Немає грошей та обладнання: У Росії зупинили модернізацію електростанцій
Російський уряд дозволив генеруючим компаніям відмовитися від модернізації більш ніж десятка електростанцій по всій країні через брак коштів та невизначеність із поставками обладнання.
Це випливає із розпорядження російського уряду від 13 лютого, пише Бізнес.Цензор з посиланням на росЗМІ.
Як повідомляється в документі, з переліку проєктів модернізації прибрали Нижнєкамську ТЕЦ "Татнєфті" та перенесли її оновлення на 2027 рік. Також зі списку викреслили Автозаводську ТЕЦ "ЄвроСібЕнерго" та Воронезьку ТЕЦ-1 "Квадри". У першому випадку через зростання цін на обладнання проєкт став загрожувати фінансовій стабільності компанії, а в другому модернізація була визнана неокупною за поточної вартості турбін.
Окрім того, для ряду ТЕЦ дозволили не проводити реновацію через порушення планів стосовно отримання кредитів, а також череж зростання вартості модернізації. Серед інших причин – зрив поставок обладнання.
Влітку 2024 року заступник голови Міненерго РФ Павел Сніккарс у листі до першого віцепрем'єра РФ Дениса Мантурова та віцепрем'єра Росії Александра Новака повідомив, що російські виробники не справляються з випуском необхідної кількості турбін, котлів і трансформаторів для теплових електростанцій, що створює проблеми для модернізації та введення в експлуатацію.
Він нагадував, що інвестори зобов'язані при модернізації та будівництві великої генерації встановлювати лише російське обладнання, але енергетики "неодноразово заявляли про порушення термінів поставок", а ціни на нове обладнання та вартість сервісного обслуговування зросла в середньому на 70%.
Сніккарс пропонував закуповувати необхідні турбіни, котли та трансформатори, а також комплектуючі у країнах СНД. Тоді ж російський уряд доручив російським Міненерго, Мінпромторгу та Мінекономіки опрацювати питання запровадження штрафів для постачальників за порушення термінів постачання.
У вересні 2024 року голова Міненерго Росії Сергіє Цивільов заявив, що Росія вичерпала резерви електроенергетики, які були створені за часів СРСР, а на модернізацію галузі не вистачає коштів.
У середині вересня минулого року стало відомо, що російські виробники телекомунікаційного обладнання не можуть виконати запропонований урядом РФ план переходу на використання компонентів місцевого виробництва.
До того російські виробники автомобілів, побутової техніки та будівельних матеріалів поскаржилися уряду РФ на нестачу критично необхідної сировини, яку європейські та американські виробники припинили поставляти після запровадження 14 пакету санкцій Євросоюзу.
Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 02.04.2025 В Латвии открыли сотни дел о нарушении санкций против РФ
- 02.04.2025 Швейцарія заморозила ще близько $1,8 млрд активів Росії
- 02.04.2025 Російська держкорпорація «Роснано» оголосила дефолт
- 01.04.2025 Страны G5+ заявили о готовности ввести новые санкции против России
- 01.04.2025 На Росію потрібно накласти «колосальні санкції», якщо вона не погодиться на припинення вогню - Стубб
- 31.03.2025 Панама исключила из своего судового реестра 107 судов из-за санкций
- 31.03.2025 Запрет ЕС на реэкспорт российского СПГ вступил в силу
- 31.03.2025 Угорщина вимагає зняти санкції ЄС з рослігархів Усманова, Мазепіна і Фрідмана
- 31.03.2025 Питання санкцій залишається для ЄС потужним важелем впливу на Росію – WP
- 29.03.2025 Полиция Кипра начнет новые расследования против россиян за обход санкций
- 29.03.2025 Британская фирма снабжала Россию военной электроникой через Индию – NYT
- 29.03.2025 В Кремлі заявили, що санкції ЄС суперечать «Чорноморській ініціативі» та не сприяють мирному врегулюванню