РФ відродила проєкт будівництва одного з найбільших у світі виробництв — Reuters
РусХімАльянс, дочірня компанія російського держмонополіста Газпрому, оголосила вакансії для свого нового газопереробного комплексу в балтійському порту Усть-Луга, на знак впевненості в тому, що завод почне роботу, незважаючи на санкції.
Про це пише НВ з посиланням на Reuters.
Цей комплекс є частиною стратегії Газпрому зі зміщення фокусу на переробку і об'єднає газопереробний завод і газохімічний комплекс.
«Він розрахований на щорічну переробку 45 мільярдів кубометрів природного газу, 13 млн тонн скрапленого природного газу, 3,6 млн тонн етану та до 1,8 млн тонн скрапленого нафтового газу», — пише Reuters. — «Це зробить його найбільшим газопереробним заводом у Росії та одним з найбільших у світі за обсягами виробництва».
Початок роботи було відкладено після того, як західні партнери, такі як Linde, компанія з промислових газів та інжинірингу, вийшли з проєкту після початку війни в Україні у 2022 році.
При цьому РусХімАльянс був втягнутий у юридичні баталії з цими компаніями, вимагаючи відшкодування збитків на мільярди доларів.
За даними сайту з підбору персоналу, в компанії є 170 вакансій, серед яких менеджер з роботи з СПГ-контрактами, експерт з логістики та спеціаліст з діловодства.
«Будівництво комплексу розпочалося у 2021 році. Згідно з документами російського уряду, перша черга газопереробного комплексу має запрацювати у 2026 році, а перша черга заводу з виробництва СПГ — у 2027 році», — йдеться в публікації. — «Росія має на меті збільшити свою частку на світовому ринку СПГ приблизно до п’ятої частини до 2030−2035 років, але західні санкції у відповідь на війну в Україні ускладнили реалізацію цієї амбітної мети».
При цьому Сполучені Штати запровадили заходи проти деяких компаній, що беруть участь у розробці терміналу зрідженого природного газу в Усть-Лузі. США також включили компанію РусХімАльянс до списку «Спеціально визначених громадян», який блокує активи і забороняє громадянам США мати з ними справу.
Як повідомлялось, у серпні 2024 року Арбітражний суд Санкт-Петербурга та Ленінградської області за позовом РусХімАльянсу наклав арешт на майно, кошти, цінні папери та права вимоги дочірньої компанії німецької Linde — Linde Russia UK Limited.
У березні РусХімАльянс подав позов до Linde, вимагаючи стягнути заборгованість у розмірі понад 746 мільйонів євро та 30,71 мільярда рублів.
Влітку 2021 року РусХімАльянс підписав з Linde контракт на проєктування та будівництво заводу з переробки та скраплення природного газу в Усть-Лузі.
У березні 2022 року інжиніринговий гігант Linde заявив про те, що зупиняє проєкти у РФ. Linde мала виступити постачальником технологій для проєктів Арктик СПГ 2 російської компанії Новатек та газопереробного комплексу Газпрому в Усть-Лузі.
Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 28.05.2025 Samsung відмовився від використання російських металів у своїй техніці
- 28.05.2025 Литовские компании ввозят российский аммиак через Беларусь
- 27.05.2025 ЗМІ: США і ЄС більше не співпрацюють у сфері протидії ухиленню від санкцій проти Росії
- 26.05.2025 Каллас: ЄС має посилити тиск на Росію після масованих атак по Україні
- 26.05.2025 Два десятка крупных российских компаний отказались от дивидендов «из–за проблем экономики»
- 26.05.2025 Угроза санкций от Трампа обвалила российский рынок на 100 миллиардов рублей за несколько часов – росСМИ
- 26.05.2025 Російська залізниця зіткнулася з історичним обвалом перевезень вантажів
- 24.05.2025 ЗМІ дізналися, що може увійти до 18-го санкційного пакета про Росії
- 24.05.2025 В Естонії після нічних ударів по Україні закликали посилити санкції проти Росії
- 24.05.2025 Європа вирішила остаточно закрити питання «Північного потоку» ‒ Bloomberg
- 23.05.2025 Оператор «тіньового флоту» Росії отримав майже $400 мільйонів збитків через санкції - Reuters
- 23.05.2025 ЗМІ: у ЄС починають закриті консультації щодо 18-го пакета санкцій проти РФ