Російські підприємства ВПК, що працюють із захопленими кримськими підприємствами. Список для санкцій
Тетяна ГУЧАКОВА,
експерт моніторингової групи
«Інституту чорноморських стратегічних досліджень»
і «Майдану закордонних справ», Ялта-Київ
Окупований Крим для Росії – це не лише величезна військова база, але й потужна частина військово-промислового комплексу.
Наразі практично завершено процес технологічної інтеграції та завершується юридична інтеграція кримських підприємств у військово-промисловий комплекс Росії.
Міністр оборони РФ Сергій Шойгу вже 4 квітня 2014 року на позаплановому засіданні колегії міністерства заявив про намір завантажити промисловість окупованого півострова держоборонзамовленням, наголосивши на важливості «ефективного задіювання виробничо-технологічного потенціалу оборонної промисловості Криму».
У середині квітня 2014 року російський «Коммерсант» повідомляв, що міноборони вже сформувало список із 23 кримських підприємств, що цікавлять відомство. «Це було зроблено з метою виконання вказівок президента Володимира Путіна, процес курує заступник міністра з озброєнь Юрій Борисов, – писало російське видання з посиланням на свої джерела у міністерстві. – Зараз виробляються пропозиції щодо раціонального використання підприємств».
За повідомленням самого Борисова, «ми приступимо до планування завантаження підприємств після проходження всіх формальних процедур, таких як ліцензування та перереєстрація».
«Формальні процедури», про які розповідав російський замміністра, – це, передусім, експропріація українських державних та приватних підприємств. Усі підприємства оборонного комплексу «націоналізовані» Росією впродовж перших місяців окупації Криму, а більшість державних оборонних підприємств – упродовж перших двох тижнів.
Майже всі кримськи оборонні підприємства зараз вже або входять чи готуються офіційно увійти до великих російських корпорацій, або перебувають в оренді у російських підприємств, або, щонайменш, мають російських так званих «кураторів».
Інститут кураторів був офіційно запроваджений в 2016 році, рішення про закріплення підприємств приймалися наказами міністерства промисловості і торгівлі РФ. Куратори повинні ділитися з підшефними заводами замовленнями і займатися їх модернізацією.
З точки зору санкційної політики це означає, що запровадження санкцій проти захоплених кримських підприємств не має жодного ефекту в умовах відсутності в санкційних списках пов'язаних з ними підприємств російського ВПК.
У цій публікації проаналізовані дії РФ щодо частини оборонних підприємств Криму – підприємств Концерну «Укроборонпром».
На початок 2014 року до Концерну «Укроборонпром» входили 13 підприємств:
Феодосійська суднобудівна компанія «Море»;
Державне підприємство «Феодосійський оптичний завод»;
Публічне акціонерне товариство «Завод «Фіолент», Сімферополь;
Державне підприємство Конструкторсько-технологічне бюро «Судокомпозит», Феодосія;
Державне підприємство «Науково-дослідний інститут аеропружних систем», Феодосія;
Державне підприємство «Євпаторійський авіаційний ремонтний завод»;
Державне підприємство «Севастопольське авіаційне підприємство»;
Державне підприємство «Склопластик», Феодосія;
Державне підприємство Феодосійський судномеханічний завод Міністерства оборони України;
Державне підприємство Центральне конструкторське бюро «Чорноморець», Севастополь;
Державне підприємство «Спеціальна виробничо-технічна база «Полум'я», Севастополь;
Державне підприємство Науково-дослідний центр «Вертоліт», Феодосія;
Державне підприємство «Конструкторське бюро радіозв'язку», Севастополь.
Наразі з 13 підприємств залишилися працювати як окремі юридичні особи десять.
«Конструкторське бюро радіозв'язку» неофіційно ліквідоване невдовзі після «націоналізації» постановою окупаційного уряду Севастополя №118-пп від 28 лютого 2015 р.
Феодосійський «Склопластик» увійшов до складу суднобудівного заводу «Море», який після акціонування буде переданий Концерну «Калашніков».
Севастопольське ЦКБ «Чорноморець» припинило існування після приєднання до ДУП «Севастопольський морський завод», перетворившись у проектно-конструкторський центр у складі «Севморзаводу».
Моніторинговою групою «Майдану закордонних справ», «Інституту чорноморських стратегічних досліджень» та BlackSeaNews наразі зафіксовано 59 російських підприємств, що працюють із захопленими підприємствами «Укроборонпрому», тобто є першими кандидатами на потрапляння до санкційних списків.
У переліку з 10 діючих підприємств «Укроборонпрому» та 59 іх російських партнерів взагалі відсутні у будь-якому з санкційних списків 52 підприємства.
Із кримськими підприємствами «Укроборонпрому» працюють:
1. Дев’ять великих суднобудівних заводів:
1) ВАТ «Ленінградський суднобудівний завод «Пелла», який з листопада 2016 року» орендує 12 об’єктів нерухомості заводу «Море» для будівництва малих ракетних кораблів проекту 22800 «Каракурт». Зараз будується 3 ракетних кораблі. Для роботи на заводі «Море» «Пеллою» було створено стовідсоткову «дочку» – ТОВ «Каффа-Порт».
Крім того, наказами міністерства промисловості і торгівлі РФ в 2015-16 рр суднобудівний завод «Пелла» офіційно закріплений за ДУП РК «Склопластик» «для забезпечення його замовленнями».
Водночас завод «Пелла» успішно працює в німецькому Гамбурзі на верфі J. J. Sietas Shipyard, яка була придбана «Пеллою» в березні 2014 року.
2) ПАТ «Ярославський суднобудівний завод». У липні 2018 року на суднобудівному заводі «Море» добудований рейдовий водолазний катер «Водолаз Кузьміних» проекту А160-ЯР. Корпус катера побудовано на Ярославському суднобудівельному заводі і восени 2016 року переведено до Феодосії для добудови. «Ярославський суднобудівний завод» є розробником проекту А160-ЯР.
3) ВАТ «Завод Нижегородський Теплохід». У вересні 2016 року на суднобудівний завод «Море» для добудови переведено катер аварійно-рятувального забезпечення проекту 23040 для ВМФ РФ, розпочатий будівництвом на ВАТ «Завод Нижегородський Теплохід».
Доречі, у липні 2017 року з’явилася інформація, що на суднах проекту 23040 введені в експлуатацію двигуни нового покоління Scania «Е2011» (Швеція).
4) АТ «Центр судноремонту «Звьоздочка», Севєродвинськ (вже є у санкційних списках України та США). Входить до складу АТ «Об'єднана суднобудівна корпорація». У 2016 році на суднобудівному заводі «Море» виконано роботи з відновлення корпусних конструкцій малого протичовнового корабля «Касимов». Замовником за угодою було АТ «Центр судноремонту «Звьоздочка» в особі Головної філії «5 Судноремонтний завод».
5) АТ «Середньо-Невський суднобудівний завод», Санкт-Петербург. Входить до складу АТ «Об'єднана суднобудівна корпорація». Співпрацює з КТБ «Судокомпозит». Станом на липень 2017 року КТБ «Судокомпозит» було виготовлено щонайменш 5 тис. м2 панелей середнього шару для комплектації корабля, що будується на АТ «Середньо-Невський суднобудівний завод».
6) АТ «Зеленодольський завод імені О. М. Горького», Республіка Татарстан. Входить до складу АТ «Холдингова компанія «Ак Барс». Одне з найбільших суднобудівних підприємств Росії «засвітилося» роботою з Феодосійським «Склопластиком».
Але найбільший «успіх» «Зеленодольського заводу» в окупованому Криму – це рейдерське захоплення майна Суднобудівного заводу «Залів» у м. Керч у серпні 2014 року. Зараз там будується велика кількість військових кораблів для ВМФ РФ. Завод «Залів» не входив до концерну «Укроборонпром» і стане однією з тем наступних публікацій.
7) АТ «Об'єднана суднобудівна корпорація», Санкт-Петербург (вже у списках України та США). Наказами міністерства промисловості і торгівлі РФ «ОСК» було офіційно закріплено спочатку за ДУП РК «Склопластик», потім – за КТБ «Судокомпозит».
8) ПАТ Суднобудівний завод «Північна верф», Санкт-Петербург, що спеціалізується на будівництві військових кораблів, було помічено у співробітництві із заводом «Фіолент». Входить до складу АТ «Об'єднана суднобудівна корпорація».
9) АТ «Адміралтейські верфі», Санкт-Петербург, провідне російське підприємство у сфері танкерного суднобудування і підводного кораблебудування, також «засвітилося» співпрацею з «Фіолентом».
2. 17 інших підприємств, що мають відношення до суднобудівної галузі:
1) АТ «Центральне морське конструкторське бюро «Алмаз», Санкт-Петербург, входить до складу АТ «Об'єднана суднобудівна корпорація». Розробник малих ракетних кораблів проекту 22800 «Каракурт», що будуються на суднобудівному заводі «Море». Проект розроблений в 2015 році на базі ракетно-артилерійського катеру «Скорпіон» проекту 12300, створеного цим же бюро в 1990-х роках.
2) ПАТ «Звезда», Санкт-Петербург, яке є єдиним в РФ виробником дизелів для силових установок малих ракетних кораблів проекту 22800 «Каракурт», що будуються на заводі «Море».
3) АТ «Концерн «Океанпрібор», Санкт-Петербург, провідне підприємство РФ з розробки та постачання для ВМФ і на експорт гідроакустичного озброєння. В 2017 році на суднобудівному заводі «Море» розпочато будівництво експериментального багатоцільового швидкісного судна проекту 03550 «Слемінг-2», що будується за держконтрактом на розробку ОКР, укладеним між Мінпромторгом РФ і АТ «Концерн «Океанпрібор».
4) ТОВ «ДМ Технолоджи», Москва, російський виробник водометної техніки – водометних рушіїв і конвертованих суднових двигунів. Приймає участь у розробці водометного рушія для експериментального судна проекту 03550 «Слемінг-2», що будується на суднобудівному заводі «Море».
5) АТ «Центральний науково-дослідний інститут «Курс», Москва. Входить до складу Концерну «Морінформсистема-Агат». У січні 2018 року замовив на суднобудівному заводі «Море» будівництво зразків рятувальних шлюпок, що розробляються в рамках стратегії імпортозаміщення.
6) АТ «Катав-Іванівський приладобудівний завод», Челябінська обл. Виробник навігаційного та іншого обладнання для флоту. Основні замовники: Військово-морський флот РФ і морські частини ФСБ.
Крім того, у 2016-2017 рр., за замовленням однієї з силових структур РФ, на підприємстві вперше створено швидкісний багатоцільовий катер для використання на Азовському морі.
У 2015 році севастопольське ЦКБ «Чорноморець» виконало розробку проектно-конструкторської документації для «Катав-Іванівського приладобудівного заводу».
7) ТОВ «СПБ Марін», Санкт-Петербург, постачальник пропульсивних комплексів на базі імпортних суднових двигунів та дизель-генераторів для суднобудівних заводів РФ. Є дистриб'ютором компанії Bukh (Данія), сервісним дилером корпорації Twin Disc (США) і офіційним партнером компанії Discom (Нідерланди). А також є великим постачальником пропульсивних комплексів на базі суднових двигунів Scania (Швеція) на території РФ.
ООО «СПБ Марін» у 2016-2017 рр. виконав поставку на завод «Море» комплекту обладнання для рейдового водолазного катера проекту А160-ЯР, а також виконав пуско-налагоджувальні роботи та випробування.
До речі, у березні 2016 року підприємство повідомляло про підписання контракту на постачання двох двигунів Scania DI 1642 M 10-53 для установки на судно проекту А160-ЯР.
8) ТОВ «Компанія Енергоремонт», Москва. Займається комплексним судноремонтом; технічним обслуговуванням, ремонтом дизелів і дизель-генераторів, було офіційно закріплено за Феодосійським судномеханічним заводом для забезпечення його замовленнями.
9) АТ «Центр технології суднобудування і судноремонту», Санкт-Петербург. Партнером заводу «Фіолент» є КБ «Армас», що входить до складу «Центру технології суднобудування і судноремонту» та займається проектуванням та виготовленням арматури для різних класів і типів кораблів і суден.
10) ЗАТ «Науково-виробничий центр «Аквамарін», Санкт-Петербург. Виробник складових частин бортових, наземних і корабельних систем управління ракетною зброєю, радіолокаційних комплексів надводних кораблів і підводних човнів, мобільних цифрових діагностичних комплексів польового виконання і контрольно-перевірочної апаратури.
11) АТ «Концерн «Науково-виробниче об'єднання «Аврора», Санкт-Петербург. Основні види діяльності: розробка, виготовлення, сервісне обслуговування та ремонт бойових інформаційно-керуючих систем для надводних кораблів, підводних човнів; систем управління ядерними, газотурбінними, дизельними та іншими видами енергетичних установок тощо.
12) ПАТ «Пролетарський завод», Санкт-Петербург. Входить до складу АТ «Об'єднана суднобудівна корпорація». Спеціалізується, здебільшого, на судновому та енергетичному машинобудуванні. Продукція підприємства постачається для військових і цивільних суден, включно з авіаносними крейсерами, атомними підводними ракетоносцями та супертанкерами.
13) АТ «Центральне конструкторське бюро морської техніки «Рубін», Санкт-Петербург. Входить до складу АТ «Об'єднана суднобудівна корпорація». Багатопрофільне конструкторське бюро морської техніки. За проектами ЦКБ МТ «Рубін» побудовано понад 85% підводних човнів, що входили в різний час до складу ВМФ СРСР і РФ. Крім того, підприємство є партнером нафтогазових компаній з розробки техніки для освоєння родовищ нафти й газу на континентальному шельфі.
14) АТ «Завод ім. О. А. Кулакова», Санкт-Петербург. Входить до складу АТ «Концерн «Граніт-Електрон», що спеціалізується на створенні комплексів радіоелектронного озброєння для ВМФ РФ. Продукція: системи бойового управління, зв'язку, радіоелектронне, радіотехнічне та гідроакустичне обладнання.
15) АТ «Водтрансприбор», Санкт-Петербург. Входить до складу АТ «Концерн «Океанпрібор». Сфера діяльності: гідроакустичне приладобудування.
16) АТ «Обуховське», Санкт-Петербург. Основні види діяльності: проектування, виробництво, пуско-налагоджувальні роботи, сервісне обслуговування і ремонт суднового, морського, підйомно-транспортного та рятувального обладнання.
17) АТ «Северний прес», Санкт-Петербург. Входить до складу АТ «Концерн «Граніт-Електрон», що спеціалізується на створенні комплексів радіоелектронного озброєння для ВМФ РФ. Основні види діяльності: розробка, виробництво, модернізація, обслуговування продукції загальнотехнічного призначення, радіоелектронних приладів, навігаційного обладнання тощо.
Багато з перелічених підприємств «засвітилося» співпрацею із заводом «Фіолент».
3. 5 авіабудівних підприємств:
1) ПАТ «Об’єднана авіабудівельна корпорація», Москва (є у санкційних списках України та ЄС). Наказами міністерства промисловості і торгівлі РФ ПАТ «ОАК» було офіційно закріплено за ДУП РК «Євпаторійський авіаційний ремонтний завод». По завершенні акціонування Євпаторійського авіаційного ремонтного заводу планується його входження до складу «ОАК».
2) АТ «Вертольоти Росії», Москва (є у санкційних списках України та США). Входить до Державної корпорації «Ростехнології». Наказами міністерства промисловості і торгівлі РФ було офіційно закріплено за «Севастопольським авіаційним підприємством». ФГУП «Севастопольське авіаційне підприємство» де-факто інтегроване до холдингу «Вертольоти Росії».
3) АТ «Технодінаміка», Москва (є у санкційних списках України та США). Провідний російський розробник і виробник устаткування для повітряних суден, в тому числі шасі, паливних систем і систем управління польотом, допоміжних силових установок. Входить до Державної корпорації «Ростехнології».
Офіційно закріплено за «НДІ аеропружних систем». Після завершення процесу перетворення ДУП РК «Науково-дослідний інститут аеропружних систем» в акціонерне товариство, підприємство увійде до складу АТ «Технодінаміка».
4) ПАТ «Таганрозький авіаційний науково-технічний комплекс ім. Г.М. Бериева», Таганрог, розробник і виробник авіаційної техніки. Входить до складу ПАТ «Об’єднана авіабудівельна корпорація». На Євпаторійському авіаційному ремонтному заводі організований ремонт літаків Бе-12 виробництва ПАТ «ТАНТК ім. Г.М. Бериева», який наглядає за якістю робіт.
5) АТ «Авіаремонтний завод № 121», підприємство з ремонту та модернізації літаків і авіаційних двигунів фронтової авіації, що займає одну з провідних позицій серед підприємств російської авіаремонтній мережі. Входить до ПАТ «Об'єднана авіабудівна корпорація». На ділянці «Євпаторійського авіаційного ремонтного заводу» в с. Новофедоровка був створений відокремлений підрозділ Сервісний центр «Саки» «121 АРЗ».
4. Інші підприємства російського ВПК
Є ще багато інших підприємств, що співпрацюють із захопленими кримськими підприємствами «Укроборонпрому».
Це, по-перше, російська Державна корпорація зі сприяння розробці, виробництву та експорту високотехнологічної промислової продукції «Ростех» (є у санкційних списках України та США) та ще 10 підприємств, які до неї входять (це без врахування підприємств суднобудівної та авіабудівної галузей).
Серед них:
– АТ «Концерн «Калашніков» (є у санкційних списках України, США та ЄС);
– АТ «Швабе» (є у санкційних списках України та США), а також АТ «Швабе-технологічна лабораторія», АТ «Новосибірський приладобудівний завод», АТ «Вологодський оптико-механічний завод» із холдингу «Швабе»;
– АТ «Конструкторське бюро приладобудування ім. академіка А.Г. Шипунова» (є у санкційних списках України та США), АТ «Всеросійський науково-дослідний інститут «Сигнал», ВАТ «Ковровський електромеханічний завод», АТ «Щегловський вал» із холдингу «Високоточні комплекси»;
– АТ «Ремдизель» – дочірнє підприємство ПАТ «КАМАЗ».
Наприклад, АТ «Ремдизель» розробило та виготовило шасі «Торнадо» К-53958 для нового зенітно ракетно-гарматного комплексу наземного базування «Панцир-СМ». Основним виробником комплексу «Панцир-СМ» є АТ «Щегловський вал», розробником – «КБ приладобудування ім. академіка А.Г. Шипунова». А ось ще одним із підприємств-співвиконавців по комплексу «Панцир-СМ» став сімферопольський завод «Фіолент».
Є у цьому списку АТ «Науково-виробнича корпорація «Уралвагонзавод» (є у санкційних списках України, США та ЄС), а також підприємства цього холдингу:
– АТ «Омський завод транспортного машинобудування», спеціалізоване підприємство, що має замкнутий технологічний цикл виробництва танків;
– АТ «Уральське конструкторське бюро транспортного машинобудування», багатопрофільне підприємство, яке виконує науково-дослідні і дослідно-конструкторські роботи. 90% робіт – розробка військових машин.
Є підприємства Концерну ВКО «Алмаз-Антей»:
– ВАТ «Радіотехкомплект», дочірнє підприємство ВАТ «Завод радіотехнічного обладнання»;
– АТ «Уральське виробниче підприємство «Вектор», що виробляє радіозонди, радіопеленгаційні і радіолокаційні комплекси;
– АТ «Ульянівський механічний завод», один із головних виробників засобів ППО в російському військово-промисловому комплексі.
Є в списку підприємства концерну «Граніт-Електрон», концерну «ЦНДІ «Електроприлад», концерну «Силові машини», що перебуває під управлінням ТОВ «Севергрупп», та ще декілька самостійних виробників військової продукції.
Докладніше про всі підприємства можна дізнатися у наведених таблицях.
Таблиця 1. Підприємства, що пов’язані із захопленими РФ підприємствами Концерну «Укроборонпром»
№ |
Назва підприємства |
Наявність у санкційних списках |
||
Україна |
США |
ЄС |
||
Захоплені в Криму і функціонуючі наразі підприємства Концерну «Укроборонпром»: |
||||
1 |
Федеральне державне унітарне підприємство Республіки Крим «Суднобудівний завод «Море», Феодосія ОДРН: 1149102062328 Знаходиться у процесі реорганізації. |
Укази Президента України |
EO 13685 |
– |
2 |
Акціонерне товариство «Феодосійський оптичний завод», Феодосія ОДРН: 1189112030931 |
Укази Президента України |
EO 13685 |
– |
3 |
Акціонерне товариство «Завод «Фіолент», Сімферополь ОДРН: 1149102099640 |
Укази Президента України |
– |
– |
4 |
Державне унітарне підприємство Республіки Крим Конструкторсько-технологічне бюро «Судокомпозит», Феодосія (Государственное унитарное предприятие Республики Крым «Конструкторско- технологическое бюро «Судокомпозит») (ГУП РК «КТБ «Судокомпозит») ОДРН: 1149102094680 Знаходиться у процесі реорганізації. |
Укази Президента України |
– |
– |
5 |
Державне унітарне підприємство Республіки Крим «Науково-дослідний інститут аеропружних систем», Феодосія ОДРН: 1149102107725 Знаходиться у процесі реорганізації. |
– |
– |
– |
6 |
Державне унітарне підприємство Республіки Крим «Євпаторійський авіаційний ремонтний завод», Євпаторія ОДРН: 1149102102016 Знаходиться у процесі реорганізації. |
Укази Президента України |
– |
– |
7 |
Федеральне державне унітарне підприємство «Севастопольське авіаційне підприємство», Севастополь ОДРН: 1149204020437 |
Укази Президента України |
– |
– |
8 |
Державне унітарне підприємство Республіки Крим «Феодосійський судномеханічний завод», Феодосія ОДРН: 1149102094679 |
– |
– |
– |
9 |
Товариство з обмеженою відповідальністю «Спеціальна виробничо-технічна база «Полум'я», Севастополь ОДРН: 1159204012912 |
– |
– |
– |
10 |
Державне унітарне підприємство Республіки Крим «Науково-дослідний центр «Вертоліт», Феодосія ОДРН: 1149102090796 |
Укази Президента України |
– |
– |
Підприємства РФ, що співпрацюють із захопленими підприємствами Концерну «Укроборонпром»: |
||||
1 |
Відкрите акціонерне товариство «Ленінградський суднобудівний завод «Пелла», РФ, Ленінградська обл. ОДРН: 1024701329102 |
– |
– |
– |
2 |
Товариство з обмеженою відповідальністю «Каффа-Порт», Феодосія ОДРН: 1159102040745 |
– |
– |
– |
3 |
Акціонерне товариство «Концерн «Калашніков», РФ, м. Іжевськ ОДРН: 1111832003018 |
Укази Президента України |
EO 13661 |
CR (EU) |
4 |
Акціонерне товариство «Центральне морське конструкторське бюро «Алмаз», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1087847000010 |
– |
– |
– |
5 |
Публічне акціонерне товариство «Ярославський суднобудівний завод», РФ, м. Ярославль ОДРН: 1027600981847 |
– |
– |
– |
6 |
Товариство з обмеженою відповідальністю «СПБ Марін», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1077847595539 |
– |
– |
– |
7 |
Акціонерне товариство «Концерн «Океанпрібор», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1067847424160 |
– |
– |
– |
8 |
Товариство з обмеженою відповідальністю «ДМ Технолоджи», РФ, м. Москва ОДРН: 1107746205643 |
– |
– |
– |
9 |
Відкрите акціонерне товариство «Завод Нижегородський Теплохід», РФ, Нижегородська область ОДРН: 1025201529044 |
– |
– |
– |
10 |
Акціонерне товариство «Центральний науково-дослідний інститут «Курс», РФ, м. Москва ОДРН: 1067746378798 |
– |
– |
– |
11 |
Публічне акціонерне товариство «Звезда», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1037825005085 |
– |
– |
– |
12 |
Акціонерне товариство «Центр судноремонту «Звьоздочка» РФ, м. Севєродвинськ ОДРН: 1082902002677 |
Укази Президента України |
EO 13685 |
– |
13 |
Акціонерне товариство «Швабе», РФ, м. Москва ОДРН: 1107746256727 |
Укази Президента України |
EO 13662 |
– |
14 |
Акціонерне товариство «Новосибірський приладобудівний завод», РФ, м. Новосибірськ ОДРН: 1115476008889 |
– |
– |
– |
15 |
Акціонерне товариство «Вологодський оптико-механічний завод», РФ, м. Вологда ОДРН: 1023500882437 |
– |
– |
– |
16 |
Публічне акціонерне товариство «Ростовський оптико-механічний завод», РФ, м. Ростов ОДРН: 1027601066569 |
– |
– |
– |
17 |
Акціонерне товариство «Науково-виробнича корпорація «Уралвагонзавод», РФ, м. Нижній Тагіл ОДРН: 1086623002190 |
Укази Президента України |
EO 13661 |
CR (EU) |
18 |
Публічне акціонерне товариство Суднобудівний завод «Північна верф», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1027802713773 |
– |
– |
– |
19 |
Акціонерне товариство «Концерн «Науково-виробниче об'єднання «Аврора», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1097847058143 |
– |
– |
– |
20 |
Акціонерне товариство «Обуховське», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1037811025152 |
– |
– |
– |
21 |
Акціонерне товариство «Завод малих серій «Знамя труда», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1047855037273 |
– |
– |
– |
22 |
Акціонерне товариство «Северний прес», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 5067847021556 |
– |
– |
– |
23 |
Акціонерне товариство «Науково-виробниче підприємство «Радар ммс», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1027807560186 |
– |
– |
– |
24 |
Відкрите акціонерне товариство «Радіотехкомплект», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1037851047761 |
– |
– |
– |
25 |
Публічне акціонерне товариство «Пролетарський завод», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1027806079289 |
– |
– |
– |
26 |
Акціонерне товариство «Центральне конструкторське бюро морської техніки «Рубін», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1089848051116 |
– |
– |
– |
27 |
Акціонерне товариство «Центр технології суднобудування і судноремонту», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1097847011371 |
– |
– |
– |
28 |
Акціонерне товариство «Адміралтейські верфі» РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1089848054339 |
– |
– |
– |
29 |
Акціонерне товариство «Завод ім. О. А. Кулакова», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 5067847003428 |
– |
– |
– |
30 |
Акціонерне товариство «Водтрансприбор», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1027807566753 |
– |
– |
– |
31 |
Закрите акціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Аквамарін», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1037816019713 |
– |
– |
– |
32 |
Акціонерне товариство «Алтайський приладобудівний завод «Ротор», РФ, м. Барнаул ОДРН: 1022201770084 |
– |
– |
– |
33 |
Акціонерне товариство «Казанський оптико-механічний завод», РФ, м. Казань ОДРН: 1021603617188 |
– |
– |
– |
34 |
Акціонерне товариство «Швабе-технологічна лабораторія», РФ, м. Казань ОДРН: 1101690036843 |
– |
– |
– |
35 |
Акціонерне товариство «Всеросійський науково-дослідний інститут «Сигнал», РФ, м. Ковров ОДРН: 1103332000232 |
– |
– |
– |
36 |
Відкрите акціонерне товариство «Завод ім. В. О. Дегтярьова», РФ, м. Ковров ОДРН: 1023301951397 |
– |
– |
– |
37 |
Відкрите акціонерне товариство «Ковровський електромеханічний завод», РФ, м. Ковров ОДРН: 1023301951177 |
– |
– |
– |
38 |
Відкрите акціонерне товариство «Калузький турбінний завод», РФ, м. Калуга ОДРН: 1024001337360 |
– |
– |
– |
39 |
Акціонерне товариство «Центр судоремонту «Звьоздочка», РФ, м. Севєродвинськ ОДРН: 1082902002677 |
Укази Президента України |
EO 13685 |
– |
40 |
Акціонерне товариство «Уральське виробниче підприємство «Вектор», РФ, м. Єкатеринбург ОДРН: 1026604961129 |
– |
– |
– |
41 |
Акціонерне товариство «Ульянівський механічний завод», РФ, м. Ульянівськ ОДРН: 1027301482603 |
– |
– |
– |
42 |
Акціонерне товариство «Конструкторське бюро приладобудування ім. академіка А.Г. Шипунова», РФ, м. Тула ОДРН: 1117154036911 |
Укази Президента України |
EO 13661 |
– |
43 |
Акціонерне товариство «Щегловський вал», РФ, м. Тула ОДРН: 1027100686249 |
– |
– |
– |
44 |
Акціонерне товариство «Ремдизель», РФ, м. Набережниє Челни ОДРН: 1021602015050 |
– |
– |
– |
45 |
Акціонерне товариство «Середньо-Невський суднобудівний завод», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1089848054350 |
– |
– |
– |
46 |
Акціонерне товариство «Уральське конструкторське бюро транспортного машинобудування», РФ, м. Нижній Тагіл ОДРН: 1086623004380 |
– |
– |
– |
47 |
Акціонерне товариство «Омський завод транспортного машинобудування», РФ, м. Омськ ОДРН: 1085543060734 |
– |
– |
– |
48 |
Акціонерне товариство «Об'єднана суднобудівна корпорація», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1079847085966 |
Укази Президента України |
EO 13661 |
– |
49 |
Акціонерне товариство «Технодінаміка», РФ, м. Москва ОДРН: 1037719005873 |
Укази Президента України |
EO 13662 |
– |
50 |
Публічне акціонерне товариство «Таганрозький авіаційний науково-технічний комплекс ім. Г.М. Бериева», РФ, м. Таганрог ОДРН: 1026102571065 |
– |
– |
– |
51 |
Акціонерне товариство «Авіаремонтний завод № 121», РФ, Московська обл. ОДРН: 1075032007544 |
– |
– |
– |
52 |
Публічне акціонерне товариство «Об’єднана авіабудівельна корпорація», РФ, м. Москва ОДРН: 1067759884598 |
Укази Президента України |
– |
CR (EU) |
53 |
Акціонерне товариство «Вертольоти Росії», РФ, м. Москва ОДРН: 1077746003334 |
Укази Президента України |
EO 13662 (SSI List) Directive 3 22.12.2015 |
– |
54 |
Акціонерне товариство «Зеленодольський завод імені О. М. Горького», РФ, м. Зеленодольськ ОДРН: 1031644204514 |
– |
– |
– |
55 |
Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Енергоремонт», РФ, м. Москва ОДРН: 1027700176723 |
– |
– |
– |
56 |
Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Дизель», РФ, м. Ярославль ОДРН: 1067604061480 |
– |
– |
– |
57 |
Акціонерне товариство «Катав-Іванівський приладобудівний завод», РФ, м. Катав-Іванівськ ОДРН: 1057405000278 |
– |
– |
– |
58 |
Акціонерне товариство «Науково-виробниче об'єднання «Радіан», РФ, м. Санкт-Петербург ОДРН: 1027804858058 |
– |
– |
– |
59 |
Акціонерне товариство «Завод «Крізо», РФ, Ленінградська обл. ОДРН: 1024701241322 |
– |
– |
– |
[1] Потрібні зміни у зв’язку з перереєстрацією підприємства
* * *
Моніторинг порушень міжнародних санкцій до РФ та правового режиму на тимчасово окупованій території Криму здійснюється за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження». Позиція Міжнародного фонду «Відродження» може не співпадати з думкою авторів
Ще на цю тему
- 15.10.2024 ЄС наклав санкції на лідерку Гагаузії та ще кількох осіб за дестабілізацію Молдови
- 16.08.2024 Зеленський призначив Власюка уповноваженим із питань санкційної політики
- 24.06.2024 Боррель підтвердив, що ЄС розглядає санкції проти Грузії через закон про "іноагентів"
- 02.04.2024 Партія влади в Тбілісі вимагає від США зняти санкції з грузинських суддів
- 31.01.2024 Зеленський затвердив рішення РНБО про створення державного реєстру санкцій
- 02.11.2023 Санкції: хто більше і хто ефективніше? Порівняльний аналіз змісту та обсягу санкцій до юридичних осіб
- 21.09.2021 Ексклюзив BlackSeaNews. Повна база даних юридичних осіб, щодо яких застосовано санкції України, США та ЄС у зв'язку з агресією РФ проти України
- 09.03.2021 Санкційна політика України: погляд практиків
- 31.12.2020 Як працюють санкції. Військова промисловість окупованого Криму
- 10.06.2020 Нові українські санкції: що з'явилося і що «загублене» у списку. Оновлена база санкцій
- 16.02.2020 Санкції України, США та ЄС у зв'язку з російською агресією проти України. Повна база даних юридичних осіб
- 23.04.2019 Військова промисловість Севастополя та її російські "партнери". Список для санкцій