Україна запропонувала США об’єднатися проти Nord Stream
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман запропонував міністру енергетики США Ріку Перрі об’єднати зусилля з протидії російському газовому проекту "Північний потік-2".
Про це йшлося під час зустрічі Гройсмана з Перрі, повідомляє Укрінформ з посиланням на Урядовий портал.
"Хочу подякувати американським колегам за підтримку в енергетичній сфері. Маємо багато спільних напрацювань, які потрібно підсилювати задля енергетичної безпеки України та всього регіону", - сказав глава українського уряду.
Він окремо наголосив, що уряд почав дерегуляцію енергетичної сфери в країні та зробив відкритим доступ до українських надр та видобутку українського газу.
За словами прем’єра, основна стратегічна мета уряду - повна інтеграція до енергетичного ринку ЄС, а також збереження ролі України як ключового транзитера газу.
Глава уряду України запропонував міністру енергетики США об’єднати зусилля з протидії російському газовому проекту Nord Stream 2.
"Будівництво Nord Stream 2 - різновид енергетичної зброї Росії. Вони хочуть використати цей газопровід для впливу на європейських партнерів. Україна категорично проти будівництва. Дякуємо США за підтримку в цьому важливому питанні", - сказав Гройсман.
У свою чергу, Перрі наголосив, що США підтримують Україну і залишаться нашим сильним економічним партнером.
"В Україні величезні природні ресурси знаходяться під землею, і це важливий ресурс вашого народу. Потрібно протидіяти тим, хто може використовувати енергетику як зброю. Тому США виступає проти будівництва російського газопроводу Nord Stream 2", - сказав він.
На зустрічі також ішлося про те, що Україна та США мають багато спільних напрацювань, які потрібно підсилювати у майбутньому.
Як зазначається, це другий візит Ріка Перрі в Україну, перший відбувся у листопаді 2018 року.
Як повідомляв Укрінформ, в Сенаті США 13 травня було зареєстровано законопроект про запровадження санкцій щодо компаній, причетних до будівництва російського газопроводу "Північний потік-2". Законопроект містить вимогу запровадити санкції стосовно осіб, задіяних в певних видах робіт і послуг, які є критичними для завершення "Північного потоку-2", зокрема послуги глибоководної прокладки труб.
Проект "Північний потік-2" передбачає будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя РФ через Балтійське море до Німеччини на додачу до "Північного потоку", який вже діє. Як передбачається, потужність "Північного потоку-2" становитиме 55 млрд кубометрів газу на рік, його довжина - понад 1,2 тис. км. Загальна вартість проекту оцінюється в 9,5 млрд євро.
Чотири країни - Фінляндія, Швеція, Німеччина та РФ - схвалили будівництво трубопроводу. Данія наразі відмовила Газпрому та вимагає від компанії, що будує "Північний потік-2", зробити оцінку екологічного впливу третього варіанту маршруту газопроводу, який проходитиме в ексклюзивній економічній зоні Данії.
Ще на цю тему
- 13.01.2025 США передали Україні обладнання для покращення роботи медичних складів
- 11.01.2025 Зеленський поговорив з Байденом про посилення ППО України і нові санкції проти РФ
- 11.01.2025 США продовжили особливий статус для біженців з України
- 11.01.2025 Зеленський подякував США за нові санкції проти РФ: це суттєво підриває фінансову основу російської воєнної машини
- 09.01.2025 США передають Україні черговий пакет допомоги на $500 мільйонів
- 09.01.2025 ЗМІ: США оголосять про $500 млн військової допомоги Україні на "Рамштайні"
- 08.01.2025 До Києва перед «Рамштайном» прибула делегація США - обговорили допомогу Україні на 2025 рік
- 08.01.2025 Адміністрація Байдена оголосить про фінальну «суттєву» військову допомогу Україні – AP
- 07.01.2025 Келлог відклав візит до Києва до інавгурації Трампа - Reuters
- 30.12.2024 США виділяють Україні $3,4 мільярда прямої бюджетної підтримки
- 30.12.2024 США виділяють Україні майже $2,5 мільярда безпекової допомоги - Байден
- 28.12.2024 Украинская компания DTEK приняла первую партию СПГ из США