Кабмін ініціював санкції проти російських установ за археологічні розкопки в Криму
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України ініціювало застосування санкцій до наукових установ, що здійснюють незаконні археологічні розкопки в анексованому Криму.
Про це повідомили у прес-службі МТОТ, передає УНН.
"Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) ініційовано запровадження обмежувальних заходів до 28 юридичних осіб наукових і музейних установ, представники яких взяли участь у незаконних археологічних розкопках на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя", - йдеться в повідомленні.
У МінТОТ заявили, що упродовж останніх п’яти років, РФ активно проводить незаконні археологічні розкопки. До розкопок залучена низка провідних наукових і музейних установ Росії. Активну участь в археологічних розкопках беруть кримські наукові установи, що були незаконно зареєстровані, як російські юридичні особи, зазначили у міністерстві.
"Велика кількість незаконних археологічних розкопок здійснюється в межах реалізації РФ великих інфраструктурних проектів – будівництва транспортного переходу через Керченську протоку, будівництва така званої "траси Таврида" тощо", - повідомили у МінТОТ.
У міністерстві пояснили, що підставою для проведення археологічних розкопок на Кримському півострову є "відкриті листи" (дозволи) на проведення відповідних робіт, які незаконно видаються співробітникам профільних наукових установ Міністерством культури РФ.
"За період 2014-2018 років Мінкультури РФ було ухвалено більш ніж 90 наказів про видачу дозволів на проведення археологічних розкопок на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя", - зазначили у МінТОТ.
Також у межах моніторингу дотримання правового режиму тимчасово окупованої території МТОТ ідентифікувало низку фізичних осіб, які отримали дозволи на проведення незаконних археологічних розкопок. Стосовно 15 з них, які є громадянами РФ, за ініціативи МТОТ, Указом Президента України від 19.03.2019 № 82/2019 було застосовано санкції.
"Зараз МТОТ ініційовано запровадження обмежувальних заходів до 28 юридичних осіб наукових і музейних установ, представники яких взяли участь у незаконних археологічних розкопках на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя. Проект відповідного акта направлено на погодження до заінтересованих органів державної влади, після чого він буде спрямований на розгляд Уряду", - зазначили у МінТОТ.
Нагадаємо, у 2013-2018 роках та січні-березні 2019-го зареєстровано понад 600 кримінальних проваджень щодо незаконних розкопок.
Ще на цю тему
- 16.10.2024 ЄС продовжить санкції проти РФ, запроваджені з 2014 року після анексії Криму – кореспондент Радіо Свобода
- 06.03.2024 Байден ще на рік продовжив санкції проти РФ через окупацію Криму
- 26.01.2024 Співпраця Криму з Нікарагуа призведе до посилення санкцій проти цієї країни – Борис Бабін
- 15.11.2023 Незаконні пасажирські перевезення в Крим: Підозру отримав гендиректор залізничної компанії «Гранд Сервіс Експрес»
- 26.10.2023 Італійська компанія Camozzi досі працює в Криму та постачає обладнання для окупантів – Trap Aggressor
- 08.09.2023 ЄС запровадив санкції проти причетних до справи Єсипенка та інших порушень прав людини в Криму
- 20.07.2023 «Кримський титан»: під холдинг чи під танк?
- 13.05.2023 Bellingcat відстежили понад сотню суден-привидів у порту окупованого Севастополя
- 17.04.2023 З Туреччини до Керченської протоки доставили ільменіт для кримського Титану / Фото
- 07.04.2023 Уряд підтримав рішення застосувати секторальні санкції проти Сирії
- 16.03.2023 У Німеччині оштрафували компанію, яка допомагала РФ будувати керченський міст
- 04.03.2023 Российская компания заявила о решении проблем с сырьем для крымского «Титана»