Готовність світової спільноти ввести "азовський пакет" санкцій злякали Росію - Клименко
У січні 2019 року Росія вдвічі зменшила час затримання суден, які йдуть через Керченську протоку, у зв'язку із загрозою жорстких санкцій, що можуть боляче вдарити по зерновому експорту РФ.
Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту Укрінформу заявив голова спостережної ради “Майдану закордонних справ” головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко.
“Вони (санкції — ред.) дуже болючі для Росії тому, що через Керченську протоку йде величезний російський експорт зерна. Крім зерна, ще є бензин, нафта, але темпи експорту зерна дуже зростають... Росія перелякалась, що санкції будуть запроваджені дуже швидко, що є готовність всієї світової спільноти запровадити їх. Тому в першій половині січня вдвічі зменшились затримки суден”, - наголосив Клименко.
Він нагадав, що в листопаді 2018 року був досягнутий абсолютний максимум щодо невмотивованої затримки суден в Керченській протоці як на вході в Азовське море, так і на виході. Максимум становив майже 5 діб на вході і 115 годин на виході.
За словами Клименка, така поведінка Росії отримала дуже серйозну реакцію в світі.
“Росія не очікувала такої підтримки, що буде і резолюція Європарламенту, і Генасамблеї, і заява США, прибалтійських країн, і Меркель з Макроном дзвонили Путіну. Рада ЄС готова була обговорювати так званий азовський пакет санкцій, який передбачав санкції щодо російських суден, які йдуть до російських портів Азовського та Чорного морів”, - зазначив експерт.
Інформуючи про дані моніторингової групи "Майдану закордонних справ", "Інституту Чорноморських стратегічних досліджень" та редакції BlackSeaNews за першу половину січня 2019, Клименко наголосив, що з 1 по 14 січня 2019 року затримок суден у морі під час руху не було, як це спостерігалося в листопаді та грудні 2018.
Наразі триває тенденція зниження часу очікування дозволу на прохід Керченською протокою до показників липня 2018 року (до початку блокади).
Середній час очікування на прохід Керченською протокою в Азовське море становить 34,75 годин на одне судно (з урахуванням штормової погоди) та близько 15 годин без урахування штормів. Середній час очікування на прохід у зворотньому напрямку - з Азовського моря до Чорного — становить 27,5 год. на одне судно (з урахуванням штормової погоди) та близько 9 годин без урахування штормів.
Інциде́нт у Ке́рченській прото́ці відбувся 25 листопада 2018 року, коли кораблі ВМС України здійснювали перехід з Чорного до Азовського моря. В районі Керченської протоки їх зупинив російський танкер, що перегородив прохід під побудованим окупаційною владою керченським мостом. Українські кораблі зазнали нападу з боку сил ВМФ Росії та Берегової охорони РФ , українські судна були обстріляні.
Усі три українські судна захопили росіяни. У полон потрапили 24 моряки, 6 із яких — поранені.
В Україні того ж дня екстрено скликали засідання РНБО для обговорення введення воєнного стану. Наступного дня, 26 листопада, затвердили рішення про запровадження воєнного стану.
Ще на цю тему
- 11.11.2024 Це не позиція президента: У Трампа відхрестилися від слів радника Ланзи про Крим
- 05.11.2024 В Україні відбудеться міжнародна конференція «Крим глобальний. Розуміння України через Південь»
- 29.10.2024 Діти з Німеччини, Фінляндії та Франції три тижні в перебували у «Артеку» в окупованому Криму
- 26.10.2024 Лукашенко заявив, що Крим не російський «де-юре»
- 24.10.2024 Дії РФ у Криму нагадують радянську окупацію балтійських країн - прем’єрка Латвії
- 18.10.2024 У Криму окупанти затримали громадянку України за підозрою у «шпигунстві»
- 17.10.2024 Україна заблокувала головування Росії у Комісії із захисту Чорного моря від забруднення
- 14.10.2024 Окупаційний суд засудив жителя Севастополя до 21 року позбавлення волі
- 20.09.2024 В окупованому Криму почалася нова хвиля російських фільтраційних заходів – Центр нацспротиву
- 23.08.2024 Окупанти готуються до «місцевих виборів» в Криму – ЦНС
- 06.08.2024 У Криму другий за два дні підконтрольний РФ міністр пішов у відставку
- 16.07.2024 В Україні повідомили про підозру у катуванні людей двом ФСБшникам із Криму