Україна стане учасником програми технічного співробітництва IMO і ЄБРР
Міністр інфраструктури Володимир Омелян і генеральний секретар Міжнародної морської організації (IMO) Кітакамі Лім досягли принципової домовленості про поширення на Україну програми технічного співробітництва.
Програму реалізує Секретаріат IMO відповідно до Меморандуму про співпрацю між IMO і Європейським банком реконструкції та розвитку від 8 лютого 2018 року, пишуть Порти України.
Як повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури, відповідної домовленості досягнуто в ході зустрічі українського міністра та генерального секретаря IMO в Лондоні у п'ятницю. Омелян висловив подяку за рішення включити Україну до переліку країн, що беруть участь у проектах Меморандуму. За його словами, участь у проектах в рамках Меморандуму матиме позитивний вплив на розвиток морських портів України.
Як розповів Омелян, українські порти реалізують проект Ukrainian Ports are Going Green. «Реалізація проекту сприятиме збереженню і покращенню навколишнього середовища. Ця концепція матиме позитивний вплив не тільки на Чорноморський регіон, але буде служити прикладом успішної взаємодії українських портів з IMO. Всі кращі тенденції, які зараз обговорюються у світовій морській індустрії, були зібрані в концепції Ukrainian Ports are Going Green, зокрема, це моніторинг навколишнього середовища (повітря і води), очищення баластових вод, концепція Just in Time (JIT)», ― зазначив міністр.
Омелян висловив сподівання на подальшу співпрацю і продовження консультацій з ІМО під час 101-ї сесії Комітету з питань морської безпеки щодо розробки більш детальної програми співпраці в рамках Меморандуму та проекту Ukrainian Ports are Going Green.
Крім того, міністр обговорив можливість залучення інструментарію ІМО для безумовного виконання Російською Федерацією присуду Міжнародного трибуналу з морського права щодо повернення військових моряків і кораблів до України.
IMO (штаб-квартира ― Лондон) ― міжурядова організація, спеціалізована установа ООН, головним завданням якої є забезпечення безпеки міжнародного торговельного судноплавства і запобігання забруднення морського середовища. Організація заснована 6 травня 1948 року. Зараз членами організації є 174 держави. Україна є членом IМО з 1994 року. До Ради IMO входять 40 держав.
У червні 2018 року Україна успішно пройшла аудит IMO. Метою аудиту стала перевірка відповідності виконання Україною як державою порту, державою прапора і прибережною державою міжнародних зобов'язань у галузі безпеки судноплавства. Аудит організації є обов'язковою процедурою для всіх держав-членів IMO.
Ще на цю тему
- 25.11.2024 Росія атакувала вже 321 об’єкт інфраструктури в українських портах – Зеленський
- 18.11.2024 У порту Маріуполя окупанти завантажили балкер краденим вугіллям
- 12.11.2024 Білгород-Дністровський порт планує співпрацю з турецьким портом Трабзон
- 11.11.2024 Росія вивозить українське вугілля через порт Маріуполя
- 05.11.2024 Екологи розповіли про наслідки атаки РФ по портовій інфраструктурі Одеси
- 22.10.2024 В Україні посилюють заходи безпеки у морських портах
- 16.10.2024 Оккупанты активно экспортируют краденое зерно из порта jМариуполя
- 14.10.2024 Перший елемент нової морської тактики РФ в Чорному морі став зрозумілим – Андрій Клименко
- 17.09.2024 Аукціон з продажу Білгород-Дністровського порту не відбувся
- 11.09.2024 Порти Великої Одеси обробили 7 млн тонн вантажів у серпні
- 09.09.2024 Знизили ціну вдвічі: Білгород-Дністровський порт хочуть продати за 89 млн грн
- 20.08.2024 Російські обстріли портів завдали збитків на пів мільярда доларів за рік