Статут Спецтрибуналу із злочину агресії РФ може бути ухвалений упродовж кількох тижнів - Єврокомісія
Країни-учасниці так званої Основної групи із створення Спеціального трибуналу із злочину агресії Росії можуть ухвалити статут цієї правової інституції вже за кілька тижнів, це зміцнить позиції України на майбутніх переговорах щодо завершення російської агресії.
Про це під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із внутрішніх справ і юстиції (з питань юстиції) сказав єврокомісар з юстиції та верховенства права Майкл Макграт, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми обговорили проєкт Статуту Шумана, у підготовці якого був досягнутий суттєвий прогрес минулого місяця. Цей ключовий текст визначає діяльність Спеціального трибуналу із злочину агресії проти України…Наша мета – завершити цю роботу. Ми очікуємо на проведення останньої зустрічі для вирішення всіх правових аспектів. Після того, як цей документ буде завершеним протягом наступних тижнів, ми посилимо Україну в контексті мирних переговорів, які, як ми сподіваємося, відбуватимуться наступними днями та тижнями», - зазначив єврокомісар.
Він зауважив, що європейські міністри велику увагу приділили наслідкам війни в Україні, яка триває вже більше трьох років, а також боротьбі проти безкарності. Представник Єврокомісії висловив переконання, що Росія має понести відповідальність за міжнародні злочини, які вона скоїла в Україні та проти України. У цьому контексті Єврокомісія підтримує всі ініціативи, спрямовані на досягнення цієї мети, і буде надалі, разом із близькими за переконаннями міжнародними партнерами, просувати справедливість для України та для її народу.
Макграт відзначив, що ініціатива із створення Спеціального трибуналу має високу міжнародну підтримку. Попередня зустріч Основної групи з обговорення Статуту Шумана, яка відбулася 3-4 лютого у Брюсселі, об’єднала представників Єврокомісії, Європейської служби зовнішніх дій, Ради Європи, Україну та ще 37 країн навколо зусиль з притягнення до відповідальності тих, хто скоїв злочин агресії проти України.
Він нагадав, що у розслідуванні міжнародних злочинів, що скоєні в Україні російським агресором, важливу роль відіграє європейське агентство Eurojust, яке координує роботу міжнародних спільних команд розслідувачів та накопичує докази й свідчення злочинів, скоєних під час російської війни проти України.
Єврокомісія буде продовжувати підтримувати Eurojust у цих зусиллях та братиме активну участь у формуванні Комісії із позовів за завдану шкоду, яка зважатиме на правомірність поданих позовів та на вартість завданої шкоди для їх подальшого включення до Реєстру шкоди, що була завдана Україні.
«Ми маємо переконатися, що всі відкриті питання остаточно вирішені, щоб ми могли здійснити дійсно історичний крок у створенні цього Спеціального трибуналу, дотримуючись норм міжнародного права та відновлюючи справедливість для України. Ці зусилля пов’язані із прагненням України досягти миру через силу. Тому що мир буде можливим лише тоді, коли Російська Федерація зупинить свою злочинну агресію», - наголосив єврокомісар.
Як повідомляв Укрінформ, 4 лютого у Брюсселі був представлений перший проєкт статуту Спецтрибуналу із злочину агресії Росії, який створюється за погодженням між урядом України й Радою Європи. Цей Спецтрибунал здійснюватиме свою юрисдикцію від України і матиме повноваження притягувати до відповідальності політичних та військових лідерів Росії, які несуть відповідальність за злочин агресії проти України. Як очікується, робота над створенням такого Спецтрибуналу може бути завершена вже у травні цього року.
Ще на цю тему
- 25.04.2025 МЗС Румунії відреагувало на затримання свого громадянина у Росії
- 21.04.2025 Суд у РФ визнав Google винним у розголошенні даних про загиблих на війні в Україні
- 15.04.2025 В РФ впервые осудили своего военного за «добровольную сдачу в плен» – дали 15 лет
- 07.04.2025 У ПАРЄ голосуватимуть щодо притягнення до відповідальності РФ за агресію проти України
- 28.03.2025 Засновника одного з найбільших російських агрохолдингів заарештували в РФ
- 26.03.2025 Від 13 до 23 років ув’язнення: у РФ засудили 24 бійців та бійчинь "Азову", 11 - заочно, бо їх уже звільнили під час обміну
- 26.03.2025 Россия задержала 55 граждан Украины за «участие в крымскотатарском батальоне» - КРЦ
- 22.03.2025 У Сербії подякували спецслужбам РФ за допомогу у стримуванні протестів в Белграді
- 14.03.2025 ЗМІ: у Німеччині судитимуть екскерівників Siemens, підозрюваних у обході санкцій проти РФ
- 14.03.2025 Суд у Фінляндії дав довічне командиру угруповання "Русич" за воєнні злочини в Україні
- 12.03.2025 В российском СИЗО умер крымский татарин Вирасти, обвиненный в причастности к «крымскотатарскому батальону» – КРЦ
- 04.03.2025 Суд в РФ приговорил двух украинских пилотов к более чем 20 годам заключения – российские СМИ