заявив, що Росія порушує мобільний зв'язок та дані відстеження суден у Балтійському морі, ставлячи під загрозу суду та енергопостачання, щоб перевірити, як реагуватимуть західні держави. За його словами, Москва систематично використовує таку тактику, щоб приховати рух своїх суден і перешкоджати операціям інших у морі, що межує з вісьмома країнами НАТО та Росією.
Ще на цю тему
- 04.01.2025 Швеція відправляє корабель ВМС на допомогу Фінляндії в розслідуванні перерізаного морського кабелю
- 04.01.2025 Гібридна війна під водою: загрози для Балтії й уроки для України – Центр глобалістики «Стратегія ХХІ»
- 04.01.2025 У Балтійському морі знов фіксують збої в роботі GPS
- 04.01.2025 Фінляндія почала підвозити продукти для моряків танкера, який під слідством через порвані кабелі
- 04.01.2025 У парламенті Фінляндії обговорили підозріле пошкодження підводних кабелів у Фінській затоці
- 02.01.2025 Екіпаж танкера Eagle S під слідством через пошкодження кабелів у Балтійському морі
- 02.01.2025 Винищувачі НАТО двічі піднімались в небо для перехоплення літаків РФ в небі над Балтією
- 02.01.2025 Росія провела навчання, які імітують можливий напад на Фінляндію та країни Балтії
- 31.12.2024 Фінське агентство транспорту та зв'язку проінспектує затриманий танкер Eagle S
- 31.12.2024 В парламенте Эстонии заявили о необходимости измений к морскому праву для блокирования «теневого флота» РФ
- 31.12.2024 Кремль может готовить военную операцию в Казахстане – Институт Роберта Лансинга
- 31.12.2024 Казахстан передав до Бразилії «чорні скриньки» літака Azerbaijan Airlines