UA EN

Глави МЗС Німеччини та Франції їдуть у Дамаск говорити про співпрацю та російські бази

13:00 03.01.2025

Глави МЗС Німеччини та Франції здійснять спільний візит до Дамаска з метою запропонувати співпрацю на умовах проведення дій нового керівництва Сирії в інтересах народу країни та обговорити долю російських військових баз.

Про це заявила міністерка закордонних справ Анналена Бербок 3 січня 2025 року перед своїм від’їздом до Дамаска, повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт МЗС ФРН.

«Болісна глава правління Асада закінчилася, але вона ще не написана, тому що в цей момент у сирійців є шанс знову взяти (в руки - ред.) долю своєї держави, а також для закриття глибоких відкритих ран. Ми хочемо підтримати їх у цьому: в інклюзивній, мирній передачі влади, у примиренні суспільства, у відбудові, на додаток до гуманітарної допомоги, яку ми постійно надаємо людям у Сирії протягом багатьох років», - заявила Бербок.

Вона зазначила, що сьогоднішня поїздка разом із французьким колегою та від імені ЄС є чітким сигналом для сирійців: новий політичний початок між Європою та Сирією, між Німеччиною та Сирією є можливим.

«ІзЗ цією простертою рукою, а також із чіткими очікуваннями від нових правителів ми сьогодні їдемо до Дамаска», - підкреслила дипломатка.

Новий початок, за її словами, можливий лише тоді, коли нове сирійське суспільство надасть усім сирійцям, жінкам і чоловікам, незалежно від етнічної чи релігійної приналежності, місце у політичному процесі, надасть права та запропонує захист. Якщо саме ці права будуть захищені у процесі переходу, який зараз триває, і потенційно не будуть підірвані надмірно довгими термінами до виборів або кроками з ісламізації системи правосуддя чи освіти. Міністерка наголосила на важливості при опрацюванні минулого та встановленні справедливості уникати актів помсти проти цілих груп населення, недопущення екстремізму та дій радикальних угруповань.

«Це має бути наша спільна мета. І це також у наших інтересах; безпека в Європі та Німеччині тісно пов’язана із цим», - підкреслила Бербок.

Вона констатувала, що світ «знає, звідки Тахрір аш-Шам походить ідеологічно, що він зробив у минулому». Але також він чує і бачить прагнення до поміркованості та порозуміння з іншими важливими гравцями. Початок переговорів із Сирійськими демократичними силами, де переважають курди, є важливою ознакою в цьому напрямку, зазначила міністерка.

«Ми й надалі будемо оцінювати HTC за його діями. Незважаючи на весь скептицизм, ми не повинні втрачати можливість підтримати народ Сирії на цьому важливому роздоріжжі», - підкреслила глава МЗС ФРН.

Німеччина та її міжнародні партнери, за словами Бербок, також зобов’язані гарантувати, що внутрішній сирійський процес не буде перерваний ззовні. Для цього разом з ООН в Акабі були вироблені важливі принципи. Це включає і повагу до суверенітету та територіальної цілісності всіма сусідніми державами.

«Також настав час Росії залишити свої військові бази у Сирії. Сирійський народ не забуде масових бомбардувань та порушень прав людини. Це Путін так довго підтримував Асада, прикривав і підтримував злочини режиму», - підкреслила Бербок.

Тепер треба мати на увазі мету, якої також прагнуть мільйони сирійців: щоб Сирія могла знову стати шанованим членом міжнародного співтовариства, заявила вона.


Анналена Бербок 3 січня вранці їде до Дамаска з одноденним візитом, де разом зі своїм французьким колегою Жаном-Ноелем Барро та від імені Європейського Союзу проведе переговори з де-факто лідером Сирії Ахмедом аш-Шараа та зустрінеться з представниками сирійського громадянського суспільства.

Як повідомлялось, нещодавно країну відвідав міністр закордонних справ Андрій Сибіга.

Ще на цю тему