Уряд Молдови прагне відмовитися від електроенергії з Придністров'я
Молдова може відмовитися від послуг розташованої в невизнаному Придністров'ї Молдавської ГРЕС, підконтрольної російському холдингу "Інтер РАО", і закуповувати електроенергію тільки в України.
Це передбачає програма уряду Майї Санду, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Newsmaker.
Українська енергетична компанія ДТЕК Ріната Ахметова запевнила, що технічно готова збільшити обсяг постачання до Молдови з 15% до 100%, що становить приблизно 3 млрд кВт·год на рік, йдеться у матеріалі. У російському уряді тим часом рекомендують молдовській владі звернути увагу на закупівельну ціну.
Торік 70% електроенергії закуповували у МолдГРЕС і 30% - в України, а з 1 квітня цього року, за підсумками чергового тендеру, у Молдовської ГРЕС закуповують 85% електроенергії по $ 52,4 за МВт/год, а в українського ДТЕК "Павлоградвугілля" - 15% по $ 64,4.
Віцепрем'єр РФ Дмитрій Козак, який відповідає за відносини з Молдовою, днями був з візитом в Кишиневі. Коментуючи це питання, він зазначив, що Росія зацікавлена в стабільній роботі електростанції, розташованої в Придністров'ї.
"Але питання повинні вирішувати, виходячи з інтересів Молдови. Хто дешевше продає електроенергію, той і повинен бути продавцем. Ми не маємо наміру всупереч законам конкуренції лобіювати інтереси російської компанії", - сказав Козак.
Президент Ігор Додон, у свою чергу, сказав, що від контракту з МолдГРЕС можуть відмовитися, якщо виявляться посередники або корупційні схеми постачання електроенергії з Придністров'я. Додон додав, що багато чого буде залежати й від ціни постачання.
"Якщо українці зможуть постачати електроенергію дешевше, значить, будуть постачати самі", - зазначив глава держави. Він додав, що раніше ні в адміністрації президента, ні у депутатів парламенту не було доступу до інформації про постачання електроенергії, а тепер вона є. "Якщо там існували схеми, вони будуть зруйновані, щоб гроші приходили до бюджету, а споживачі отримували електроенергію за найменшою ціною", - каже президент.
Водночас експерти зазначають, що цей пункт в програмі уряду, радше, є заявою про наміри, ніж реальним планом дій. За їхніми словами, Козак і Додон відвели розмову в бік ціни, а це значить, що вони не дуже хочуть, щоб МолдГРЕС повністю припинила постачання електроенергії в Молдову.
Ще на цю тему
- 29.04.2023 Укргідроенерго з травня продоватиме електроенергію Молдові
- 22.03.2023 Молдова вперше поставила електроенергію Україні
- 04.06.2022 Україна починає постачати електрику у Молдову
- 06.07.2021 Аварія в Молдові повністю знеструмила сотню населених пунктів в Одеській області
- 01.10.2020 «Енергоптом» вперше поставив до Молдови вироблену українськими АЕС електроенергію
- 15.03.2018 Экспорт электроэнергии из Украины в Молдову продлен еще на год
- 04.01.2018 «Укрэнерго» и «Молдэлектрика» обсудили возобновление работы ЛЭП от Южно-Украинской АЭС в Румынию
- 07.04.2017 В Приднестровье обеспокоены задержками с оплатой электроэнергии для Молдовы
- 03.04.2017 Молдова будет покупать электроэнергию у Украины
- 27.03.2017 Удар по России и Приднестровью: Украина начинает экспорт электроэнергии в Молдову
- 28.06.2016 Молдова и Украина возобновили консультации по проблеме функционирования Новоднестровской ГЭС
- 25.05.2016 Украина хочет возобновить экспорт электроэнергии в Молдову