Чубаров в ООН: Трагедія кримськотатарського народу 1944-го повторюється в окупованому Криму
В окупованому Криму Російська Федерація категорично відмовляється дотримуватися міжнародного гуманітарного права, тому Крим залишається відкритою раною.
Про це, виступаючи в Женеві на Раді ООН з питань прав людини в Криму, заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, повідомляє Постійне представництво України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві, передає Укрінформ.
«Крим залишається відкритою раною. Особливо боляче бачити категоричну відмову держави-окупанта — Російської Федерації дотримуватися міжнародного гуманітарного права на окупованому півострові. Найсумніше, буквально щодня, отримувати повідомлення про те, як кримські татари і далі страждають від поліцейських рейдів», — сказав голова Меджлісу.
Чубаров подякував Моніторинговій місії в Україні з підготовки доповіді про стан прав людини в Криму, але зазначив, що тільки безпосередній звіт з місця подій в Криму може реально відобразити ситуацію на окупованій території
«Ми цінуємо напружену роботу Моніторингової місії в Україні, особливо з підготовки другої спеціальної тематичної „Доповіді про стан з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)“ у відповідності з резолюцією 72/190 Генасамблеї ООН. Визнаючи зусилля УВКПЛ ООН щодо моніторингу ситуації на відстані, ми, однак, продовжуємо наполягати і вимагати безпосереднього звітування з місця подій», — зазначив політик.
Він підкреслив, що судочинство в Криму також не дотримується стандартів в області прав людини.
«Тривожно дізнаватися, що наших співвітчизників регулярно переслідують через фальшиві звинувачення у тероризмі та правопорушеннях, пов\’язаних з екстремізмом. При цьому в усіх судочинствах окупаційна влада не дотримується стандартів у галузі прав людини. Все це — порушення норм і стандартів у галузі прав людини», — заявив Чубаров.
Голова Меджлісу вважає, що «сьогодні повторюється трагедія кримськотатарського народу 1944 року».
Він підкреслив, що по всьому півострову відбуваються порушення основних свобод людини, в тому числі свободи мирних зібрань, висловлювання, об\’єднань, релігії та свободи пересування. Крім того, за його словами, у Криму відсутні незалежні ЗМІ та вільна журналістика в цілому, що підтверджують «друга тематична доповідь УВКПЛ щодо Криму, а також 23-тя щоквартальна доповідь».
Особливо неприйнятним і прикрим, вважає політик, є те, що, незважаючи на наказ Міжнародного Суду ООН від 19 квітня 2017 року, який був нещодавно знову підтверджений цим Судом, представницький орган кримськотатарського народу — Меджліс, залишається забороненим на півострові.
Крім того, Чубаров додав, що українцям, які проживають в окупованому Криму, відмовлено у праві отримувати освіту українською мовою.
Ще на цю тему
- 29.11.2024 У Криму окупанти почали переслідувати колишніх силовиків – КРЦ
- 13.11.2024 Політв’язень Руслан Нагаєв уже тиждень перебуває в одній із лікарень Архангельська
- 11.11.2024 Правозахисника кримських політв'язнів Кямілєва помістили в спецприймальник у Сімферополі
- 09.11.2024 Арешт кримського юриста Кямілєва: правозахисники зробили заяву
- 07.11.2024 В окупованому Криму затримали правозахисника Рустема Кямілєва
- 07.11.2024 Росія посилює тиск проти адвокатів в окупованому Криму
- 30.10.2024 За період окупації Криму за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей – правозахисники
- 24.10.2024 Майже три тижні з політв'язнем Ремзі Бекіровим немає зв'язку – дружина
- 22.10.2024 Незаконно засудженого кримчанина Сейтхалілова етапували у Карелію
- 10.10.2024 У Парламенті Естонії відкрили виставку «Заради Криму»
- 08.10.2024 Кримськотатарського активіста Різу Ізетова етапували до Якутії за дев'ять тисяч кілометрів від Криму
- 04.10.2024 Політв'язня Акіма Бекірова етапували із Саратовської області РФ до Чувашії