Що треба робити Україні у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі - думка експертів
Що треба негайно робити Україні у зв'язку із ситуацією в Азовському морі за останні дні.
Головний редактоор BSNews Andrii Klymenko зробив підсумки пропозицій «Майдану Закордонних Справ» та наших експертів з морського права та військових.
1. МЗС України видати ноту що дій РФ в Азовському морі по закриттю морського району поблизу Бердянська є актом агресії та розглядаються Україною як такі, що не потребують виконання. Поінформувати про це міжнародні (в тому числі морські) організації.
2. Звернутися до РБ ООН з пропозицією негайно скликати засідання Ради Безпеки у зв'язку із підготовкою РФ нової військової операції в районі Бердянська-Маріуполя (даних про це — аж через край).
3. Негайно денонсувати Договір між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки від 24.12.2003 (поки він є, в України офіційно немає 12-мильної зони (територіальних вод), а військові кораблі та катери РФ, використовуючи цю угоду пройдуть куди хочуть, формально використовуючи право мирного проходу).
4. Паралельно оголосити в Азові територіальне море, внутрішні води та виключну морську економічну зону та повідомити про це міжнародні організації.
5. Надати наказ ДПСУ, ЗСУ взяти під охорону територіальні води України в Азовському морі (тобто 12-мильну зону), в тому числі забезпечити морське патрулювання силами Маріупольского загону Морської охорони.
6. Розірвати всі угоди з РФ, що стосуються використання Азовського моря (в тому числі про рибальство — за ним РФ може вести «дослідження рибних запасів» — тобто розвідку — у 100 м. від берегу Геніческа та Бердянська).
7. Опрацювати з країнами-партнерами запровадження санкцій проти усіх портів РФ в Чорному та Азовському морях у зв'язку з їх участю в постачанні товарів та військ до окупованого Криму а також в схемах обходу міжнародних санкцій щодо Криму.
8. Опрацювати план кризових заходів по мінімізації негативних наслідків втрати можливості використовувати українські порти на Азовському морі для здійснення експортно-імпортних операцій (в тому числі перебудову і розвиток компенсаційної інфраструктури — залізниця, автошляхи, авіація), програми зайнятості для працівників портової галузі, що втратять роботу тощо.
9. Запропонувати партнерам створення міжнародного військово-морського з'єднання (Україна-Грузія, Україна-Румунія, Україна-Грузія-Румунія, можливо, за участю Туреччини) спеціального призначення (захист морської та прибережної інфраструктури).
10. Зробити аналіз та забезпечити приєднання (ратифікація) України до повного списку міжнародних морських конвенцій та угод (наприклад — Конвенція про працю в морському судноплавстві 2006 р. та ін, наприклад Паризький Меморандум)
Ще на цю тему
- 11.03.2022 Міжнародні організації готують відповіді російській агресії на морі
- 09.02.2022 Нові провокації агресора на Чорному та Азовському морях
- 03.06.2018 Екіпаж захопленого РФ українського сейнера під погрозами написав заяву, що знаходиться на військової бази в Балаклаві "добровільно"
- 02.06.2018 Москва перекидає флотилію до Азовського моря, створюючи можливості для швидкого наступу – Пол Гобл
- 31.05.2018 ФСБ РФ затримала в Керченській протоці одразу 5 морських суден, що йшли з Бердянська та Маріуполя
- 25.05.2018 Провокации силовиков Путина в Азовском море: стало известно о новых задержаниях судов / Карта
- 25.05.2018 Названны вероятные цели Путина в Азовском море
- 24.05.2018 РФ продовжує затримання морських суден в Азовському морі біля Бердянська на шляху в/з Бердянськ та Маріуполь
- 24.05.2018 Україна порушила питання про незаконне заходження суден до портів у Криму в рамках ІМО
- 21.05.2018 Експерт: В Азовському морі — початок російського вторгнення
- 17.05.2018 Капитан украинского судна взят под стражу в оккупированном Крыму , ему грозит 5 лет
- 16.05.2018 В Крыму оккупанты на капитана украинского судна завели уголовное дело