Росія порушує Женевську конвенцію – правозахисники про етапування Балуха
Етапування засудженого в окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха в російську колонію порушує ст. 49 IV Женевської конвенції і закони самої Росії.
Про це повідомляє Кримська правозахисна група, передає Радио Свобода.
За інформацією правозахисників, згідно зі статтею 73 Кримінально-виконавчого кодексу Росії, засуджені до позбавлення волі відбувають покарання у виправних установах в межах території, на якій вони проживали або були засуджені.
«Володимир Балух своєї згоди на переведення до Росії не давав. Стан здоров'я дозволяє йому відбувати покарання в Криму, а особиста безпека навпаки, під час етапування в Росію, піддається ще більшій загрозі, ніж на території півострова. Етапування Балуха в Росію порушує також ст. 49 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє переміщення жителів окупованих територій на територію країни-окупанта», – повідомляє сайт правозахисників.
Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова напередодні повідомила, що етапування засудженого в Криму українського активіста Володимира Балуха в російську колонію триватиме близько місяця.
13 лютого Кримська правозахисна група повідомила, що Володимира Балуха етапували з керченської колонії в СІЗО Сімферополя. 18 лютого правозахисники повідомили, що його звідти вивезли.
За кілька тижнів до цього підконтрольний Росії Керченський міський суд відмовив Балуху в умовно-достроковому звільненні.
Активіст упродовж кількох місяців у 2018 році голодував на знак протеступроти несправедливого ув’язнення.
Суд засудив Балуха до 4 років і 11 місяців колонії і штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (близько 4 тисяч гривень) за сукупністю двох кримінальних справ.
ФСБ Росії затримала його 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Володимир Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок. Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України на подвір'ї його будинку.
Друга кримінальна справа пов’язана з нібито нападом на керівника ізолятора тимчасового тримання.
Ще на цю тему
- 29.11.2021 Кремль відмовився коментувати участь Ердогана у переговорах щодо обміну полоненими з Україною
- 12.11.2021 Сенцов оприлюднив листа від журналіста Владислава Єсипенка: той просить допомогти іншим ув’язненим кримчанам
- 18.08.2020 «Дело Приходько»: Суд удалил крымчанина с заседания
- 25.06.2020 СК России объявил в международный розыск украинского журналиста Муждабаева
- 07.04.2020 Поряд з Росією: Україна потрапила до 10 країн із найбільшою кількістю в’язнів
- 31.03.2020 Активіста Приходька етапують з окупованого Криму в РФ
- 25.03.2020 Адвокат відвідав Яцкіна у "Лефортово"
- 17.03.2020 ЄС закликав Росію звільнити кримських політв’язнів
- 13.03.2020 Арештованому за "держзраду РФ" кримчанину Яцкіну продовжили арешт
- 13.03.2020 ФСБ просит суд Москвы продлить арест крымчанину Яцкину – адвокат
- 20.02.2020 Сенцов у річницю розстрілів Майдану: Нам знову пропонують домовитися з убивцями
- 06.02.2020 Полозов домагатиметься щоб Яцкіна в Лефортово міг відвідати український консул