Держприкодонслужба України затримала два судна з вимкнутою АІС
Адміністрація Державной прикордоной служби провела аналіз та оцінку ризиків щодо відключення суднами автоматичної ідентифікаційної системи (АІС) в прилеглій зоні України.
Згідно із Міжнародною конвенцією з охорони людського життя на морі, АІС є обов'язковою до використання для всіх суден, що здійснюють міжнародні та внутрішні рейси. Отже, факт відключення АІС надає право Морській охороні на здійснення зупинки та огляду такого судна і, як слідство, виявлення можливих правопорушень, пише прес-служба Держприкордонслужби.
Так, за січень – лютий 2019 року корабельно-катерним складом Морської охорони під час несення служби з охорони державного кордону, контролю за дотриманням законодавства України в прилеглій зоні та захисту її інтересів у В(м)ЕЗ, відстежено понад 100 суден. Виявлено 2 випадки відключення АІС, що стало підставою для зупинки та проведення огляду цих суден.
Капітани суден, в обох випадках відключення АІС, пояснили це технічними несправностями, після усунення поламки, у найкоротші терміни, роботу систем відновили. Із завершенням огляду, інших порушень виявлено не було. Але у випадку виявлення таких порушень, необхідна вичерпна нормативно-правова база, що визначатиме весь комплекс дій від оглядової групи Морської охорони до судового рішення про притягнення до відповідальності всіх, причетних до порушення осіб.
А упродовж тижня тактичною групою корабельно-катерного складу Морської охорони Держприкордонслужби відстежено та проконтрольовано понад 40 суден, проведено опитування тих, діяльність яких у прилеглій зоні за аналізом та оцінкою ризиків була підозрілою. На цей час порушень прикордонного законодавства та законодавства про прилеглу зону не виявлено. Але відстеження продовжується.
У рамках виходу екіпаж також здійснив навчальні стрільби з автоматичної зброї - відбиття нападу диверсійної групи бойових плавців на корабель. Із штатного корабельного озброєння відпрацьовано артилерійські стрільби: попереджувальна стрільба по судну-порушнику, стрільба на ураження надводної цілі та відбиття нападу з повітря. Всі навчальні вправи виконані на схвальні оцінки, умовні цілі уражено.
Ще на цю тему
- 21.10.2024 Україна веде перемовини з однією з країн ЄС щодо нового пункту пропуску на кордоні
- 03.09.2024 На кордоні з Польщею на ПП "Устилуг – Зосін" можливі затримки до 30 листопада через ремонт
- 26.08.2024 У пункті пропуску «Шегині» на півтора місяця обмежують рух - назвали причину
- 16.08.2024 В Україні запровадили автоматизовану систему митного оформлення в усіх пунктах пропуску на кордоні
- 10.08.2024 На одному з КПП на кордоні з Польщею можуть бути затримки: у чому причина
- 10.08.2024 Лукашенко поручил перебросить войска и ракетные комплексы для «усиления» границы с Украиной
- 07.06.2024 Польські фермери припиняють блокаду пункту пропуску «Рава-Руська-Гребенне»
- 11.05.2024 Електронну чергу для автобусів запустили на чотирьох пунктах пропуску з Румунією
- 06.05.2024 Словаччина відновила пропуск вантажівок з України на одному з КПП
- 09.04.2024 Україна погодила відкриття нового пункту пропуску на кордоні з Угорщиною
- 10.02.2024 Угорські фермери знову почали протести біля КПП "Захонь" на кордоні з Україною
- 30.01.2024 Після розблокування КПП на кордоні черги вантажівок незначні – Держприкордонслужба