У Варшаві показали перформанс про окупацію Криму
В Українському домі у Варшаві в середу ввечері відбувся показ театрального перформансу «Трава пробиває землю» про трагедію кримськотатарського народу після російської окупації і тортури у Криму.
Перформанс, організований за підтримки Центру культури кримських татар у Варшаві, показали актори київського PostPlayТеатру Денис та Яна Гуменні, повідомляє Укрінформ.
«Для мене ця вистава – це також спосіб висловити свій біль і занепокоєння з приводу того, що зараз відбувається у Криму…»,- сказала режисер PostPlayТеатру у Києві Галина Джикаєва, яка є кримською татаркою і після окупації півострова Росією змушена була залишити рідну землю.
У перформансі використано пісок, каміння та синій порошок, що символізує море.
За її словами, спеціально для цього перформансу ракушняк було привезено з півночі Криму, а невеликі камінці - з Судака. Ракушняк – це основний будматеріал, з якого кримські татари будували свої домівки у Криму після повернення зі сталінської депортації в Середню Азію і є символом дому, якого зараз намагається позбавити кримських татар російська окупаційна влада.
«Це – перформанс, тут все має бути по справжньому, автентично»,- наголосила Джикаєва.
Вона додала, що у цьому перформансі любов переплітається з насиллям, яке зараз можна спостерігати у Криму.
Подружжя акторів і драматургів Денис та Яна Гуменні підкреслили, що для них перформанс є особливим переживанням, не грою, а зануренням в атмосферу. Вони зауважили, що детально знають про події останніх років у Криму, а тому свої переживання виливають у художній формі. За їх словами, це не перший і не останній перформанс, який вони готують з кримської тематики.
Як зазначають організатори показу, в основі цього міждисциплінарного проекту лягла сучасна кримськотатарська поезія, звіт КримSOS про тортури в Криму, звіт Amnesty International про тортури та порушення прав людини на сході України, доповідь Управління верховного комісара ООН з прав людини та документальні свідчення.
Як наголошується, з цих документів і народився театр та нова неакадемічна музика. Спеціально для цього проекту молоді композиторки Тетяна Хорошун та Яна Шлябанська створили музичний супровід з використанням новітніх аудіовізуальних технологій.
Ще на цю тему
- 24.05.2025 Підозру отримала колишня суддя з Сімферополя, яка працює у російському «Арбітражному суді Херсонської області»
- 24.05.2025 Окупаційний суд засудив жителя Ялти майже до двох років колонії за коментарі в Telegram за 2021 рік
- 23.05.2025 В Крыму зафиксировано не менее 1350 случаев составления админдел о «дискредитации армии РФ» – Представительство президента Украины в АРК
- 22.05.2025 Керівника російського «Кримпатріотцентру» заочно засудили до 12 років ув’язнення
- 21.05.2025 В Крыму 23 мая под видом учений российские силовики проведут «фильтрационные мероприятия» – ЦНС
- 20.05.2025 РФ системно порушує права нацменшин і корінних народів України у Криму - представництво президента в АРК
- 20.05.2025 У Криму окупанти пошкодили стародавні поселення у Ленінському районі
- 15.05.2025 “За матеріалами СБУ 15 років за ґратами проведе зрадник з Криму, який потрапив у полон до Сил оборони”
- 15.05.2025 Российский суд в Крыму будет судить жителя Симферопольского района за якобы сотрудничество с СБУ
- 12.05.2025 Двох колишніх кримських суддів заочно засудили за держзраду: 12 і 13 років позбавлення волі – Прокуратура АРК
- 08.05.2025 У Севастополі оштрафували жінку за «дискредитацію» армії РФ через коментарі в соцмережі
- 05.05.2025 В Севастополе снова отменили парад 9 мая: официально – «из соображений безопасности»