Окупанти фабрикують справи для залякування кримчан - МЗС про вирок “українським диверсантам”
Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з неправомірним рішенням окупаційного «суду» у Севастополі про засудження громадян України Володимира Дудки та Олексія Бессарабова до 14 років позбавлення волі за відверто сфабрикованими обвинуваченнями.
Про це йдеться у заяві МЗС України, передає Укрінформ.
"Фабрикування політично вмотивованих справ проти громадян України залишається однією з ключових репресивних практик російських окупантів на Кримському півострові, що мають на меті залякування місцевих мешканців та придушення будь-якої форми незгоди з незаконною окупацією української території", - наголосили у зовнішньополітичному відомстві.
Там закликали міжнародне співтовариство посилити політичний, економічний та санкційний тиск на державу-агресора з метою припинення грубих порушень Росією прав людини та звільнення Володимира Дудки, Олексія Бессарабова та інших незаконно засуджених громадян України.
"Україна продовжує застосовувати всі можливі політико-дипломатичні важелі для звільнення громадян України, незаконно утримуваних та засуджених з політичних мотивів на території Російської Федерації та тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя", - запевнили в МЗС України.
Як повідомлялось, підконтрольний Росії Севастопольський міський суд 4 квітня засудив фігурантів "справи українських диверсантів" Володимира Дудку та Олексія Бессарабова до 14 років ув'язнення кожного за відверто сфабрикованими обвинуваченнями у "підготовці диверсій" та "зберіганні зброї" на території тимчасово окупованого Росією півострова.
9 листопада 2016 року в Севастополі затримали співробітників кримського аналітичного центру "Номос" Дмитра Штиблікова і Олексія Бессарабова, а також їхнього близького друга Володимира Дудку. Усіх трьох звинуватили у підготовці диверсій у Криму на замовлення української розвідки.
У Службі безпеки України заявили, що затримані в Криму громадяни України не є ні співробітниками, ні контактерами з боку СБУ.
16 листопада 2017 року Севастопольський міський суд засудив Штиблікова до 5 років колонії суворого режиму і до штрафу в розмірі 200 тисяч рублів (95 тисяч гривень).
Ще на цю тему
- 29.11.2021 Кремль відмовився коментувати участь Ердогана у переговорах щодо обміну полоненими з Україною
- 12.11.2021 Сенцов оприлюднив листа від журналіста Владислава Єсипенка: той просить допомогти іншим ув’язненим кримчанам
- 18.08.2020 «Дело Приходько»: Суд удалил крымчанина с заседания
- 25.06.2020 СК России объявил в международный розыск украинского журналиста Муждабаева
- 07.04.2020 Поряд з Росією: Україна потрапила до 10 країн із найбільшою кількістю в’язнів
- 31.03.2020 Активіста Приходька етапують з окупованого Криму в РФ
- 25.03.2020 Адвокат відвідав Яцкіна у "Лефортово"
- 17.03.2020 ЄС закликав Росію звільнити кримських політв’язнів
- 13.03.2020 Арештованому за "держзраду РФ" кримчанину Яцкіну продовжили арешт
- 13.03.2020 ФСБ просит суд Москвы продлить арест крымчанину Яцкину – адвокат
- 20.02.2020 Сенцов у річницю розстрілів Майдану: Нам знову пропонують домовитися з убивцями
- 06.02.2020 Полозов домагатиметься щоб Яцкіна в Лефортово міг відвідати український консул