UA EN

Що це за втаємничена ​Kinetic Defence Vehicle від Diehl, що увійшла у пакет допомоги від Німеччини

13:20 24.12.2024

Kinetic Defence Vehicle була представлена на виставці лише на початку 2024 року, а 12 таких систем вже передано, ще 4 виготовляються

Уновому переліку допомоги України озброєнням, який оновив уряд Німеччини, фігурує нова для Сил оборони України зброя під назвою Kinetic Defence Vehicle. Вона була зазначена у розділі "системи протиповітряної оборони", але жодних деталей щодо неї, окрім того, що за її постачання відповідає Diehl Defence та те, що Україна отримає 12 таких систем, не було.

Нагадаємо, що німецький Diehl Defence більш відомий своїми зенітними ракетними комплексами IRIS-T, які у версіях SLS (малої дальності) та SLM (середньої дальності) активно постачаються до України. Водночас перелік продукції компанії не містить інформації про будь-яку систему під назвою Kinetic Defence Vehicle.

Читайте також: БРСД "Орешник" мінімум 7 років: перший аналіз уламків показав дату 2017 року (фото)
Водночас видання Hartpunkt з опорою на власні джерела повідомило, що мова йде про систему, яка вперше була продемонстрована лише у лютому 2024 році на виставці Enforce TAC.


Kinetic Defence Vehicle (фото: Hartpunkt)

Ця система є результатом інтеграції у єдину систему власної оптиколокацйіної станції Diehl з постійним оглядом на 360 градусів та "машинним зором" для виявлення цілей, РЛС EchoGuard від американської Echodyne, яка відповідає за вимірювання дальності та швидкості цілі та бойового модуля Slinger (варіація R400S) від австралійської Electro Optic Systems (EOS), що був оснащений "мініганом" під патрон 7,62х51 мм. Все це було встановлено на шасі Enok MBB (заснований на Mercedes-Benz G з подовженою базою).


Slinger на Kinetic Defence Vehicle (фото: Hartpunkt)

З боку Defense Express зазначимо, що ці бойові модулі від австралійської EOS вже використовуються бійцями Сил оборони України, бо вони замовлялись їх декількома партіями ще у 2023 році й призначались для гусеничних БТРів M113 та MRAP українського виробництва. Але компанія показувала їх із 30-мм автоматичною гарматою M230LF Bushmaster.


Slinger з автоматичною гарматою

Зазначимо, що оглядова система Diehl виглядає доволі цікавим доповненням до можливостей бойового модуля від EOS, бо дозволяє у пасивному режимі виявляти цілі, не демаскуючи себе випроміненням оглядової РЛС. Водночас РЛС EchoGuard фактично є "стрільбовою" та може "бачити" дрон типу Phantom 4 на дальності 1 км, а Matrice 600 на 1,4 км.



Варто додати, що озброєння Kinetic Defence Vehicle вочевидь може бути змінено за бажанням замовника і замість мінігана там може бути встановлена й автоматична гармата. Також може бути змінено й шасі, вимоги до якого доволі помірні, бо вага Slinger 355 кг.

Також варто зазначити, що загалом перелік нової допомоги від Німеччини доволі вагомий. З моменту останнього оновлення трохи більше місяця тому, 20 листопада, було передано:

1 IRIS-T SLM, 1 IRIS-T SLS та ракети до них

2 пускові Patrtiot

12 Kinetic Defence Vehicle

2 Gepard

2 РЛС TRML-4D

ракети AIM-9 Sidewinder

15 танків Leopard 1A5

30 MRAP

1 САУ PzH 2000

30 БПЛА Vector, 24 RQ-35 Heidrun, 14 Hornet XR

5 систем захисту вертольотів від ракет AMPS

5 систем дистанційного розмінування та саперне оснащення

7 всюдиходів Caracal, 1 автівку, 12 вантажівок та 8 паливозаправників Zetros

45 підводних скутерів для водолазів

120 гранатометів GMW, 200 кулеметів MG4, 420 гвинтівок MK 556, 80 снайперських гвинтівок HLR 338, 100 гвинтівок CR 308

52 тисячі 155-мм артилерійських снарядів, 15 тисяч для 120-мм міномета, 20 тисяч 40-мм гранат, боєприпаси для танків Leopard 1 та Leopard 2, 4,3 млн патронів до стрілецького озброєння
а також генератори, палатки, медичні засоби тощо

Окрім того німецьким оборонним компаніям були видані замовлення на передачу до України 20 БМП Marder, ще 2 пускових до Patriot, а також ще 4 Kinetic Defence Vehicle.

Ще на цю тему