UA EN

Російський олігарх Дерипаска не зміг позбутися санкцій Євросоюзу через суд

20:20 18.12.2024

Суд Європейського Союзу в Люксембурзі відхилив позов російського мільярдера Олега Дерипаски про скасування санкцій ЄС щодо нього.

Як інформує видання Цензор Нет про це пише DW.

Усі три апеляції були відхилені за всіма пунктами, включно з вимогою Дерипаски компенсувати йому моральні збитки від санкцій виплатою суми в один мільйон євро.

Санкції проти Дерипаски було запроваджено після початку розв'язаної Росією повномасштабної війни проти України – у квітні 2022 року.

Дерипаска оскаржив це рішення в листопаді 2022 року. Доводи захисту мільярдера зводилися до того, що Рада ЄС припустилася "очевидної помилки" в оцінці причин для введення обмежувальних заходів, а також порушила "право на ефективний судовий захист" та "принцип пропорційності та основних прав".

У 2024 році Дерипаска потрапив під санкції за обхід попередніх санкцій та матеріальну підтримку російського уряду.

 

Крім того, Дерипаска наполягав на стягненні з Ради ЄС 1 млн євро як "нематеріальні збитки", які він зазнав. Відхиливши позов олігарха, суд у Люксембурзі зобов'язав Дерипаску виплатити всі судові витрати, зокрема Ради ЄС.

У 2022 році Апеляційний суд США зі столичного округу Колумбія відмовив Дерипасці у знятті санкцій, які були введені проти нього через "втручання Росії у вибори президента 2016 року". Тоді суд наголосив, що "немає жодних доказів" того, що уряд США вводив проти бізнесмена обмежувальні заходи "з надуманих причин".

У липні 2024 року Дерипаска заявив, що західні санкції, введені проти Росії після початку війни з Україною, набули "тотального характеру" й закликав торгувати з країнами Африки.

Хто такий Дерипаска
Олег Дерипаска – російський бізнесмен, належить до близького кола президента РФ Путіна. Олігарх є засновником компаній з виробництва алюмінію "Русал", "Базовий елемент" та "Ен+Груп".

У лютому СБУ повідомила про підозру Дерипасці й затримала його українських топменеджерів, які постачали до Росії сировину для виробництва "Іскандерів".

За даними The Financial Times, Дерипаска відмивав кошти для Владіміра Путіна, за це США у 2018 році наклали на нього санкції.

У лютому 2023 року Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення про конфіскацію активів російського олігарха Олега Дерипаски в Україні, в тому числі "Миколаївський глиноземний завод", який забезпечував 20% виробництва глинозему компанії.

"Русал" також втратив канал постачання глинозему з Австралії. Ця країна в березні оголосила заборону на експорт до РФ глинозему та алюмінієвих руд. В Австралії "Русал" володів часткою 20% у підприємстві Queensland Alumina, де основним акціонером є Rio Tinto. "Русал" у звітності за 2021 рік відображав виробництво глинозему на цьому активі в 742 тис. тонн (9% від загального виробництва компанії).

Внаслідок цього Росія розпочала закупівлю глинозему з Китаю, Індії та Казахстану. Однак проблеми з постачанням та зростання цін призвели до збільшення витрат "РусАлу" на придбання глинозему у 2022 році у 2,5 раза – до $1,8 млрд. Внаслідок цього собівартість тонни алюмінію зросла на 31,8% – до $2325.

За рахунок будівництва нового глиноземного заводу компанія розраховує забезпечити до 60% своєї потреби у цій сировині та знизити її собівартість. Остаточну вартість проекту буде визначено після затвердження проєктно-кошторисної документації.

Ще на цю тему