Україна заявила в ІМО про незаконну діяльність Російського морського регістру судноплавства в Криму
Українська делегація в Міжнародній морській організації (ІМО) заявила про факти ведення Російським морським регістром судноплавства (РМРС) господарської діяльності на тимчасово окупованій території АР Крим у порушення вимог законодавства України та відповідних резолюцій ГА ООН.
Про це повідомляється на сайті Міністерства інфраструктури України.
"3 липня українська делегація в Міжнародній морській організації (ІМО) поінформувала держави-члени про факти ведення Російським морським регістром судноплавства (РМРС) господарської діяльності на тимчасово окупованій території АР Крим у порушення вимог законодавства України та відповідних резолюцій ГА ООН. Зокрема, це стосується надання суднам послуг конвенційного огляду та сертифікації для подальшої їх реєстрації під прапором РФ, а також надання суднам сюрвеєрських послуг", - йдеться у повідомленні.
Таким чином, будь-які класифікаційні та конвенційні свідоцтва, а також інші документи, що видані після 31 липня 2014 року Російським морським регістром судноплавства на тимчасово окупованій території АР Крим та м.Севастополь, є недійсними, не створюють жодних правових наслідків та, по своїй суті, мають вважатися незаконними.
Окрім цього, представник України та делегації 30 інших країн-членів ІМО, зокрема Великої Британії, Естонії, Німеччини, Норвегії, США, Фінляндії, Швеції, закликали Росію до негайного виконання наказу Міжнародного трибуналу з морського права та звільнення незаконно захоплених військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів.
Міжнародна морська організація – міжнародна міжурядова організація, є спеціалізованою установою ООН. Діяльність ІМО спрямована на скасування дискримінаційних дій, що зачіпають міжнародне торговельне судноплавство, а також прийняття норм (стандартів) по забезпеченню безпеки на морі і запобіганню забрудненню з суден довкілля, в першу чергу, морського.
Україна є членом ІМО відповідно до постанови Верховної Ради України від 04.02.1994 № 3938-ХІІ «Про прийняття Конвенції про Міжнародну морську організацію 1948 року в редакції 1982 року».
25 листопада 2018 року у Азовському морі прикордонники та співробітники ФСБ Росії силою із застосуванням зброї захопили три українські військові кораблі та членів їхніх екіпажів. Кілька моряків при цьому отримали поранення. Росія звинуватила 24-х українських моряків у нібито незаконному перетині кордону Росії.
25 травня цього року Міжнародний трибунал ООН з морського права постановив, що Росія повинна негайно звільнити моряків, а також повернути Україні затримані разом з ними кораблі ВМФ. У відповідь в МЗС Росії заявили, що керченський інцидент “не підпадає під юрисдикцію” цього трибуналу.
Ще на цю тему
- 10.01.2025 Ексначальник відділу СБУ в Криму Юрій Зацний отримав підозру у держзраді
- 10.01.2025 На яхтенную марину в Балаклаве надо еще два года и два миллиарда
- 09.01.2025 За матеріалами СБУ засуджено ще 3 кримських колаборантів, які обслуговували силові псевдоустанови рф.
- 09.01.2025 В Крыму с начала аннексии 66 человек стали жертвами насильственных исчезновений – КрымSOS
- 08.01.2025 Засуджено ще 3 кримських колаборантів, які обслуговували силові псевдоустанови РФ – СБУ
- 06.01.2025 В окупованій Ялті на території морського порту відкрили гральну зону
- 06.01.2025 За матеріалами СБУ судитимуть ще одного зрадника, який сприяв окупації Криму
- 01.01.2025 Российский глава Крыма Сергей Аксенов анонсировал снижение цен на бензин в середине января
- 30.12.2024 В Крыму вопреки заверениям Аксенова вновь подскочили цены на бензин – активисты
- 27.12.2024 РФ засудила українку в окупованому Севастополі за «державну зраду» до 15 років
- 26.12.2024 Суд РФ обязал жителя Украины избавиться от земучастка в Севастополе – российская прокуратура
- 26.12.2024 Аксенов утверждает, что последствия разлива мазута ликвидируют к турсезону