На нараді ОБСЄ розповіли про 300 фактів тиску на ЗМІ в окупованому Криму
У Криму з 2014 року зафіксовано понад 300 фактів тиску та агресії проти журналістів з боку окупаційної влади.
На цьому в коментарі власному кореспондентові Укрінформу в кулуарах наради ОБСЄ з питань людського виміру у Варшаві повідомила представник Кримської правозахисної групи, медіаексперт Ірина Сєдова.
“Ми вивчаємо цю ситуацію вже 5 років, з кінця лютого 2014 року. Зараз зафіксовано понад 300 фактів тиску на свободу слова у Криму. Це катування, фізичне насилля, напади, залякування, адміністративні і кримінальні переслідування, мова ворожнечі, законодавчі обмеження”, - зазначила Сєдова.
Вона підкреслила, що таким чином Росія робить все, щоб знищити незалежні голоси і покарати тих, хто не боїться казати, що Крим – це Україна, і пише про порушення прав людини на півострові.
Вона назвала кілька нещодавніх випадків переслідування журналістів, які співпрацюють з правозахисною організацією “Кримська солідарність” і висвітлюють у Криму теми тиску на кримських татар, на українців, Православну церкву України. Зокрема, представники “Кримської солідарності” Ремзі Бекіров та Осман Аріфмеметов були заарештовані, але їхні заяви про катування після затримання не були розслідувані так званою кримською владою. Крім того, за словами Сєдової, переслідування зазнає журналістка ATR Гульсум Халілова. Її оголосили в Росії в розшук, звинувачуючи в участі у збройних формуваннях, хоча вона просто виконувала свої журналістські обов’язки. Правозахисниця також зауважила, що журналіст “Радіо Свобода” Микола Семена не може виїхати з Криму на лікування, в нього умовний термін ув’язнення і його прізвище внесено окупаційною владою у списки екстремістів.
Сєдова висловила думку, що російські офіційні та неофіційні організації приїхали на нараду ОБСЄ до Варшави “організованою групою, щоб розповсюджувати меседжі російської пропаганди”.
“Це все влада Росії робить для того, щоб легалізувати окупацію й анексію Криму”,- констатувала український медіаексперт.
На її переконання, позицію російської сторони “потрібно перекривати фактами, оскільки всі їхні виступи не мають жодного практичного підґрунтя”.
“Це просто акторська майстерність. Вони красивими словами говорять російську пропаганду”, - наголосила Сєдова.
Як повідомлялося, у Варшаві триває до 27 вересня щорічна нарада ОБСЄ з виконання зобов'язань держав-учасниць у сфері дотримання прав і свобод людини.
Ще на цю тему
- 24.10.2024 Окупанти тримають в ув'язенні 20 кримських журналістів – правозахисники
- 08.12.2023 Росіяни передали захоплені на окупованій Запоріжчині радіочастоти мовнику з ТОТ Криму
- 26.04.2023 Власника проросійського видання у Криму судитимуть за держзраду
- 15.04.2023 Пропагандистським телеканалом «Таврия» керує кримський колаборант Євген Глотов / Фото
- 01.03.2023 В МЗС відреагували на поїздку журналістів NBC до окупованого Криму
- 04.11.2022 Премію НСЖУ за захист свободи слова присудили політв’язневі Єсипенку
- 18.09.2022 На дачі російського пропагандиста Кисельова в Криму спалено два автомобілі / Фото
- 17.09.2022 Журналіста Єсипенка перевели із сімферопольського СІЗО до керченського
- 30.08.2022 Радіо в окупованому Криму атакували хакери
- 23.08.2022 росія тримає за ґратами 14 журналістів з окупованого Криму
- 20.08.2022 Політв'язень Єсипенко став лауреатом премії Free Media Awards
- 03.08.2022 В Крыму открыли дело против журналистки Крым.Реалии за «дискредитацию войск РФ»