UA EN

Китай, Киргизстан та Узбекистан почали будувати залізницю в обхід Росії

14:00 28.12.2024

Новий маршрут дозволить доставляти вантажі з Китаю до Киргизстану та Центральної Азії, а звідти – до Туреччини і далі до Євросоюзу

Стартувало будівництво залізниці між Китаєм, Киргизстаном та Узбекистаном, яка буде прокладена в обхід Росії.

Як інформує видання Главком, про це розповів президент Садир Жапаров 27 грудня під час церемонії старту будівництва залізниці, повідомляє Tazabek.


За словами глави держави, нова залізниця буде не лише стратегічним об'єктом, а й сполучною ланкою.

«Новий залізничний коридор Китай-Киргизстан-Узбекистан стане гілкою південного мосту Євразійського континенту і відкриє доступ до ринків Західної Азії та Близького Сходу», – заявив Жапаров.


За його словами, новий маршрут дозволить доставляти вантажі з Китаю до Киргизстану та Центральної Азії, а звідти – до Туреччини і далі до Євросоюзу.

«Проект служитиме зміцненню регіональних зв'язків та диверсифікації транспортних маршрутів, що дозволить збільшити конкурентоспроможність регіону як транспортного транзитного хабу», – додав Жапаров.

Зазначається, що залізниця проходитиме від Кашгара в Сіньцзян-Уйгурському автономному окрузі Китаю через Торугарт, Макмал та Джалал-Абад у Киргизстані до Андіжану в Узбекистані. Далі вона буде з'єднана з іншими країнами Центральної Азії, звідки вантажі прямуватимуть у Каспійське море, Туреччину та до Європи.

Зауважимо, вартість реалізації проєкту складає $4,7 млрд. Інвестиційну угоду між урядом Киргизстану та залізничною компанією «Китай-Киргизстан-Узбекистан» було підписано в Бішкеку 20 грудня. 


Нагадаємо, у 2022 році Китай запустив залізничний маршрут, яким поїзди зможуть в обхід Росії доїхати до німецького міста Мангейм. 13 квітня з міста Сіань по ньому було відправлено перший поїзд, навантажений спортивними товарами.

До слова, у Китаї відкрито для руху першу велику ділянку шосе Цзінань-Хефей протяжністю 152,7 км, яка умовно поглинає більше викидів вуглекислого газу, ніж виробляє. Різниця між викидами та поглинанням CO 2 на цьому відрізку досягає 9 тис. тонн на рік. У Китаї мріють, що цей досвід можна буде поширити на всі швидкісні магістралі країни, довжина яких досягла 184 тис. км. і щорічно зростає на 6 тис. км.

Ще на цю тему