BlackSeaNews
UA EN

Греція не змогла продати Mirage 2000-5 Індії, а через два роки вони стануть небоєздатними: чи можуть вони опинитися в Україні

11:40 24.02.2025

Mirage 2000-5 грецьких ВПС Фото з відкритих джерел

Продаж в Індію провалився, а ВПС Греції поспішають продати свої Mirage 2000-5 Mk II поки вони не перетворились на брухту: чи можуть вони тепер опинитись в Україні

Як інформує відання «DEFENSE EXPRESS»
Для зменшення "зоопарку" своїх ВПС, Греція збирається вивести з експлуатації свої Mirage 2000-5 Mk. II, натомість залишивши на озброєнні три типи бойових літаків. А саме: Rafale, F-16, та з часом F-35, які мають бути отримані не раніше 2028 року.

Греція вже намагалася продати ці літаки на запчастини в Індію, але переговори закінчились невдачею. Раніше Індія вже купувала вживані Mirage у Франції як донорів запчастин для власних, придбаних ще у 80-х роках минулого сторіччя.

Україні ж Греція відмовляється безкоштовно передати ці літаки, бо отримані кошти ймовірно підуть на закупівлю додаткових Rafale для зміцнення обороноздатності країни. Але проблема Афін у тому, що контракт на підтримку у робочому стані грецьких Mirage 2000-5 Mk II закінчується у 2027 році, про що нагадали у Opex360.

А компанії виробники цього літака Dassault Aviation, Thales та Safran, навряд чи погодяться продовжити цей контракт, через зосередження всіх своїх зусиль над Rafale.


Тобто у Греції є два роки, поки літаки ще у боєздатному стані, за які бажано знайти клієнта. І якщо Україна наважиться їх купити, або знайдуться країни які профінансують це, наприклад Франція, то Греція залюбки це зробить, Інакше грекам залишиться лише списати їх на брухт.


Mirage 2000-5 грецьких ВПС, фото з відкритих джерел

Основними відмінностями грецьких Mirage 2000-5 Mk II від Mirage 2000-5F переданими в Україну, є: покращена РЛС RDY-2 з технологією SAR (виявлення наземних цілей), та можливістю виявляти ворожі винищувачі на відстані 140 км (в українських стоїть RDM з дальністю 110 км); можливість нести крилаті ракети SCALP-EG без додаткових модернізацій; кращі системи навігації та покращену авіоніку.


Mirage 2000-5 з крилатою ракетою SCALP-EG грецьких ВПС, фото від Helenic Air Force

Mirage 2000-5F передані в Україну також можуть нести SCALP-EG, але, для цього Франції довелось деякий час проводити модернізацію, що ймовірно також стало фактором через який їх постачання до України затрималось.


Тому грецькі Mirage, для того щоб вважати їх доцільним витрачанням коштів та ресурсів, мають пройти відновлювальний ремонт, який також займе певний час.

Теми:

Ще на цю тему