Прем'єр Естонії назвав два варіанти для суден тіньового флоту РФ, які «зловлять» без страховки
Судна так званого тіньового танкерного флоту Росії будуть зупинятися або вноситися до санкційного списку, якщо вони не нададуть доказів страхування.
Про це заявив у вівторок прем'єр-міністр Естонії Крістен Міхал, передає Укрінформ з посиланням на Reuters.
«Якщо судна не будуть співпрацювати, будуть зроблені наступні кроки: вони будуть внесені до санкційного списку або їх будуть зупиняти на певних ділянках», - заявив Міхал.
«Головне - робити це систематично, щоб зруйнувати тіньовий флот Росії», - додав Міхал, виступаючи наприкінці дводенної зустрічі лідерів Об'єднаних експедиційних сил (JEF).
Президент України Володимир Зеленський привітав цей крок.
Читайте також: Розвідка оприлюднила дані про 238 танкерів «тіньового флоту» РФ
«Окрім того, що ці старі нафтові танкери приносять величезні прибутки російській воєнній машині та фінансують воєнні злочини проти українців, вони становлять серйозну екологічну загрозу для прибережних держав Балтійського та Північного морів», - написав він у соцмережі Х.
Лідери, які зустрілися в Таллінні, заявили, що існує межа того, як вони можуть боротися з тіньовим флотом, оскільки міжнародне право надає суднам значну свободу для плавання в міжнародних водах.
Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре заявив, що прибережні держави можуть посилатися на «право на підозру» як на привід для перевірки суден.
«Існують правила, яких слід дотримуватися, але я вважаю, що ми повинні співпрацювати, щоб побачити, як ми можемо посилити ці правила і норми, щоб обмежити і стримати це дуже небезпечне явище», - сказав він.
Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон додав, що «ми твердо стоїмо за міжнародний порядок свободи судноплавства, тому існують очевидні обмеження». «Але існують також обмеження в тому, що ми можемо дозволити Росії робити», - додав він.
Російський тіньовий флот - це судна, які використовуються РФ для перевезення нафти, зброї та зерна в порушення міжнародних санкцій, накладених на неї через війну в Україні. Ці судна не регулюються правилами і не застраховані морськими компаніями.
Як повідомляв Укрінформ, напередодні, 16 грудня, дванадцять європейських країн, серед яких Велика Британія, Німеччина, Польща, Нідерланди, домовилися почати боротьбу проти тіньового флоту Росії. Шість з них - Британія, Данія, Швеція, Польща, Фінляндія та Естонія - почнуть перевіряти страхові документи суден у Ла-Манші, Данських протоках, Фінській затоці та протоці між Швецією і Данією.
Ще на цю тему
- 18.12.2024 У ЄС вже готують 16-й пакет санкцій проти Росії
- 18.12.2024 Південна Корея запровадила санкції проти Росії та КНДР
- 17.12.2024 Фон дер Ляєн та Ердоган обговорили дотримання санкцій проти Росії
- 17.12.2024 Десять країн ЄС закликали посилити санкції проти російських металів
- 17.12.2024 Кыргызстан усложнил оплату товаров для РФ, разрушив схемы для обхода санкций
- 17.12.2024 Естонія продовжує фіксувати порушення антиросійських санкцій попри посилений митний контроль з РФ
- 17.12.2024 США готують санкції проти найбільшої нафтової компанії Сербії через зв’язки з Росією – президент Вучич
- 16.12.2024 ЄС запровадив санкції проти 26 осіб і двох компаній з Білорусі
- 16.12.2024 Брюссель вперше запровадив санкції проти причетних до гібридних атак на країни Євросоюзу
- 16.12.2024 Сибіга закликав ЄС запровадити санкції проти російської металургії та енергетики
- 16.12.2024 ЄС ухвалив 15-й пакет санкцій проти Росії
- 16.12.2024 Глава МЗС Литви закликає до санкцій проти російського СПГ і вищих мит на товари з РФ і Білорусі