UA EN

Росія для обходу санкцій почала використовувати Bitcoin у міжнародній торгівлі – Reuters

12:20 26.12.2024

Санкції значно ускладнили торгівлю Росії з ключовими партнерами, такими як Китай і Туреччина

Російські компанії почали використовувати Bitcoin та інші цифрові валюти для міжнародних платежів. Це стало можливим після внесення законодавчих змін, спрямованих на протидію західним санкціям.

Як інформує видання Главком , про це повідомляє Reuters із посиланням на міністра фінансів Росії Антона Сілуанова.

Так, цього року Росія дозволила використання криптовалют у зовнішньоторговельних операціях і зробила кроки для легалізації майнінгу криптовалют, включаючи Bitcoin. Росія є одним із світових лідерів у сфері майнінгу Bitcoin.

За словами Сілуанова, такі платежі вже використовуються в рамках експериментального режиму, і їхній масштаб планується збільшити наступного року.


«У рамках експериментального режиму вже застосовуються біткоїни, здобуті всередині країни, для зовнішньоторговельних операцій. Ці транзакції відбуваються, і ми маємо намір їх розвивати. Упевнений, що це буде активно розширюватися наступного року», – зазначив Сілуанов.

Видання нагадало слова російського диктатора Володимира Путіна, зроблені цього місяця. Він заявив, що нинішня адміністрація США підриває статус долара як світової резервної валюти, використовуючи його в політичних цілях. Це змушує багато країн шукати альтернативи, включно з криптовалютами. Тоді ж Путін зазначив, що регулювати Bitcoin неможливо, і висловив підтримку його ширшому застосуванню.

Нагадаємо, Bitcoin та Ethereum продовжують зростати в ціні. Перший оновив історичний максимум на позначці $107 793, другий – перетнув позначку у $4,1тис.

До слова, історичне зростання Bitcoin сталося на тлі сподівань про підтримку крипторинку новою адміністрацією Дональда Трампа. Раніше Дональд Трамп призначив Пола Аткінса головою Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC). Це рішення сприяло зростанню оптимізму щодо можливого послаблення регуляторних обмежень у криптовалютному секторі. Крім того, президент призначив кількох прихильників криптовалют на ключові посади. Зокрема, Говард Лутнік очолить міністерство торгівлі, а Ілон Маск, відомий своїм інтересом до криптовалюти Dogecoin, керуватиме новоствореним «департаментом урядової ефективності».


Номінація Аткінса та запуск перших біржових фондів (ETF), орієнтованих на біткоїн, який планується в січні, створили сильний імпульс для ринку. На хвилі цих новин, Dogecoin, який Маск активно просуває, також показав значне зростання, піднявшись на 150% від часу виборів.

Генеральний директор біржі Crypto.com Кріс Маршалек назвав досягнення біткоїном позначки в $100 тис. «історичною віхою» для галузі. Аналітики прогнозують, що адміністрація Трампа може створити сприятливе середовище для розвитку криптовалют. 

До слова, мільярдер Ілон Маск пообіцяв скоротити сотні федеральних агенцій у США, але попросив дати знати, якщо під скорочення потраплять важливі витрати. У соцмережі X бізнесмен, який очолить структуру зі скорочення бюджетних видатків при адміністрації обраного президента США Дональда Трампа, заявив, що складе список найдурніших витрат бюджету США.

Теми:

Ще на цю тему