В Криму окупанти посилюють тиск на дітей з проукраїнською позицією
Російські окупанти систематично порушують Конвенцію ООН з прав дітей, переслідуючи, залякуючи і караючи неповнолітніх за їх незгоду жити за правилами «руського міра».
«Суспільне Крим» опублікувало кілька історій дітей, які висловлювали проукраїнську позицію на окупованому півострові, пише група Інформаційний спротив.
У грудні цього року пропагандистський Telegram-канал проросійського блогера з Криму Олександра Таліпова оприлюднив листа, в якому шестикласник бажає смерті військовослужбовцю російської армії. Школяру пригрозили та пообіцяли «перевиховати».
У жовтні за емодзі українського прапора в соціальній мережі адмінпротокол склали на маму 10-річної дівчинки з міста Саки — нібито то за «дискредитацію російської армії». Їй закидали невиконання батьківських обов’язків.
А одинадцятикласника з Ялти торік окупаційний суд оштрафував на 40 тисяч рублів (16 тисяч гривень) за фразу: «Ми за Україну». Хлопця змусили публічно вибачатися перед рф та путіним.
Правозахисниця Марія Суляліна зазначає, що за вчинки дітей до 14 років відповідають батьки. Їх, як правило, викликають на профілактичні бесіди і штрафують. А підлітки 14 років і старші вже самостійно відповідають за себе. І тут окупаційна влада вдається до прямого на них тиску, навіть направляє до психологів. Правозахисниця тут проводить паралелі з радянською каральною психіатрією.
«Коли ми говоримо про психологів, ми говоримо вже про інший рівень порушень, про більш серйозні порушення, бо ми тут наближаємося до такого вже радянського патерну каральної психіатрії. Бо, розмови з психологом, розмови з фахівцями, які вміють впливати на свідомість — це їхня професійна задача впливати на свідомість. Це вже зовсім інший рівень, ніж навіть, коли просто дітей змушують зустрічатися з російськими солдатами й слухати розповіді про так звану визвольну мету війни, яку вони ведуть проти України», — каже Суляліна.
Психологиня Анна Ленчовська пояснює, що діти чутливі до того, що про них говорять чи пишуть в соцмережах. І це може мати тривалі наслідки. Водночас вона впевнена, що багато залежить від відносин у родині та наскільки сім’я підтримує погляди дитини. Якщо родина проукраїнська, то дитина більш впевнена у своїх вчинках.
Марія Суляліна вважає, що в майбутньому тиск на дітей та їхніх батьків в окупованому Криму посилюватиметься. Адже, попри небезпеку, спротив там триватиме.
В той же час вона наголошує, що притягнення до відповідальності дітей та молоді за проукраїнську позицію на окупованих територіях є порушенням Конвенції ООН про права дитини та права на освіту. І міжнародна спільнота має про це знати і робити відповідні висновки.
Ще на цю тему
- 12.05.2025 Двох колишніх кримських суддів заочно засудили за держзраду: 12 і 13 років позбавлення волі – Прокуратура АРК
- 08.05.2025 У Севастополі оштрафували жінку за «дискредитацію» армії РФ через коментарі в соцмережі
- 05.05.2025 В Севастополе снова отменили парад 9 мая: официально – «из соображений безопасности»
- 05.05.2025 Окупанти закрили міст до Ластівчиного гнізда у Ялті - Центр нацспротиву
- 04.05.2025 В «Острожской академии» 5 и 6 мая пройдут «дни Крыма» – Представительство президента Украины в АРК
- 01.05.2025 В Україні двом російським суддям із Криму повідомили про підозру в колабораціонізмі
- 01.05.2025 Справу Єсипенка внесли до «10 найтерміновіших» випадків порушення свободи преси
- 29.04.2025 За матеріалами СБУ заочно засуджено ще одну колаборантку, яка впроваджує політику рф в окупованому Криму.
- 23.04.2025 В Крыму на ЮБК российские силовики будут проводить учения с блокированием района их проведения – Аксенов
- 22.04.2025 В Україні підозру отримав ексвійськовий ЗСУ Німченко, який став російським сенатором від Криму
- 21.04.2025 ФСБ заявила о задержании жителя Симферополя по делу о «шпионаже» в пользу СБУ
- 21.04.2025 В Симферополе проверяют вещи школьников под видом «антитеррористических учений» – «Желтая лента»