Естонські бізнесмени повністю викупили порт у росіян
Великий естонський підприємець Тійт Вяхі та низка естонських акціонерів повністю викупили у російських «партнерів» порт Сілламяе.
Тійт Вяхі в інтерв’ю ERR нагадав, що 22 роки тому він у співпраці з росіянами Андрєєм Катковим та Євгєнієм Маловим почав розбудовувати порт у Сілламяе (Естонія).
Порт виріс у потужний транзитний вузол для вантажів у напрямку схід-захід і одну з ланок транспортного ланцюжка між Європою та Америкою, при цьому жодного разу його власники не вдалися до допомоги жодної держави. Великі кошти порт вкладав і в розвиток міста Сілламяе, інфраструктурні та соціальні проекти, місцевий ринок праці, сферу культури і спорту.
«Але тут почалася війна, обсяги транзиту впали в п’ять-шість разів, і ідея транзиту, яка прекрасно працювала, зникла. Російські партнери викуповувати порт не захотіли, це зробили ми, тепер ми одноосібні його власники», — заявив Вяхі.
Угода відбулася 7 квітня. Тійт Вяхі та його підприємства викупили частки російських великих бізнесменів Глєба Каткова (сина Андрєя Каткова) і Євгєнія Малова, що становили 50% капіталу порту.
Тепер повним власником порту став концерн AS Silmet Grupp Sillamäe Sadam, якому належать підприємства Silpower, Silport Kinnisvara і Silsteve.
«Власниками на 100% відсотків стало підприємство Silmet Grupp, Тійт Вяхі та інвестиційне підприємство сім’ї Тійта Вяхі», — підкреслив підприємець.
Вяхі не став називати суму угоди, але зазначив, що фінансував її коштом кредиту.
За словами Вяхі, найближче майбутнє порту як логістичного підприємства йому поки видається невизначеним.
«Можливостей налагодження транзиту я зараз не бачу. Ситуація у світі змінюється щодня. Сподіваємося, що закінчиться ця клята війна і якоюсь мірою транзит відновиться — якщо відновиться», — зазначив Вяхі.
Своїх проектів він поки що не будує, оскільки брати під них кредит вважає занадто великим ризиком. Одним із невдалих проєктів була ідея будівництва вітропарку, але її загальмувало Міністерство оборони. Водночас уже сьогодні порт може запропонувати майбутнім партнерам свою територію, половина з якої вільна і чекає орендарів.
«У нас добре розвинена інфраструктура, територія в 750 гектарів, річкова і морська вода, своє виробництво теплоенергії та електрики. На території порту залізниця, дві станції, 18 станційних колій кожна по півтора кілометра завдовжки, шосейні дороги — у нас одна з найкращих в Естонії портових інфраструктур», — наголосив Вяхі.
У період розквіту порт забезпечував роботою в Сілламяе майже 2000 осіб. На сьогодні багато хто з них втратив роботу.
Ще на цю тему
- 19.12.2024 Порт Поти временно прекратил прием и отправку судов из–за шторма
- 19.11.2024 Начал работу новый торговый морской путь из Индии во Владивосток
- 15.11.2024 Грузооборот Туапсинского балкерного терминала в январе-октябре 2024 года вырос на 12%
- 02.07.2024 Через порт Новороссийск отгружена партия спецоборудования для египетской АЭС «Эль-Дабаа»
- 24.06.2024 Росіяни перетворюють морвокзал у торговий центр через санкції
- 27.02.2024 В акваторию порта Новороссийск с танкера вылилось 40 тонн нефти
- 06.02.2024 У чотирьох портах Росії введено надзвичайний стан
- 05.02.2024 В балтийских портах РФ ввели режим «повышенной готовности» из-за атак БпЛА
- 25.12.2023 Россия в начале 2024 года начнет тестовые отгрузки аммиака в порту Тамань
- 09.11.2023 Уставный капитал «Универсального перегрузочного комплекса» в Новороссийске увеличен в 600 тысяч раз
- 25.10.2023 Російські загарбники почали «перереєстрацію» Скадовського порту
- 12.10.2023 Первую очередь аммиачного комплекса в порту Тамань планируют запустить в декабре 2023 года